Pediatra

AZS - jakie preparaty są skuteczne?

~jowiTa s.

~jowiTa s.

Od lat mam problemy ze skórą, ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że większość z nich ma związek z atopowym zapaleniem skóry... Jakie preparaty do pielęgnacji skóry powinnam stosować? Jakich składników szukać, wybierając konkretne kosmetyki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alergolog Juliusz Bokiej

alergolog Juliusz Bokiej

Odpowiedź eksperta

Skóra lubi być kapryśna. Ogólnie do pielęgnacji w AZS zaleca się stosowanie emolientów. Na rynku jest tych preparatów masa. Musi Pani spróbować - mają różny skład i różne ceny.
Wszystkie spełniają wymagania zwłaszcza jeśli są rozprowadzane przez apteki.

39354 alergolog-juliusz-bokiej Mężczyzna, 46 lat, Jelenia Góra
martysia

martysia

Niestety atopowe zapalenie skóry to straszne udręka... Wiem coś o tym, bo jestem mamą trójki dzieci i cała trójka na to choruję.

Jedyne co mogę doradzić, to dużo wytrwałości i cierpliwości. Ja sobie ściągnęłam aplikację Dermaveel wlasnie dla chorych na AZS. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.heel&hl=pl

Robie tam sobie dzienniczek choroby kazdego dziecka i potem pokazuję lekarzowi. Przydatna aplikacja.

42002 martysia Kobieta, 31 lat, kielce
Monika_KRK

Monika_KRK

A ja mam takie od innej strony pytanie - na czym bawią wasze dzieci z AZS? Słyszałam, że trzeba unikać roztoczy, bo pogarszają sprawę, ale nie mam pojęcia, czym wtedy zastąpić dywan (od podłogi bardzo ciągnie). Nie chcę psuć dziecku zabawy... Jakieś pomysły? Help!

50556 monika-krk Kobieta, 34 lata, Kraków
elektrycznapomarancza

elektrycznapomarancza

Ja mam AZS stwierdzone od ponad 30 lat, moje dzieciaki również mają to samo, a mąż jest alergikiem uczulonym na pyłki traw :) Dobraliśmy się :D
W domu nie mamy żadnych dywanów, skór i chodników. Mamy ogrzewanie podłogowe więc od podłogi zimno nie ciągnie. Wszędzie są płytki i panele. Do sprzątania używam mopa parowego, bo jest lepszy niż połączenie odkurzacza ze zwykłym mopem.

48253 elektrycznapomarancza Mężczyzna, 37 lat, neverland