Pediatra

Lefax na kolki

Madziutek

Madziutek

Pani doktor moje pytanie dotyczy podawania leku dwutygodniowemu noworodkowi.
Jak córka była w tym wieku miałam zalecenie że w razie wystąpienie kolek mogę podać jedną pompkę przed karmieniem i to maksymalnie dwie na dzień. Teraz koleżanka chce zastosować Lefax i pediatra powiedziała że może podawać do kilku razy dziennie przed karmieniem. Jak to w końcu jest bo u mojej córki Lefax mimo dobrych opinii nie pomógł, czy może być przyczyną że podawałam zbyt mało, w efekcie ograniczałam się do jednej pompki wieczorami. Przepraszam że używam tutaj określenia pompka bo taki jest dozownik a w ilości przedstawia się to na 1/3 łyżeczki. Jest to lekarstwo sprowadzane z Niemiec, ja kupiłam je w aptece. Lefax Pump-Liquid zawiera Simeticon 41,2 mg/ml

--

Magda, Maja i Kingusia

http://www.suwaczek.pl/cache/373167d4cb.png
Maja ur.23.09.2007 3390/54
http://www.suwaczek.pl/cache/885a393640.png
Kinga ur.29.11.2011 3300/55

192 madziutek Kobieta, 40 lat, ...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anna Kubaszewska

Anna Kubaszewska

Odpowiednikiem preparatu Lefax na rynku polskim jest Infacol o zawartości simeticonu 40 mg/1 ml. Można podawać go (przy dobrej tolerancji przez dziecko) przed karmieniem zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w ulotce. Należy jednak pamiętać, że kolka u niemowlęcia może być objawem np nietolerancji białka mleka krowiego i dopiero zmiana diety przyniesie poprawę samopoczucia dziecka.

Pozdrawiam

--

3763 anna-kubaszewska Kobieta, 0 lat
~bez kolki

~bez kolki

Sprzedam nie otwarty Lefax 50 ml, ważny do lutego 2016 roku, mojej córci pomogła tylko jedna buteleczka - tel. 517-565-161

Dr Dorota Dziemian

Dr Dorota Dziemian

Odpowiedź eksperta

Lefax czy sab simplex przeznaczone na rynek niemiecki oraz polskie preparaty simetykonu można bezpiecznie stosować u niemowląt, gdyż nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego i działają objawowo, tzn. powodują usuwanie gazu z jelit, nie likwidując jednak przyczyny. Warto uważnie obserwować dietę, gdyż typowa kolka niemowlęca zaczyna się od 6 tygodnia. Pytanie czy dziecko toleruje składniki otrzymywanego pokarmu- z butelki czy z diety matki przy karmieniu piersią. Z doświadczenia matek preparat Sab simplex okazał się dosyć skuteczny. Ponieważ gazy mogą gromiadzić się przy każdej porcji pokarmu, producent zaleca podawanie 1-2 pompek do każdego posiłku. Po skończeniu 2 tygodnia zalecaną dawką byłaby 1 pompka na łyżeczce przed posiłkiem lub zmieszana z mlekiem. Zbyt mała dawka mogła nie przynieść oczekiwanego efektu.

28720 dr-dorota-dziemian Kobieta, 49 lat, Białystok
~uuuuuu

~uuuuuu

wszyscy pisa 1 pompka przed jedzeniem
udzielacie sie w poradach to piszcie konkretnie
bo jezeli kobieta karmi co 3 godziny to coza kazdym razem jedna pompka he

~Kringer

~Kringer

~uuuuuu
wszyscy pisa 1 pompka przed jedzeniem
udzielacie sie w poradach to piszcie konkretnie
bo jezeli kobieta karmi co 3 godziny to coza kazdym razem jedna pompka he

Wycinek instrukcji/ulotki:
"W przypadku dolegliwości żołądkowo-jelitowych, związanych z gromadzącymi się gazami
Niemowlęta - 1-2 wciśnięcia pompki (odpowiednik 0,5-1 ml zawiesiny)
Dzieci w wieku 1-6 lat - 2 wciśnięcia pompki (odpowiednik 1 ml zawiesiny)
Dzieci w wieku - 7-14 lat2-4 wciśnięcia pompki (odpowiednik 1-2 ml zawiesiny)
Młodzież i osoby dorosłe - 4 wciśnięcia pompki (odpowiednik 2 ml zawiesiny)

Pojedynczą dawkę zażywa się 3-5 razy dziennie. Niemowlętom podaje się preparat Lefax Pump-Liquid podczas posiłków mlecznych."