Pediatra

Co z odparzeniami od pieluch?

limonka2107

limonka2107

Moja Hermionka ma miesiąc. Od kilku dni ma przy pupie odparzenia. Jest to mocno czerwone i myślę,że ją to swędzi. Dodam,że Hermi jest kąpana codziennie,żelem zaleconym przez położną. Proszę o pomoc! Sylwia

--

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

49934 limonka2107 Kobieta, 29 lat, Poznań,Rataje

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wywijaska

Wywijaska

Sylwia,a czy przy kazdym przewijaniu smarujesz malej pupe? Jakiego kremu czy masci uzywasz? Jesli doszlo do odparzenia to u nas pomogp sudocrem. Maly mial biegunke i sie bardzo odparzyl,przemywalam mu pupe co 1,5-2 godziny letnia woda i platkami kosmetycznymi zamiast chusteczkami nawilzanymi i smarowalam sudocremem i pomoglo. W takiej sytuacji chusteczki nawilzane moga dodatkowo podrazniac dlatego do czasu zagojenia warto z nich zrezygnowac. Pozdrawiam

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
limonka2107

limonka2107

No właśnie my używamy Mustelę do całego ciała. Ale chyba się przerzucimy na Sudocrem. Dzięki wielkie!http://www.suwaczki.com/tickers/ug37vcqgkmudmck4.png

--

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Wywijaska

Wywijaska

Moja kolezanka uzywa Sudocremu caly czas a ja mam go tylko na sytuacje awaryjne a na codzien uzywamy dermatologicznej bazy z tlenkiem cynku z Ziaji i poza ta jedna sytuacja przy biegunce,to ten krem z Ziaji wystarczal. Mam nadzieje ze szybko sie malej wygoi

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
limonka2107

limonka2107

Dzisiaj kupiłam jak byłam w centrum miasta. Ja też mam taką nadzieję,a jak nie,to przejadę się do położnej,bo ona mówiła,że jak by się coś działo to mamy przyjechać do niejhttp://www.suwaczki.com/tickers/8kf5onyxyznish5u.png

--

martamama

martamama

Odparzenia u małych dzieci powstają bardzo często. Najczęściej powoduje to, że dziecko prześpi w nocy kilka godzin w brudnej pieluszce. Głównym winowajcą jest mocno drażniący amoniak, który powstaje wskutek rozkładu moczu i kału przez bakterie. Jednak odparzenia mogą być spowodowane też przez inne czynniki. Zwykle w przypadku odparzenia wystarczy umyć pupę dziecka, a odparzone miejsca posmarować specjalnym kremem. Następnie tylko pamiętać by regularnie zmieniać pieluszkę. Aby zapobiec powstaniu odparzenia trzeba kontrolować czystość pieluszki, dokładnie przewijać dziecko i nie zapominać o odpowiedniej ilości zasypki.

49580 martamama Kobieta, 40 lat, Kraków
limonka2107

limonka2107

martamama w nocy zmieniam Hermi pieluszkę,jeśli płacze,bo nie chcę jej budzić jak spokojnie śpi ;)http://www.suwaczki.com/tickers/8kf5onyxyznish5u.png

--

Masscota

Masscota

Mialam podobnie okazalo sie ze musi miec pampersy z pamersa orginalne i byla uczulona moja mala na sudocrem zmienilam pieluchy spowrotem na pampersy i od czasu do czasu dawalam posypke a jesli wystapilo jakies zaczerwienienie posmarowalam clotrimazonum i odrazu zeszlo

50374 masscota Kobieta, 26 lat, Poznan