Pediatra

Prawidłowe menu dla 7 miesięcznego dziecka

karina

karina

Witam Pania Doktor:)
Jestem mamą prawie 7 miesiecznej Martyny. Od kad skonczyła 4 miesiace jest na mleku modyfikowanym. Obecnie wypija 3x 210ml co 6 godzin. ok godz 11 zjada cały słoiczek deserku a ok 17 cały słoiczek zupki <130 g> Miedzy czasie wypija 100ml herbatki i 100ml soczku. Czy to prawidłowe menu??? i ile jednorazowo napojów powinno pic i jak często dziecko w tym wieku? Może dodam że Mała obecnie waży 8,1 kg
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz i z góry dziękuję
pozdrawiam

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

1403 karina Kobieta, 32 lata, rzeszów,nowy sacz,tarnow

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anna Kubaszewska

Anna Kubaszewska

Według nowego schematu żywienia niemowląt karmionych sztucznie - niemowlę w 5 miesiącu życia, powinno zjadać w ciągu doby 5 posiłków po 180 ml objętości, w tym 4 x mleko początkowe, 1 x zupa przecier jarzynowy oaz sok -najlepiej jabłkowy (50 - 100 g).

--

3763 anna-kubaszewska Kobieta, 0 lat
villanelle

villanelle

Dziękuję koleżance za założenie tematu. Pani Anno, a jak wygląda to u dziecka karmionego piersią? Moja córeczka niechętnie poznaje nowości poza marchewką. Daję jej w ciągu dnia tylko jeden posiłek inny niż mleczny warzywa lub owoce (~50g). No i odkąd skończyła 6 mż chętnie pije 25-50ml soku. Wieczorem daję jej kaszkę w ramach ekspozycji. Dodam, że nie ma moim mleku. Poza tym oczywiście podaję pierś, ale Mała rzadko sama się o nią upomina. Konsultowałam to już z lekarzem, gdyż wydaje mi się trochę dziwne, że córeczka rzadko domaga się sama piersi. Je gdy jej sama zaproponuję co 2-3h, a jakbym teog nie robiła to może nie jeść nawet 6h poza nocami, kiedy to budzi się co 2-3h.

Z góry dziękuję.

--

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

2236 villanelle Kobieta, 34 lata, Przeworsk
Anna Kubaszewska

Anna Kubaszewska

Witam serdecznie,
Według nowego schematu żywienia niemowlę po 6 miesiącu życia - karmione piersią powinno zjadać w 7 - 9 miesiącu życia na żądanie pokarm z piersi oraz kaszkę (kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy wzbogacony w żelazo), zupę jarzynową lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (lub rybą 1 - 2 razy w tygodniu)- bez wywaru, z kleikiem glutenowym - sok owocowy (najlepiej przecierowy)lub przecier owocowy nie więcej niż 150 g. - 1/2 żółtka do potraw co drugi dzień.

--

3763 anna-kubaszewska Kobieta, 0 lat