Poronienie

Ciąża zaraz po poronieniu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Zuza80

Zuza80

Pełnabólu, gratuluje dobrych wieści!!
Oby teraz już same takie były.
Kala, zabraniam się denerwować..
Objawy nie są wyznacznikiem zdrowia ciąży niestety..sporo dziewczyn tutaj mialo objawy a serduszka już nie biły..a jeszcze większa grupa nie miała objawów a wszystko było świetnie.
Ja w ciąży w pierwszych tygodniach miałam objawy falami..piersi szybko sie powiększyły i zrobiły ciężkie, ale bywaly dni ze miałam wrażeniem ze oklapnięcia są i oczywiście zaczynałam się martwić. Stan kłapnięcie utrzymywał się no dwa dni po czym znów robiły się pełne i ciężkie.
Tak wiec nie stresuj się Kochana, objawy nie są cały czas na tym samym poziomie. Jest tez tak, ze jedne objawy mijają a w ich miejsce wchodzi coś nowego.
Buziaki.

Joannee...aaaaaaa jak się cieszę!!!!!!!
Moja kochana Muszkieterko, dołączyłas do nas z kruszynką swoją..jak się cieszę..
Pamietasz, jak byłyśmy razem w ciąży wiosną i nazwałam nas.trzy muszkieterki, hihihi
Runie się udało, chwile później dołączyłam ja.. a teraz Ty, ależ się cieszę!
Bardzo wyczekiwałam tej wiadomości od Ciebie.. :*
Gratuluje serdecznie i trzymam mega mocno kciuki, żeby wszystko układało się jak najlepiej.
Jak się czujesz..?
Sciskam!!

--

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn33e3kiiwcczut.png

54101 zuza80 Kobieta, 38 lat, Wawa
Moniulla

Moniulla wpis edytowany

Majka - szkoda, że to nie teraz :( Ale tak jak mówisz, widocznie organizm niegotowy. Lepiej tak, niż za chwilę znowu przeżywać to samo :(

Pełnabólu - super, że dzidziuś ma się dobrze! Cieszę się :) Złotego masz ginekologa! :) Ale całkowicie rozumiem Twoje obawy. Ja mam nadzieję, że przez pierwsze trzy miesiące nie będę wychodzić z łazienki. Mogę wymiotować cały czas, byleby objawy nie ustały i nic złego się nie podziało. Jak zajdę w ciążę to tego ustania objawów najbardziej będę się obawiała...

Amizka87 - gratulacje i dziękujemy, że dajesz nam nadzieję. :) Beta przyrasta ładnie :) Wierzymy, że tym razem będzie dobrze!

Kasia86 i wszystkie dziewczyny - może wiecie/miałyście wy lub ktoś z Waszych bliskich następującą sytuację i potraficie mi odpowiedzieć:
Otóż - bieżące L4 mam do 19 stycznia włącznie i udało mi się załatwić sobie wizytę u bardzo dobrego psychiatry na NFZ właśnie na ostatni dzień zwolnienia - 19 stycznia... Chciałabym koniecznie zrobić te dwa dni przerwy (poniżej dowód, że Kasia ma zdecydowanie rację*).

Dążąc do pytania:
1) Wiem, że jeśli badanie wykonywane jest w piątek wieczorem, np. po pracy, to lekarz może wystawić zwolnienie L4 od poniedziałku na wniosek pacjenta (nie musi na weekend).
2) Wiem, że zwolnienia L4 mogą się nawet pokrywać i nie stanowi to problemu, ZUS i tak płaci tylko raz.

Pytanie brzmi: Czy nie będzie problemu, jeśli wizyta, na której zostanie wystawione mi kolejne L4 odbywa się w trakcie trwania poprzedniego L4? Bo zakładam, że lekarz wystawi mi 19 stycznia zwolnienie które będzie zaświadczało o mojej niezdolności do pracy dopiero od poniedziałku... To tak trochę głupio, bo jest data wystawienia zwolnienia :-/ ) W zasadzie mogłam zrobić to nieświadomie, bo w weekendy nie pracuję.

*Jeżeli zatem z zaświadczenia lekarskiego wynika, że niezdolność do pracy z powodu pierwszej choroby zakończyła się w piątek, a z kolejnego wynikało będzie że, z innego powodu jest Pani niezdolna do pracy od poniedziałku, to po pierwsze nie jest możliwe sumowanie tych okresów. Po drugie natomiast zakończenie jednego okres zasiłkowego i dwudniowa przerwa miedzy kolejnym okresem niezdolności do pracy (z powodu innego schorzenia) powoduje, że okres zasiłkowy liczony jest na nowo i nie występuje ciągłość zwolnienia lekarskiego.
Tak więc jeżeli w poniedziałek uzyska Pani zaświadczenie o niezdolności do pracy od poniedziałku ze względu na ciąże, to w związku z tym, że przerwana została (na dwa dni) niezdolność do pracy (ustalana w oparciu o treść zwolnień lekarskich), to będzie Pani przysługiwała nowy okres zasiłkowy wynoszący odpowiednio w przypadku ciąży 270 dni, w przypadku "zwykłego zwolnienia" 182 dni.Fakt, że sobota i niedziela są dla Pani dniami niewykonywania faktycznie stosunku pracy, nie ma znaczenia z punktu widzenia ustawy.

--

24.11.2017 - Nasza Maleńka Istotka

58021 moniulla Kobieta, 24 lata, Bdg
Ona1988

Ona1988

Kala prosze odgonic źle myśli i cieszyć sie malenstwem! Mnie tez czasem mdli, a czasem nie. Fakt ze cycuchy mnie bolą cały czas ale nie zawsze tak samo mocno. Głową do góry. Ja odliczać 2 tyg do następnej wizyty :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3s65gnhk4xtpd.png

Aniołek 19.05.2017
21.09.2017

55849 ona1988 Kobieta, 30 lat, Niu
~Kasia 86

~Kasia 86

Tak można wystawić L4 z datą późniejsza ale nie wiecej niż 4 dni jeżelipo badaniu bezpośrednio wypadają dni wolne. Więc jeżeli badanie będzie w pt to lekarz może wystawić L4 z datą poniedzialkowa :-)

~Kasia 86

~Kasia 86

Sama miałam kilka razy nakładające się terminy badania z ostatnim dniem L4. Nikt z tego nie robił problemu.

Moniulla

Moniulla

Kasia <3 Jesteś nieoceniona! Wielkie dziękuję. <br />
Starasz się już o Malucha? :)

--

scarlettka

scarlettka

Joannee super wieści :-) ostatnio właśnie myślałam co u Ciebie i chyba ściągnęłam Cię myślami ;-) teraz na pewno wszystko będzie dobrze :-)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/2fwavfxmvjimc9uk.png

53448 scarlettka Kobieta, 33 lata, UK
~Kasia 86

~Kasia 86

Ciesze się że moge pomoc;-) jak widzę jak wszystkie dziewczyny od siebie tyle dają to aż serce rośnie:-) ciesze się że tu trafiłam i mogę poznać tyle wspaniałych osób szkoda tylko że w taki okolicznościach:-(
Ale myślę że dla każdej z nas zaświeci slonce w końcu,bo kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno:-)
W tym cyklu dostaliśmy zielone światełko od ginekologa ale na wizycie powiedział że już jestem po owulacji więc ten cykl spisuje na straty . Ale od następnego cyklu zaczynamy starania o maluszka.

Moniulla

Moniulla

Kasia86 - my próbowaliśmy już dwa tyg. po zabiegu, gin pozwoliła, ale cykl był bezowulacyjny. Teraz owu u mnie może być w każdej chwili, najpewniej w przyszłym tygodniu, więc próbujemy :) Dzięki Tobie i spokoju z pracą teraz już jestem spokojniejsza, psychicznie odpocznę od apodyktycznej szefowej i dziwnych rodziców wspaniałych małych dzieciątek... Ehhh...

--

Szczęśliwa mamusia2016

Szczęśliwa mamusia2016

Marcysiu dostalaas wiadomosc ode mnie? :)
Moniullka Kasia Kartonik Mufinek Majeczka Zorya Nietoperek Ewelinka Marcysia nastepny cykl musi byc nasz :) Mam nadzijee ze nie pominęłam żadnej dziewczyny ;))

57375 szczesliwa-mamusia2016 Kobieta, 25 lat, Śląsk