Poronienie

Ciąża zaraz po poronieniu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Moniulla

Moniulla wpis edytowany

Majka - szkoda, że to nie teraz :( Ale tak jak mówisz, widocznie organizm niegotowy. Lepiej tak, niż za chwilę znowu przeżywać to samo :(

Pełnabólu - super, że dzidziuś ma się dobrze! Cieszę się :) Złotego masz ginekologa! :) Ale całkowicie rozumiem Twoje obawy. Ja mam nadzieję, że przez pierwsze trzy miesiące nie będę wychodzić z łazienki. Mogę wymiotować cały czas, byleby objawy nie ustały i nic złego się nie podziało. Jak zajdę w ciążę to tego ustania objawów najbardziej będę się obawiała...

Amizka87 - gratulacje i dziękujemy, że dajesz nam nadzieję. :) Beta przyrasta ładnie :) Wierzymy, że tym razem będzie dobrze!

Kasia86 i wszystkie dziewczyny - może wiecie/miałyście wy lub ktoś z Waszych bliskich następującą sytuację i potraficie mi odpowiedzieć:
Otóż - bieżące L4 mam do 19 stycznia włącznie i udało mi się załatwić sobie wizytę u bardzo dobrego psychiatry na NFZ właśnie na ostatni dzień zwolnienia - 19 stycznia... Chciałabym koniecznie zrobić te dwa dni przerwy (poniżej dowód, że Kasia ma zdecydowanie rację*).

Dążąc do pytania:
1) Wiem, że jeśli badanie wykonywane jest w piątek wieczorem, np. po pracy, to lekarz może wystawić zwolnienie L4 od poniedziałku na wniosek pacjenta (nie musi na weekend).
2) Wiem, że zwolnienia L4 mogą się nawet pokrywać i nie stanowi to problemu, ZUS i tak płaci tylko raz.

Pytanie brzmi: Czy nie będzie problemu, jeśli wizyta, na której zostanie wystawione mi kolejne L4 odbywa się w trakcie trwania poprzedniego L4? Bo zakładam, że lekarz wystawi mi 19 stycznia zwolnienie które będzie zaświadczało o mojej niezdolności do pracy dopiero od poniedziałku... To tak trochę głupio, bo jest data wystawienia zwolnienia :-/ ) W zasadzie mogłam zrobić to nieświadomie, bo w weekendy nie pracuję.

*Jeżeli zatem z zaświadczenia lekarskiego wynika, że niezdolność do pracy z powodu pierwszej choroby zakończyła się w piątek, a z kolejnego wynikało będzie że, z innego powodu jest Pani niezdolna do pracy od poniedziałku, to po pierwsze nie jest możliwe sumowanie tych okresów. Po drugie natomiast zakończenie jednego okres zasiłkowego i dwudniowa przerwa miedzy kolejnym okresem niezdolności do pracy (z powodu innego schorzenia) powoduje, że okres zasiłkowy liczony jest na nowo i nie występuje ciągłość zwolnienia lekarskiego.
Tak więc jeżeli w poniedziałek uzyska Pani zaświadczenie o niezdolności do pracy od poniedziałku ze względu na ciąże, to w związku z tym, że przerwana została (na dwa dni) niezdolność do pracy (ustalana w oparciu o treść zwolnień lekarskich), to będzie Pani przysługiwała nowy okres zasiłkowy wynoszący odpowiednio w przypadku ciąży 270 dni, w przypadku "zwykłego zwolnienia" 182 dni.Fakt, że sobota i niedziela są dla Pani dniami niewykonywania faktycznie stosunku pracy, nie ma znaczenia z punktu widzenia ustawy.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3kf7knpspe.png
24.11.2017 - Nasza Maleńka Istotka

58021 moniulla Kobieta, 24 lata, Bdg
Ona1988

Ona1988

Kala prosze odgonic źle myśli i cieszyć sie malenstwem! Mnie tez czasem mdli, a czasem nie. Fakt ze cycuchy mnie bolą cały czas ale nie zawsze tak samo mocno. Głową do góry. Ja odliczać 2 tyg do następnej wizyty :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3s65gnhk4xtpd.png

Aniołek 19.05.2017
21.09.2017

55849 ona1988 Kobieta, 30 lat, Niu
~Kasia 86

~Kasia 86

Tak można wystawić L4 z datą późniejsza ale nie wiecej niż 4 dni jeżelipo badaniu bezpośrednio wypadają dni wolne. Więc jeżeli badanie będzie w pt to lekarz może wystawić L4 z datą poniedzialkowa :-)

~Kasia 86

~Kasia 86

Sama miałam kilka razy nakładające się terminy badania z ostatnim dniem L4. Nikt z tego nie robił problemu.

Moniulla

Moniulla

Kasia <3 Jesteś nieoceniona! Wielkie dziękuję. <br />
Starasz się już o Malucha? :)

--

scarlettka

scarlettka

Joannee super wieści :-) ostatnio właśnie myślałam co u Ciebie i chyba ściągnęłam Cię myślami ;-) teraz na pewno wszystko będzie dobrze :-)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/2fwavfxmvjimc9uk.png

53448 scarlettka Kobieta, 33 lata, UK
~Kasia 86

~Kasia 86

Ciesze się że moge pomoc;-) jak widzę jak wszystkie dziewczyny od siebie tyle dają to aż serce rośnie:-) ciesze się że tu trafiłam i mogę poznać tyle wspaniałych osób szkoda tylko że w taki okolicznościach:-(
Ale myślę że dla każdej z nas zaświeci slonce w końcu,bo kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno:-)
W tym cyklu dostaliśmy zielone światełko od ginekologa ale na wizycie powiedział że już jestem po owulacji więc ten cykl spisuje na straty . Ale od następnego cyklu zaczynamy starania o maluszka.

Moniulla

Moniulla

Kasia86 - my próbowaliśmy już dwa tyg. po zabiegu, gin pozwoliła, ale cykl był bezowulacyjny. Teraz owu u mnie może być w każdej chwili, najpewniej w przyszłym tygodniu, więc próbujemy :) Dzięki Tobie i spokoju z pracą teraz już jestem spokojniejsza, psychicznie odpocznę od apodyktycznej szefowej i dziwnych rodziców wspaniałych małych dzieciątek... Ehhh...

--

Szczęśliwa mamusia2016

Szczęśliwa mamusia2016

Marcysiu dostalaas wiadomosc ode mnie? :)
Moniullka Kasia Kartonik Mufinek Majeczka Zorya Nietoperek Ewelinka Marcysia nastepny cykl musi byc nasz :) Mam nadzijee ze nie pominęłam żadnej dziewczyny ;))

57375 szczesliwa-mamusia2016 Kobieta, 25 lat, Śląsk
Majka24

Majka24

U mnie okres się rozkręca na całego i pojawiły się dziwne skrzepy, więc pewnie macica nie była gotowa na przyjęcie maluszka :/
Dziewczyny w takim razie styczeń jest nasz! Oj coś czuje że posypia się nam tu dwie kreseczki :D

Moniulla- czyli idziesz na zwolnienie tyle ile się da? Moim zdaniem dobra decyzja :)
A mam jeszcze pytanie odnośnie tej przerwy weekendowej. Czy jeśli pomiędzy zwolnieniem od psychiatry a zwolnieniem ciazowym będzie luka weekendowa to pracodawca znów musi opłacać wszystkie składki i pensję przez 33 dni i dopiero po tym czasie przejmuje ZUS? Bo jeśli by się tak by było to pracodawca może się wkurzyć...

57995 majka24 Kobieta, 25 lat, Woj. Mazowieckie