Pediatra

Alergia niemowlaka na roztocza lub materac z włóknami kokosowymi

~KasiaKitty

~KasiaKitty

Mój synek ma uczulenie na roztocza. Czy mogę mu kupić materac z włóknami kokosowymi?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alergolog Juliusz Bokiej

alergolog Juliusz Bokiej

Odpowiedź eksperta

Myślę, że jest on tak samo dobry jak każdy inny. W przypadku alergii na roztocza warto jest zadbać o środowisko snu. Ja polecam swoim pacjentom:
a) nowy materac i nową poduszkę, i kołdrę.
b) powłoczki o charakterze kadawerów - tkane tak, by uniemożliwić przechodzenie roztoczy kurzu domowego.

39354 alergolog-juliusz-bokiej Mężczyzna, 44 lata, Jelenia Góra
IlonaFilon

IlonaFilon

W walce z roztoczami pomogą specjalne poszewki na poduszki i kołdrę. Dodatkowo odpowiednia profilaktyka w całym mieszkaniu. Często sprzątaj mieszkanie, a do usuwania kurzu używaj mokrej ściereczki. Usuń także z mieszkania skupiska kurzu, czyli dywany, kapy i różnego rodzaju nakrycia powodujące, że zbiera się na nich kurz. Często wietrz mieszkanie, a pościel poddawaj na działanie mrozu albo słońca, a jeśli masz taką możliwość to rób to także z materacem. Zalecane jest także ograniczenie roślin w mieszkaniu oraz nie trzymanie ich w sypialni.

49577 ilonafilon Kobieta, 30 lat, Opatów
~gosia333

~gosia333

Alergia u niemowlaka to jest straszny temat..sama to przechodze.. obowiazkowo materac antyalergiczny, posciel antyalergiczna i dodatkowo - lekarz zalecil mi oddawanie poscieli do magla raz na czas... ja oddaje do http://fresh-clean.com.pl/ - super piora :)

~werelka

~werelka

Najlepiej to chyba kupić dobry materac z pokrowcem antyalergicznym, Ja tak zrobiłam i teraz mamy spokój, materac z hildinga bardzo nam się sprawdza.