Poronienie

Ciąża obumarła

Natalaai

Natalaai

Ja z takim pytaniem...
Czy zna ktoś przypadek, kiedy podczas usg stwierdzono obumarcie ciąży (brak bijącego serduszka), a po jakimś czasie okazalo się, że zarodek jednak żyje?

59953 natalaai Kobieta, 26 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wywijaska

Wywijaska

Natalaai, niestety ja nie znam takiego przypadku. Koleżanka usłyszała diagnozę, że serduszko nie bije, miała przyjść za 2 tygodnie na kolejną wizytę, ale w międzyczasie poroniła. Ale we wczesnej ciąży można poczekać lub udać się do innego lekarza i zasięgnąć drugiej opinii

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 36 lat, wielkopolska
nurkowanie

nurkowanie

nie znam takiego przypadku,
dowiedziałam się, że jestem w ciąży w 6tc, w dniu w którym to pisałaś ....... widoczne były struktury serca, ale jeszcze nie biło,
w 10tc poszłam na kontrolne usg sądząc, że wszystko dobrze, jedyne dolegliwości jakie miałam to czasem ciągnięcie i kłucie - sądziłam, że macica się rozrasta, poza tym miałam objawy ciąży,
podczas tego drugiego usg okazało się, że zarodek obumarł..
też się dopytywałam,
dwa dni póżniej w celu uniknięcia zakażenia oraz po to by móc zajść ponownie w ciążę znalazłam się w szpitalu, gdzie inny lekarz przed zabiegiem również wykonał usg i potwierdził, że to poronienie zatrzymane i zarodek obumarł, o akcji serca nic nie wiemy czy została podjęta

60134 nurkowanie Kobieta, 38 lat, Gdańsk