Pediatra

AZS - pomocy!

Aga_28

Aga_28

Dziewczyny u mojego maluszka stwierdzono AZS. Lekarz polecił mi Latopic, czy któraś z Was o nim słyszała lub go używała? Proszę dajcie znać

55072 aga-28 Kobieta, 29 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Słyszałam, ale nie stosowałam. Mają świetny skład w porównaniu do innych emolientów, więc to byłby powód, żeby go kupić :). A to czy będzie skuteczny, to przekonasz się dopiero po użyciu go.

--

https://lbym.lilypie.com/qaF7p2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png
https://lb4m.lilypie.com/Qg0rp2.png

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków
Lek. Katarzyna Kisiel

Lek. Katarzyna Kisiel

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Latopic to specjalistyczna linia emolientów czyli dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry alergicznej i atopowej (m.in. AZS). Celem stosowania tych preparatów jest nawilżenie i natłuszczenie skóry, zmniejszenie zaczerwienienia i nasilenia świądu. Produkty Latopic zawierają liczne składniki aktywne, a to co je wyróżnia to obecność tzw. metabolitów bakterii kwasu mlekowego, których zadaniem jest ograniczenie rozwoju gronkowca złocistego- typowej dla AZS bakterii, często zaostrzającej zmiany skórne. Odpowiadając na Pani pytanie muszę jednak zaznaczyć, ze w przypadku dzieci z AZS nie da się niestety na podstawie opinii przewidzieć działania preparatu u konkretnego dziecka. Często kosmetyk, który dał dużą poprawę lub ustąpienie zmian skórnych u jednego dziecka u innego może zupełnie nie zadziałać lub nawet je pogorszyć. Nie oznacza to, że jest "zły". Po prostu w przypadku skóry atopowej tak może się zdarzyć i często odpowiedniego preparatu musimy szukać tzw. metodą "prób i błędów".

--

Zobacz profil eksperta

55108 lek-katarzyna-kisiel Kobieta, 38 lat, Warszawa
nikolina55

nikolina55

Syn koleżanki ma AZS i próbowali już wszystkiego, ale nic nie pomagało, myślę, że warto spróbować emolientów, bo to najlepiej chyba działa na taka podrażnioną, zapaloną skórę.

53312 nikolina55 Kobieta, 23 lata, Radom
Lek. Katarzyna Kisiel

Lek. Katarzyna Kisiel

Odpowiedź eksperta

Jeżeli skóra jest zmieniona zapalnie i podrażniona należy włączyć leczenie miejscowymi glikokortkosteroidami lub inhibitorami kalcyneuryny, a po uzyskaniu poprawy stopniowo redukować w/w leczenie i stosować emolienty.

--

Zobacz profil eksperta

55108 lek-katarzyna-kisiel Kobieta, 38 lat, Warszawa