Poronienie

Ciąża zaraz po poronieniu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Paula.c

Paula.c

Blanchee wirus opryszczki to wirus z tej samej rodziny co wirus ospy wietrznej, półpaśca, cytomegalii.
Wirusy z rodziny Herpes, mogą być przyczyną zakażeń matczyno-płodowych w okresie okołoporodowym oraz wywoływać choroby u noworodków. Któryś z nich potrafi wbudować swoje DNA do genomu matki i w ten sposób wywołać zakażenia wrodzone, które występują u około 1% dzieci.
Chorowałam na ospę wietrzną w ciąży między 5 a 6 miesiącem i po porodzie jeździłam z synek do poradni na badania słuchu chyba z rok co jakiś czas bo kazali. Straszyli różnymi rzeczami ale jest ok. Modliłam się aby nie znalazł się w tym 1%. Na ustach też często mam zimna tak że może to pomogło że organizm zwalczył

--

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

64943 paula-c Kobieta, 34 lata, Stumilowy las
Paula.c

Paula.c

Takie coś znalazłam, więc spokojnie:

Jestem w 11. tyg. ciąży. Dwa tyg. temu doszło u mnie do reinfekcji wirusem opryszczki wargowej, która przez ostatnie 5 lat się nie pojawiała. W związku z tym pytanie - czy ta reinfekcja mogła w jakiś negatywny sposób wpłynąć na płód?

Odpowiedział
dr n. med. Ernest Kuchar
Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych
Akademia Medyczna we Wrocławiu

Nawroty opryszczki są niegroźne dla Pani płodu. U osób zakażonych HSV wirusy opryszczki znajdują się w zwojach nerwów czuciowych i okresowo, w czasie reaktywacji wędrują wzdłuż nerwów do skóry, natomiast nie pojawiają się we krwi, (przed czym chronią obecne od czasu pierwotnego zakażenia swoiste przeciwciała) i nie mogą dotrzeć do płodu. Po porodzie należy uważać, żeby w razie nawrotu opryszczki nie zarazić noworodka, np. przy pocałunkach, gdyż zakażenie HSV przenosi się z wydzieliną pęcherzyków i śliną.

--

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś

Paula.c

Paula.c

A ja mam trochę inne pytanie, a mianowicie czy rozmawialyscie ze swoimi lekarzami czy przy staraniach to lepiej zwolnić po owulacji czy nie ma to znaczenia? W sensie zbliżeń, przytulania. Czy ma to wpływ negatywny czy pozytywny jak zachowamy częstotliwość że tak to nazwę?

--

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś

Ina

Ina

Blancheee nie będę wprowadzała w błąd bo nie wiem jaki ma wpływ, ale w drugiej dobie życia jak przyszli badać słuch Zuzannie to od razu zapytano czy miałam opryszczkę bo wtedy wklejają w książeczkę inny kolor karty i zlecają powtórne badanie (chyba bo już nie pamiętam dokładnie) po 8 tygodniu życia. Jak wszystko jest ok to już nie ma potrzeby kolejnych badań.
Mario dziękuję, że pytasz. U nas wszystko dobrze. Zaczął się właśnie 7 tydzień. Jasiek już wodzi za mną wzrokiem i 3 razy "sprzedał" mi swój uśmiech. Jest póki co bardzo grzeczny.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2df9hhf8rhwny.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ibm23e5elvpqabz6.png

43281 ina Kobieta, 36 lat, Wrocław
Ewelina26

Ewelina26

Mika
Przykro mi że @ przylazła :( .Jeżeli chodzi o monitoring to też kiedyś myślałam ale na razie zrezygnowałam z tego pomysłu.Na wizytę chodzi sie około 3 -4 razy,zaczyna się jeszcze przed spodziewanym terminem owu a potem mniej więcej co 2dni do giną. A co z tymi zastrzykami to nie mam pojęcia.

U mnie @ już się kończy teraz płodne wypadną akurat w terminie wycieczki a czas już sobie tak zaplanowaliśmy na zwiedzanie że na przytulanki nie będzie już siły hehe .A w sierpniy zapisalismy się do kliniki eh zobaczymy co nam tam powiedzą.

--

Starania od 07.07.18
Aniołki:25.11.2018

13.11.2019[*]mutacja MTHFR heterozygota,dodatnie ANA1 1:80,teratozoospermia3%,DFI20%
61110 ewelina26 Kobieta, 27 lat, Puławy
Dorota19

Dorota19

Mika przyszła i do mnie ta wreda . Nie udało się trudno. Z jednej strony, dobrze ze mam ja teraz bo w niedziele wyjeżdżamy a dała mi w kość dziś pół nocy nie spałam tak brzuch bolał . Na wczasach Coś będziemy działać :)))

--

Córeczka :( 2017 Córeczka :( 2019

56288 dorota19 Kobieta, 29 lat, Bielsko
mika1

mika1

Dorota19
Mika przyszła i do mnie ta wreda . Nie udało się trudno. Z jednej strony, dobrze ze mam ja teraz bo w niedziele wyjeżdżamy a dała mi w kość dziś pół nocy nie spałam tak brzuch bolał . Na wczasach Coś będziemy działać :)))

Osz ta małpa ze do ciebie tez przylazla. Ja tez dzisiaj umieram tak się rozkręciła ze jajnik lewy boli i plecy..
my teraz czekamy na urlop i jedziemy przed weselem chociaż na tydzień do Rewala i tez to będą te dni wiec może nad morzem się uda :D

Ewelinka my tez już wyjazdem żyjemy. Dobrze ze przylazla wcześniej niż miała się spóźnić i dawać złudne nadzieje. Ja na monitoring chce iść w sierpniu zobaczyć czy wszystko ok bo to jednak już pół roku i nic ..

--

Aniołek 27.11.2018

61155 mika1 Kobieta, 25 lat, Grodzisk Wielkopolski
Nadzieja666

Nadzieja666

Dziewczyny jak to jest ze sprawdzenie pogestereonu kiedy się go robi?
Ja się zastanwiam nad testami owu... Bo też już 5 miesięcy minęło i nic..... W sierpniu idę na kontrolę ale to prawie pod koniec....

61779 nadzieja666 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
Nadzieja666

Nadzieja666

Sama zastanwiam sie już co brać... Aby coś ruszyło.... Jak się wspomóc... Może coś Mężowi posunąć. Teraz jadł cynk ale to chyba nie pomaga...

61779 nadzieja666 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
Ewelina26

Ewelina26

Dziewczyny a może warto wysłać waszych facetów na badanie nasienia. Mój był w styczniu i wyniki są na moje oko kiepskie:/ .M bierze specjalne suplementy i stara się zmienić styl życia.Ja oczywiście robię kupę badan bo nigdy nic nie wiadomo i może się okazać że u mnie też coś nie gra ale wiedząc że jest duży problem po stronie męskiej aż tak się nie zadreczam tym że jeszcze nie zaszłam w ciaze i oczywiście wiedząc o tym problemie podjęliśmy już kroki w stronę kliniki leczenia niepłodności. Idziemy pod koniec sierpnia zobaczymy co nam powiedzą.

--

Starania od 07.07.18
Aniołki:25.11.2018

13.11.2019[*]mutacja MTHFR heterozygota,dodatnie ANA1 1:80,teratozoospermia3%,DFI20%
61110 ewelina26 Kobieta, 27 lat, Puławy