Pediatra

Niskorosłość i niedowaga u 4-letniego dziecka

awys9

awys9

Witam. Jestem mama 4 letniej dziewczynki. Obecnie ma niecałe 100 cm wzrostu i waży 13,5 kg.
Jest bardzo żywa, energiczna, wszędzie jej pełno. Od 2-och lat chodzi do przedszkola i świetnie sobie tam radzi. Dobrze jej się układa z rowiesnikami i siostrą.
Moj mąż natomiast ciągle ma problem z tym ze jest za mała, za chuda, ciagle chodzi za nią i próbuje ja dokarmiac męcząc przy tym mnie -twierdzi ze nie.staram się wystarczająco o to żeby dziecko.jadło.
Córka je, może nie.jest jakimś obzartuchem ale je w domu i w przedszkolu. Nie zjada całych porcji np. Całego pełnego talerza rosolu, ale 3/4. Pije normalnie-najczęściej wodę.
Zwykle badania.krwi wychodzą w porządku. Nie wiem co można zrobić aby sprawdzić czym spowodowany jest obecny stan rzeczy.
Ja sama w jej wieku byłam bardzo drobna- przez cala klasę podstawowa i przedszkole byłam poniżej 3-go centyla.
Tłumaczyłam mężowi ze może to mieć po mnie, to.ze.jest taka drobniutka. Do.niego to nie dociera niestety. Nie wiem co zrobić-jakie badania wykonać aby dowiedzieć się czegoś więcej. Proszę o porade.
Pozdrawiam
Ola

36867 awys9 Kobieta, 31 lat, Płock

Odpowiedzi znajdują się poniżej