Skocz do zawartości
Forum

Terminacja ciąży i co dalej?


Stankz

Rekomendowane odpowiedzi

W 20 tyg ciazy na badaniu prenatalnym okazalo sie ze moja corka jest ciezko chora. Wykryto rozszczep podniebienia cofniecie brody rozszczep oczu i konczyn. Lekarze poinformowali mnie ze dzieciatko nie ma szans na przezycie. Zdecydowalismy z partnerem ze podejmiemy sie usuniecia w 22 tyg. Nie przyszlo mi to latwo. Do tej pory nie moge pogodzic sie z mysla ze moje dzieciatko lezy w grobie. Wypisujac mnie ze szpitala w dzien po porodzie lekarz nie zamienil ze mna nawet slowa i tu pojawiaja sie pytania; kiedy mozemy z partnerem zaczac wspolzyc i starac sie o kolejne dziecko? Ponoc takie dzieciaki nie umieraja tylko zmieniaja date przyjscia na swiat.

Odnośnik do komentarza

Witaj Stankz.
Bardzo mi przykro z powodu Twojej Straty. Myślę, że najlepiej będzie jeśli umówisz się na wizytę do swojego ginekologa i omówisz z nim całą sytuację. Jeśli to jest ten sam lekarz, który przeprowadzał zabieg i nie jesteś zadowolona z jego opieki, to poszukaj innego, ale z drugiej strony może warto zostać u tego samego lekarza, bo będzie już znał cały przebieg poprzedniej ciąży. Pewnie będziesz musiała zrobić jakieś badania, dlatego myślę, że takie rozwiązanie będzie najlepsze.
Na pewno Ty sama będziesz też najlepiej wiedziała czy psychicznie jesteś już gotowa czy potrzebujesz trochę czasu. Trzymam kciuki, żeby następnym razem się udało

Odnośnik do komentarza

Stankz my straciliśmy córeczkę w 20 tc z powodu wady genetycznej. Miałam wywoływane poronienie i później łyżeczkowanie. Mój lekarz nie widział podstaw do dalszych badań, jako że znaliśmy przyczynę poronienia i była to wada, która się nie dziedziczy, po prostu mieliśmy pecha, że trafiło akurat na nas;( Współżycie na pewno nie wcześniej niż po ustaniu krwawienia/plamienia. Byłam na kontroli niecały miesiąc po zabiegu, było wszystko ok, ale lekarka przykazała czekać 3 miesiące do kolejnych starań. Ale zgadzam się, wybierz się do swojego lekarza, bo każda sytuacja jest inna i być może konieczne będą jakieś dodatkowe badania.

Nina 11.08.2016 (*), 20 tc, ZT

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...