Pozostali eksperci

Adwokat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mei

Mei

Witam!

Mam problem z nadgorliwym teściem, który grozi, że wyśle mnie do zakładu dla umysłowo chorych. Zapowiedział, że jeśli się z nim nie dogadam na temat wnuka to załatwi tą sprawę we własnym zakresie. Dodam, że wnuka widuje 2-3 razy w tygodniu, poprzez kontakty ustalone przez sąd (sprawa między mną a ojcem - ojciec mieszka ze swoimi rodzicami i tam odbywają się widzenia). Całą historię troszkę dokładniej nakreśliłam w tym poście http://parenting.pl/908691-post29161.html. Nie wiem do kogo się z tym zgłosić. Przecież tak nie może być! To za malutkie dziecko, żeby dla kaprysu dziadka w tym wieku było tydzień tu i tydzień tu. Dziadek obarcza mnie odpowiedzialnością za to co się dzieje i uważa, że ja krzywdzę Filipa i go od nich izoluję. Po takich sytuacjach to jak najbardziej przed takim teściem chciałabym odizolować dziecko, bo nie wierzę, że w przyszłości takie zachowania pozostaną bez echa i nie zostawią śladu w psychice mojego syna. Jak mogę zareagować? Czy występować na drogę sądową (jak tak to z czym?), czy czekać na rozwój wydarzeń? Nie wiem czy rzeczywiście może tak bardzo mi zaszkodzić, jeśli chodzi o moje zdrowie psychiczne, ale on jest nieobliczalny i nie wiem czego się spodziewać... Mam już dosyć nerwów, bo wiem, że to się strasznie odbija na Filipku. Dziękuję za każdą radę.
Pozdrawiam,
Mei.

--

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/y/ys1x52jq9.png

8022 mei Kobieta, 33 lata
gosiaczek85palos

gosiaczek85palos

witam,mam pytanie odnosnie tzw.becikowego. mieszkam w Hiszpanii ponad rok,jestem w 3 miesiacu ciazy i od tygodnia jestem zameldowana w mieszkaniu mojego mezczyzny(hiszpana). czy w takim wypadku po urodzeniu dziecka nalezy mi sie becikowe? czy wymagane jest zameldowanie minimum 2 lata na terenie tego kraju,zeby dostac becikowe? czy jesli ja nie posiadam praw do pobranie becikowego ojciec dziecka ma prawo wziasc takowe? prosze bardzo o odpowiedz i pozdrawiam.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hwfjba18g.png

7946 gosiaczek85palos Kobieta, 0 lat, Hiszpania
alicjak29

alicjak29

Witam
Mam pewien problem. Mój były mąż ma ustalone widzenia z dzieckiem co drugi weekend sobota i niedziela od 13 do 17. Ze względu że wiecznie ma jakieś problemy z czasem przyjeżdż o 14 lub 15 a potem sms czy może się spóźnić zgadzam się na godzinę. W wyniku tego z godziny robią się dwie. Ani telefonu ani smsa nic a ja się martwię bo zabiera córkę autem. Po ostatniej takiej sytuacji powiedziałam żeby mnie więcej o nic nie prosił. Ale wiem że i tak będzie sobie przyjeżdżal o której chce. Jak mogę taką sytuację rozwiązać. Przykro mi to mówić ale córka nie chce z nim wychodzić pytałam ją dlaczego powiedziała mi że się nudzi albo jedzie z tatą na myjnię albo na zakupy albo do babci gdzie sadzana jest przed telewizorem a oni dyskutują w innym pomieszczeniu. Ręce mi opadają jaką oni mogą mieć więź w takiej sytuacji:ehhhhhh:

--

http://www.suwaczek.pl/cache/2555a2fa51.png

"I znów mówi mi Twój głos, Twój zapach szepta chodź,chodź
masz w sobie coś co sprawia że Ci nigdy nie odmawiam..."

7621 alicjak29 Kobieta, 38 lat, opolskie
adw. Mateusz Boznański

adw. Mateusz Boznański

Szanowna Pani,
proszę poszukać odpowiedzi na postawione przez Panią pytanie w Hiszpanii. Nie znam przepisów prawa hiszpańskiego i możliwości uzyskania świadczeń z tytułu urodzenia dziecka w Hiszpanii.

Jeśli nie mieszka Pani w Polsce, nie będzie miała Pani uprawnienia do "becikowego" w Polsce

7903 adw-mateusz-boznanski Mężczyzna, 0 lat
adw. Mateusz Boznański

adw. Mateusz Boznański

Szanowna Pani,

przykro mi, ale na brak kultury osobistej, bo do tego sprowadza się spóźnianie, nie wiele mogę Pani doradzić. Wydaje mi się jednak, że powinnna Pani zaprzestać wyrażać zgodę na późniejsze przywożenie dziecka ze spotkania. Jeśli ojciec dziecka nie jest w stanie przyjechać na godzinę określoną w wyroku (ugodzie/postanowieniu), to po prostu czas jego spotkania z dzieckiem powinien być krótszy. Zarówno dziecko, jak i Pani, macie prawo do swoich planów.

Nie ma i nie może Pani mieć wpływu na sposób kontaktowania się ojca z dzieckiem, o ile nie dochodzi do jakiś rażącego nadużycia władzy rodzicielskiej czy działania na szkodę dziecka. Może Pani z nim tylko o tym porozmawiać. Ale w jaki sposób rozmawiać z byłym partnerem o potrzebach dziecka, to raczej jest pytanie do psychologa, nie do adwokata.

adw. Mateusz Boznański

adw. Mateusz Boznański

Szanowna Pani,

z całą stanowczością należy stwierdzić, że ojciec ojca Pani dziecka nie jest osobą uprawnioną do kierowania Pani do jakiegokolwiek szpitala.

Proszę nie traktować jego słów na poważnie. Jeśli będą się jednak powtarzały, są środki ochrony Pan praw, bo nikt nie ma obowiązku wysłuchiwać obelg pod swoim adresem.

Dziadkowie mają prawo do osobistych kontaktów z wnukiem. Sposób kontaktowania zależy jednak od indywidualnych okoliczności, w tym od wieku dziecka.

Nie napisała Pani ile dziecko ma lat.

Nie napisała Pani również, czy sposób kontaktowania się się ojca z dzieckiem jest wynikiem Waszego porozumienia, czy też orzeczenia sądowego.

Proszę napisać te dwie informacje.

alicjak29

alicjak29

Dziękuję za odpowiedź. Niestety rozmowy nic nie dają a jeśli nie wyrażam zgody na dłuższy pobyt to i tak były małżonek robi co chce i wraca kiedy chce, bo jak on to twierdzi mogę mu....
Pozdrawiam!

--

http://www.suwaczek.pl/cache/2555a2fa51.png

"I znów mówi mi Twój głos, Twój zapach szepta chodź,chodź
masz w sobie coś co sprawia że Ci nigdy nie odmawiam..."

7621 alicjak29 Kobieta, 38 lat, opolskie
Mei

Mei

Nie napisała Pani ile dziecko ma lat.

Filip skończył 14 miesięcy.

Nie napisała Pani również, czy sposób kontaktowania się się ojca z dzieckiem jest wynikiem Waszego porozumienia, czy też orzeczenia sądowego.

Napisałam:)

Dodam, że wnuka widuje 2-3 razy w tygodniu, poprzez kontakty ustalone przez sąd (sprawa między mną a ojcem - ojciec mieszka ze swoimi rodzicami i tam odbywają się widzenia).
Widzenia wyglądają tak: każdy poniedziałek - 15:30 do 18:00. Pierwsza i trzecia sobota miesiąca od 12:00 do 18:00, oraz druga i czwarta środa miesiąca od 15:30 do 18:00. Sobotnie widzenia według orzeczenia mają odbywać się w miejscu zamieszkania ojca, żeby dziadkowie również mieli kontakt z wnukiem. Wiem, że każde widzenie odbywa się u nich w domu, więc jako dziadkowie dosyć często widzą Filipa.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

--

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/y/ys1x52jq9.png

8022 mei Kobieta, 33 lata
Abigail

Abigail

dobry wieczor mam do Pana pytanie

moja sytilacja wyglada w ten sposob otorz trzy late temu wyszlam za maz za obywatela niemiec z ktorego zwiaku mamay dwojke dzieci syna cztery latka i coreczka piec miesiecy moj maz od prawie czterech lat nie pracuje jestesmy na utrzymaniu panstwa ja z powodu tego ze moj maz nie potrafi utrzymas rodzinny musze co rok jezdzic z paszportem po zgody na pobyt tutaj w niemczech moj maz od dwoch lat naduzywa alkooliú ale nie urzadza mi awantur ani nie bije ale za to systematycznie mnie wykancza psychicznie twierdzac ze jak od niego odejde to strace dzieci i bede muszial wracac do polski bo nie dostane zgody na pobyt w niemczech dwojka moich dzieci maja pochodzenie po ojcu i jestem w kropce bo tutaj nie mam nikogo bliskiego procz rodziny mojego meza a ja niestety nie umie po niemiecku zeby cos sie na ten temat dowiedziec moze Pan mi cos podpowie albo powie czy jest taka mozliwosc zebym stracila dzieci i wracala do polski porosze o jakas rade bede wdzieczna

--

5873 abigail Kobieta, 0 lat, Niemcy {neubeckum]
iwonan12

iwonan12

Mam zasądzone alimenty na córke,do września tego roku płacił mi urząd bo ojciec unika płacenia.Oa pażdziernika nie przyznano mi świadczenia ponieważ pracuje i przekroczyłam dochód jaki jest określony przy świadczeniu.wspomne że niewiem co sie dzieje z ojcem córki bo nie odwiedza jej.Co zrobić by ojciec płacił alimenty.Gdzie sie udać?

--

Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy,gdy zapominaj

8730 iwonan12 Kobieta, 0 lat