Podział kolorystyczny dla dzieci

róż dla chłopca czy dziewczynki

~zuza2

~zuza2

Myślę, że kolor różowy jest tak delikatny i subtelny że pasuje tylko do małej damy

~gość1

~gość1

a w moim rejonie jest odwrotnie niebieski dla dziewczynki a różowo-czerwone dla chłopaków

~gość1

~gość1

ulegamy narracji ludzi mody , wmówili nam ze róż jest zarezerwowany tylko dla dziewczynki, a przecież kolor ten przechodząc w czerwień symbolizuje siłę, a to chłopcy powinni być silni i wytrwali

~gosiaki

~gosiaki

~gość1
ulegamy narracji ludzi mody , wmówili nam ze róż jest zarezerwowany tylko dla dziewczynki, a przecież kolor ten przechodząc w czerwień symbolizuje siłę, a to chłopcy powinni być silni i wytrwali

muszę przyznać ci rację, to wymysł świata mody, dla lepszego zrozumienia symboliki kolorów proponuję:

Obecnie kolor różowy kojarzy się z kobiecą delikatnością, jednak kiedyś były to "chłopięce" barwy. Uważało się, że kolor ten jest łagodniejszą wersją koloru czerwonego symbolizującego siłę i agresję. Niebieski zaś przypisywany był dziewczynkom w związku z przesłaniem religijnym. Kolory zostały odwrócone za sprawą kreatorów mody. :)

#SzkołaRodzeniaPrenalen #edukacja #ciąża #poród #dziecko #niebieski #różowy #chłopiec #dziewczynka

~tyska2

~tyska2

nie jest ważne jakiego koloru ubranka dominują w szafie maluszka tylko czy są czyste

~aniellka

~aniellka

trudna sprawa z tymi kolorami, mam już w rodzinie spór o kolory, moja mama jest za różowym a teściowa za niebieskim dla przyszłej wnusi, aby nie narażać się babciom wybieram ładną miętę

~werkawer

~werkawer

a ja dla synka kupuję ubranka w szarościach i brązach, niebieskie ciuchy w ogóle nie wchodzą mi do koszyka

~mika2

~mika2

w szafie mojej córki dominują różne odcienie różu, uważam że blondynce w takim kolorze jest najładniej

Waniliowa

Waniliowa

Moja córka jest ubierana najczęściej w szare, brązowe lub białe kolory (takie jej pasują poza tym, szczególnie brąz). Nie lubię różu i nie chcę z niej też różowej landrynki zrobić. :D Ale gdybym miała syna to w róż bym go nie ubrała. Chyba prędzej mógłby mieć problemy przez ubiór w szkole, przedszkolu niż dziewczynka chodząca w niebieskich ciuszkach. Nie każde dziecko jest uczone tolerancji a dzieci mówią co im ślina na język przyniesie.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/axgy8zs.png

56428 waniliowa Kobieta, 24 lata, Austria