Poronienie

Ciąża zaraz po poronieniu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mario1

~Mario1

Iza,przykro mi że tez tu trafiłaś .Z czasem będzie troszke lepiej a forum to napewno ci pomoże

~Anielka1234

~Anielka1234

Kinia po jednym poronieniu wydaje mi się, że kariotyp nie jest konieczny. Myślę, że za pieniądze, które miałabys na nie wydać ( bo po 1 poronieniu nie są refundowane) lepiej zrobić badanie tsh tarczycy, badania na zespół antyfosfolipidowy i trombofilię.
Oczywiście wybór należy do Ciebie;) lekarze niby nie zalecają szczególnej diagnostyki po1 por.ale po swoich przejściach i kilku poronieniach myślę, że warto.
U nas dodatkowo mamy problem u męża, ale też różnie to bywa z podejściem panów do badań...

izaaaaa

izaaaaa

Wiecie, ja też myślę tak jak Wy dlaczego akurat ja, tyle kobiet rodzi zdrowe dzieci w najróżniejszym wieku, jestem zdrowa i wogóle.. ale po rozmawach z innymi, łatwiej mi było, nagle okazuje się że co druga kobieta przeżyła podobne historie.. w pracy, wśród znajomych.. często jednak kobiety nie opowiadają same z siebie.. Zaszłyśmy w tym samym czasie z koleżanką z pracy, obie straciłyśmy, nigdy bym nie myślała że to tak częste, czekałam z utęsknieniem na tę ciąże. We wczesnym etapie ciąży kiedy nie wiecie co było przyczyną nie szukajcie tylko powodów po stronie swojego organizmu, u nas był najprawdopodobniej błąd genetyczny, ale wyślijcie swoich partnerów na badania, od koleżanki która poroniła 2 razy dowiedziałam się, że powodem była zła morfologia nasienia (brak plemników o prawidłowej budowie), oczywiście trzeba i siebie przebadać.. koleżance z którą razem byłyśmy w ciąży lekarz przepisał profilaktycznie acard od momentu zajścia w kolejną ciąże (serce przestało bić w 7tc, bez zabiegu więc może starać się od razu). Ja profilaktycznie brałam duphaston do 12tc (oczywiście tsh od razu od zajścia podskoczyło więc również większą dawkę euthyroxu), robiłam wszystko co tylko mogłam i organizm dobrze sobie radził, ale na geny nie miałam wpływu, wystarczy jakiś błąd na samym starcie i się nie uda, moje dziecko żyło po prostu dość długo

--

Córeczka [*] 12.03.2019

63378 izaaaaa Kobieta, 34 lata, Warszawa
Sandawilla

Sandawilla

Witam dziewczyny

Iza przykro mi, że musiałaś przeżyć śmierć dziecka. Ale tak jak sama piszesz, natura wie ...,że Twoje dziecko nie przeżyło by tutaj na tym świecie...Niech śpi w spokoju

.

Mika trzymam kciuki aby jednak @ nie przyszła

soniamalutka co u ciebie?

--

14.02.2008 - Pierwszy Synuś ☺
28.01.2012 - Drugi Synuś ☺
21.01.2019 - Aniołek ( 9 tc)

61577 sandawilla Kobieta, 37 lat, Białystok
izaaaaa

izaaaaa

Mądrą rzecz powiedziała mi moja lekarz prowadząca gdy jeszcze myślalam ze wszystko jest dobrze, że ciąża uczy pokory

--

Córeczka [*] 12.03.2019

63378 izaaaaa Kobieta, 34 lata, Warszawa
Soniamalutka

Soniamalutka

Sandawilla niestety przyszła dziś. @ Tak czułam że przyjdzie skoro test wyszedł negatywny :(

--

Aniołek 31.08.2018

60924 soniamalutka Kobieta, 41 lat, Białystok
mika1

mika1

Sandawilla

Dziekuje kochana ale nie chce się nastawiać żeby znów nie cierpieć..
postanowiłam zacząć żyć normalnie i nie myślec już tylko o płodnych itd
Jakos nie widze nawet najmniejszego objawu bo piersi nie bolą, jedynie jajnik troszkę czuje ale nie żeby bolało jakos tylko czuje. No nic. Za tydzień się okaże . Starania były a czy coś z tego będzie się okaże

--

Aniołek 27.11.2018

61155 mika1 Kobieta, 25 lat, Grodzisk Wielkopolski
mika1

mika1

Cobra

No nie działa i na dodatek nawet jak sobie kliknęłam w swoją nazwę to pojawiają mi się tylko posty z tego forum a nie czekających na dwie kreseczki nic nie mam :/

--

Aniołek 27.11.2018

61155 mika1 Kobieta, 25 lat, Grodzisk Wielkopolski