Poronienie

Nie Lutówki 2015

Odpowiedzi znajdują się poniżej

słoneczko_bj

słoneczko_bj

Inka Ty to udana jesteś:D

Jeśli chodzi o pracę, to chroniona jestem przez ciążę oraz cały macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski, czyli cały rok po porodzie. A że umowa mi się kończy w 2017 roku, to na upartego jeszcze drugiego dzieciaczka byśmy machnęli:p Zwolnić mnie mogą jedynie dyscyplinarnie. A pieniądze? No cóż, punk widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Dla jednych średnia krajowa to szczyt marzeń, a dla innych to nawet nie ma do czego podchodzić. Z wypłaty męża trzeba by żyć oszczędniej, ale dalibyśmy radę. Najwyżej poszukałby jakiejś lepszej pracy w innym mieście. W przeprowadzkach już mamy wprawę:p

--

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0azuszrrkk.png

(*) Nasz Aniołek 11.07.2014 (6tc)

39777 sloneczko-bj Kobieta, 32 lata, Olsztyn
inka30i

inka30i

No widzisz nawet wiesz lepiej, ja się nie do końca w tych urlopach orientuję. Bo jakoś nigdy mnie to nie obchodziło za bardzo, a jak miałam na studiach prawo pracy i ubezpieczeń to właściwie cały czas mnie nie było, cały semestr bo byłam świeżo po operacji i nie bardzo się mogłam poruszać. Bałam się że ktoś mnie w brzuch uderzy niechcący bo na korytarzach tłok. Także nie fajnie było. A zajęcia miałam z panem gejem, który myślał że olałam jego zajęcia i nawet na zwolnienie nie chciał patrzeć a w tamtym czasie zmieniły się zasady na uczelni i trzeba było zaliczyć ćwiczenia żeby cię do egzaminu dopuścili. Jesu jak mi ludzie różni pomagali żebym to zaliczyła. Z niczego nie miałam poprawek. To było piękne :).

No jestem udana no takim mnie stworzył Bóg doskonałym :P hahaha nie no żarcik
Dziś pan mnie aż tak nie macał, ale za to nie ugniatał mnie tak mocno, na leżacy, jeszcze mi poduszeczkę pod nóżki włożył. Okazało się że panowie obaj są zajęci. Ale to nic bo już sobie z wolnymi na portalu gadam :D A co :)

--

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

39490 inka30i Kobieta, 35 lat, Warszawa/Füldabruck
słoneczko_bj

słoneczko_bj

A że w gadce też jesteś dobra, to niedługo pewnie się też jakieś randki zaczną:D

Ależ się z dziewczynami naplotkowałyśmy, o masakra. Jak ja to lubię:) Bynajmniej człowiek trochę złych emocji z siebie wyrzuci. A ile niezdrowych rzeczy w siebie wepchnęłam... Nieodpowiedzialna mamuśka. I chyba odkryłam, co jest przyczyną mojego złego samopoczucia. Ciągle mam wrażenie, że mam coś w gardle. I naprawdę coś mam. Tak jakby ciągle coś mi do gardła napływało i nieświadomie to przełykam i czuję nie tylko w gardle, ale i w całym przełyku i w żołądku. I dlatego mi nie dobrze. Jak jem albo piję to nic nie czuję i jest ok, ale zaraz potem wraca to dziwne uczucie. Najlepsze, że nos mam pusty, więc to nie katar. Może coś z zatok? Ale czy zatoki mogą szwankować bezobjawowo, bez żadnych bóli głowy i innych tego typu dolegliwości?

--

inka30i

inka30i

Wiesz co może to stres, ja mam tzw. katar sienny dostałam w spadku po tatusiu szanownym jak i laktozę jak się okazuje. U mnie to wygląda tak, że mam zapchane totalnie zatoki wszelkie ( nie mówię przez nos jak przy zwykłym katarze, wszystko jest ok) nie mam kataru właśnie, ale cały czas czuje że mi spływa raz takie luźne a raz ciężkie, jak gęsta flegma, zwłaszcza rano. To jest takimi ilościami że rano jak wstaje mam odruch wymiotny jakbym coś w gardle miała właśnie. Możesz mieć też jakieś powikłania po niezaleczonym przeziębieniu. Ja bym poszła z tym do lekarza internisty i opowiedziała o odczuciach, no i zarządała skierowania do laryngologa. Następnie u laryngologa opiszesz już o co chodzi i teraz ponieważ jesteś w ciąży to jest mały problem, bo żeby się przekonać o co chodzi to trzeba by zrobić rtg głowy, lub tomografię komputerową, która na tym samym promieniowaniu się chyba opiera. Nie wiem czy to wykonują bezpiecznie w ciąży bo może wystarczy że fartuch ołowiany ci dadzą na dzidzie i tyle w końcu to głowa. Na pewno wymaz z gardła i z nosa jak nie z zatok (ale ponieważ jest to stresogenne to nie wiem czy z zatok będą korzystać no ale jak mus ). No i pewnie jakieś badania z krwi czy nie masz stanu zapalnego czasem. Tak mi się zdaje jak ja bym była lekarzem to bym tak do sprawy podeszła w każdym razie. Mogą jeszcze zaproponować ci jakąś tam skopię pewnie nagłośni albo coś. Może to nie flegma może ostka się wbiła z rybki albo czasem na nagłośni tworzą się guzki niektóre mogą być niebezpieczne dlatego warto się na 1000% zbadań. Nie chcę cię straszyć czy coś ale pędź do lekarza jak najszybciej i niech wyda ci laryngologa na cito bo jest koniec roku i kontrakty się pokończyły a na cito mają obowiązek cię bezwzględnie przyjąć. No kochana albo możesz szybszą trasę wybrać jechać na ostry dyżur laryngologiczny (o ile macie taki pewnie w większym mieście będzie w szpital wojewódzkim ale nie znam się aż tak i powiedzieć o co chodzi że po prostu nie możesz z tym funkcjonować dłużej i boisz się że dziecko zagłodzisz i tyle, a że jesteś w ciąży masz pierwszeństwo w kolejce przed nieciężarnymi. Tylko powiedź że jesteś w ciąży już przy rejestracji na ostrym dyżurze (i nie jedź w nocy broń boże, najlepiej ok 10-11 tam się zjawić albo nawet o 9 wszyscy są po porannej zmianie, obchody pokończone, kawa wypita itd).
No to idź do lekarza i koniecznie mi napisz jak ci poszło.

--

słoneczko_bj

słoneczko_bj

Losie, czego ja się jeszcze w tej ciąży zdążę nabawić? Wybiorę się na pewno do rodzinnej, ale już w przyszłym tygodniu. A póki co to od rana jak na szpilkach, bo dziś mam widzenie z Maleństwem:) Staram się myśleć pozytywnie, ale strach i tak jest. Proszę o kciuki :) Wyruszam o 9, ale kiedy wrócę to nie wiem, może aż koło 12, bo tam to się niestety trzeba nasiedzieć. Miłego piątku wszystkim życzę:)

--

słoneczko_bj

słoneczko_bj

No i po wizycie. Spory kawał kamienia spadł mi z serca, bo zobaczyłam swoją prawie dwucentymetrową Kijaneczkę i posłuchałam serduszka. To już maleńki człowiek z główką, tułowiem i zalążkami rączek i nóżek. Uwielbiam takie dobre wiadomości u progu weekendu:)

--

inka30i

inka30i

Słoneczko, wiedziałam że będzie dobrze. Bardzo się cieszę, aż mi się zakręciły łezki. Jak ja bym chciała mieć kogoś z kim można te próby ponawiać. Ale wierzę w to że niedługo już będę :D

--

słoneczko_bj

słoneczko_bj

Inka, ja mam niewyżytego męża, a i tak już ponad miesiąc celibatu za nami i nie wiadomo ile jeszcze przed nami ze względu na te plamienia. Chociaż nie mam zbyt szalonego libido to też już zaczynam odczuwać brak seksu, bo śnić mi się zaczynają różne kolorowe sny:D

--

kumi

kumi

Słoneczko, super, że wszystko ok. Ja teraz zrobiłam kilka badań z tych których mam już wyniki mam podwyższoną prolaktynę 28,05 przy normie 26,53, więc bardzo niewiele. Po świętach odbieram przeciwciała antykardiolipinowe, chlamydię i wyniki seminogramu P., zobaczymy czy coś wyjdzie, a i wybieram się też na konsultację do innego lekarza.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

41422 kumi Kobieta, 33 lata, Tarnów
inka30i

inka30i

No Słoneczko oby w II trymestrze już było można, będę trzymać za to kciuki ;)

Kumi dobrze że robisz badania, podziel się z nami jak już odbierzesz resztę badań i napisz koniecznie co ten inny lekarz powiedział.

--