Pediatra

Czy dzieciom można podawać witaminy w kapsułkach?

mamciaadamcia

mamciaadamcia

Mój Adam to niejadek. Nie lubi warzyw, ryb, owoców. Tylko mięso, ziemniaki, makaron. Staram się przemycać warzywa i owoce, ale nie zawsze mi to wychodzi.

Zastanawiam się czy można dzieciom podawać witaminy w kapsułkach, żeby uzupełnić niedobory witaminowe.

Proszę o poradę i pomoc

--

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

59560 mamciaadamcia Kobieta, 29 lat, Sędziszów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kamillaa

~Kamillaa

Dla dzieci lepsze są zawsze wszystkie leki, suplementy gdy są w formie płynnej. Maluchy nie mają takiego "odruchu" łykania na zawołanie i zbyt dużo je zawsze rozprasza. Najwygodniej i najbezpieczniej jednak podawać, jeśli jest taka możliwość zalecony lek, suplement do ich ulubionego napoju. Ja tak robię choćby z probiotykiem. Znalazłam taki koncentrat probiotyczny w formie płynnej. Wigwam go do soku pomarańczowego a moje dzieci bez sprzeciwu ładnie i do końca go wypijają. Wiec lepiej nie w kapsułkach a w płynie.

~giggli

~giggli

W kapsulkach to tylko witaminę D daję, a na co dzień mój synek dostaje probiotyki, poradziła mi to nasza pediatra jak synek poszedł do przedszkola i zaczął ciągne chorować to zasugerowała zeby dawać przez cały czas probiotyki. To bardzo pomogło, w tym roku w ogóle nie chorował, profilaktyka zadziałała.