Skocz do zawartości
Forum

Następna ciąża po pozamacicznej?


kajka84

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochane! Ja też jestem. Po ciąży pozamacicznej. 23 września 2018 miałam laparoskopie. Jajowód udało się zachować. Też marzę o 2 dziecku. Mam synka 4 latka o którego staraliśmy się ponad rok. Jak już doszłam do siebie psychicznie po urodzeniu Szymka i dojrzała do decyzji o 2 dziecku zaczęliśmy się starać i o dziwo tym razem udało się od razu! Niestety radość trwała krótko bo to właśnie była ciąża pozamaciczna

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki... Mija tydzień od laparoskopii, podczas której ewakuowano moją pierwszą, upragnioną ciążę... 5 tydzień , ciąża umiejscowiona w jajowodzie, potworny ból i ostatni dzwonek na operację bo już krwawikam do jamy brzusznej. Jutro Idę na zdjęciu szwów, za 2 tygodnie wizyta kontrolna... Tak bardzo się boję kolejnej ciąży pozamacicznej. Gdyby było to poronienie samoistne, obeszloby się bez interwencji chirurgicznej. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kolejna ciąża również będzie pozamaciczna ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Mnie też niestety spotkała ciąża pozamaciczna. Przeżyłam traumę...byłam akurat na wakacjach, wylądowałam w szpitalu, plus nie rozumiałam ani słowa... Przyczyną mojej cp był krwiak w lewym jajowodzie, który zatkał jajowód i jajeczko nie mogło zejść do macicy. Skąd ten krwiak? Nie mam pojęcia ale mój nie narodzony bohater uratował mi życie. Bo kto wie jakby się to skończyło jakbym zaszła w ciążę z prawego jajowodu...
Mam 12teniego syna, którego urodziłam cc w 2006 roku. W 2014 miałam robioną laparoskopie, jelito zrosło się do jamy brzucha. W tym roku w lipcu zrobiono mi laparotomię i usunięcie lewego jajowodu z zarodkiem...i krwiakiem (wielkości 3cm). Lekarze powiedzieli że mogę się starać o dziecko za 2 miesiące. 3 tygodnie temu byłam u gibekologa na kontroli i trochę mnie zgasiła mówiąc że nie będzie łatwo zajść w ciążę itd.... Dzisiaj zrobiłam już trzeci test ciążowy, pierwsze dwa były zwykłe...dzisiaj ten niezwykły z który też pokazuje mniej więcej który tydzień. Jestem miedzy 2 a 3 tygodniem. Boje się...ale i cieszę. Mam termin na 23 listopada... To w skrócie moja historia. Nie tracę nadziei!

Odnośnik do komentarza

Witajcie co do ciąży pozamacicznej  to przeszłam dwie ma 32 lata gdy mi usuwali  ciążę miałam otwarty brzuch jak lekarz usuwał ciążę to wykrył guz w lewej nerce okazało się że to nowotwór nerki przeżyła w tedy szok nie to że straciłam dzieciotko to jeszcze okazało się że jestem chora 

Odnośnik do komentarza

Kochane mamusie w maju przeszłam ciążę pozamacziczną, miałam krwotok wewnętrzny usunięto mi lewy jajowód nie wierzyłam, że mi się uda zajść w normalną ciążę a dziś dowiedziałam się, ze jestem w ciąży a mój dzidziuś zdrowo rośnie :-) ddopiero 6 tydzień. Jestem przykładem, że można. Mój ginekolog powiedział, że ryzyko kolejnej ciąży pozamacicznej jest praktycznie zerowe, bo to po prostu byłby pech

Odnośnik do komentarza

Staralam się z mężem o dziecko gdy miałam bardzo delikatny okres postanowiłam zrobić kolejny test ciążowy , który wyszedł pozytywny . Bardzo się cieszyliśmy . Udałam się do lekarza który nic na usg nie widziała wiec zalecił mi zrobienie hcg . Wynik badania 1800. Na drugi dzień trafiłam do szpitala z plamieniem kilka dni badań i szukania , okazało się ciąża pozamaciczna konieczność usunięcia prawego jajowodu. Byłam w szpitalu 12 dni z nadzieja każdego dnia że jednak coś znajda. W tym miesiącu podjęliśmy starania  mam nadzieje że nie będę musiała długo czekać na ciąże 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...