Pediatra

Pasożyty a objawy u mojego dziecka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mamaski

Mamaski

Znowu nie doczekałam się porady eksperta. Czyżby nasz przypadek wszystkich przerastał :/ ???

--

Puszor i Milka :)

5044 mamaski Kobieta, 38 lat, Suchy Las
Dr Dorota Dziemian

Dr Dorota Dziemian

Odpowiedź eksperta

Pozwoliłam sobie wkleić pod spodem Pani post, żeby inni rodzice mogli też skorzystać z udzielonej odpowiedzi.
Reasumując córeczka prezentuje przewlekły katar, nawracające krótkotrwałe wysypki, bóle stawowe i objawy brzuszne oraz lękowe, a wykonana diagnostyka nie ujawniła nieprawidłowości, łącznie z wykonanymi testami alergicznymi wziewnymi i pokarmowymi. Niestety wyniki laboratoryjne zawarte w poście są dla mnie nieczytelne, ale ufam, że tam różwnież jest wszystko w porządku.
Radziłabym rzeczywiście poszerzyć badania o pasożyty w kale, lamblie ( jednym z objawów mogą być biegunki i wysypki). Jeżeli badania kału wypadną ujemnie, warto zrobić badania z krwi.
Dodatkowo polecam wykonanie testów w kierunku nietolerancji pokarmowych. To reakcja organizmu na pewne pokarmy, która pojawia się od kilku godzin do kliku dni po jedzeniu, a może trwać do kilku tygodni. Niestety to badanie płatne, no. Food Detective, można je między innymi wykonać na stronie: cambridge-diagnostics.pl.
Bardzo istotna wydaje się konsultacja u psychologa dziecięcego z całą rodziną. Zdecydowanie polecam też rozmowę z wychowawcą szkolnym w celu zidentyfikowania źródła niepokoju. Za wcześnie winić materiał 8-latka za taką reakcję lękową.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Serdecznie .
Na początku opisze co mnie nęka. Córka obecnie ma prawie 8 lat. Z 2 lata temu miała problemy z oddychaniem i oddychała przez buzię. Usunięto jej 3 migdał (kontrolę miała w grudniu 2013 i nie odrósł ). Nos drożny i z prawidłową budową ...lecz nadal ma zapchany. Cały czas oddycha buzią i ma przewlekły katar od 2 lat (zielony). Robiłam wymaz ostatnio w lutym tego roku i wyszło wszystko dobrze. Miała również robione testy alergiczne na wszelakie pyłki , kurze itd i wszystko wyszło dobrze - nie ma uczuleń. Robiłam też test na allergie pokarmowe i również nic nie wyszło. Córka ma równiez bóle głowy, bóle stawów, i przewlekłe wysypki (pokrzywka) pojawiająca się bez powodu lecz najczęściej jak się zgrzeje / spoci z nerwów. Wysypki występowały zimą i latem i na całym ciele. W zgięciach rąk czasem ją wysypuje i tu zostaje na dłużej. Ma również 2 place na głowie jakby łuszczyca pojawiło się to z 3 miesiące temu. Również bardzo jest nerwowa ma ataki paniki bez powodu tzn siedzi i nagle mówi że się czegoś boli a nie umie powiedzieć czego...Wtedy się przytula i czasem płacze. Ma również lęki szkolne że np boli sie jechac na wycieczkę lub iść po prostu do klasy choć bardzo lubi szkołę. Ma również sporadyczne bóle brzucha w okolicy pępka i bardzo często chodzi kupę i ma czasem taką pod biegunkę. Obecnie więcej mi się nie przypomina ale lekarze mówią że to na tle nerwowym choć dla mnie to za dużo objawów te bóle głowy i stawów np . Leki na allegrie brała 2 miesiące i nic nie pomogły . Wszystko jak było tak było. Robiłam też badanie na tarczyce i wyszły ok . Wyniki moczu lub krwi miała z małymi odchyleniami ale to w razie potrzeby mogę sprawdzić w internecie i napisać.

Przepraszam za pomyłkę nos drożny to mam namyśli to że jak dmucha wszystko co w nim zalega wychodzi i nie ma oznak złej budowy .
Jeszcze co do pokrzywki to jest drobna , wychodzi na chwilę i po paru minutach sama schodzi. Czasem jak wysypie ją w zgięciach to schodzi z 3- 4 dni i zostaje po niej suchy ślad. Miała z 2 razy też 2 suche place , raz na rece i raz na nodze które same zeszły po dłuższym okresie czasu.
Byliśmy na wakacjach to bardzo ją wysypywało po kontakcie ciała z pisakiem wtedy to była prawie cała czerwona ale dopiero jak się wcześniej zmoczyła w wodzie a w kontakcie z suchym ją nie wysypuje.

28720 dr-dorota-dziemian Kobieta, 49 lat, Białystok
~Ankabe

~Ankabe

Witaj. Mój syn przez dwa lata cierpiał na ciągłe wysypki na twarzy i dłoniach czesto zamieniały się w stany ropne. Kaszle astmatyczne jak wtedy twierdzono. Chodziliśmy do wielu lekarzy pediatrow dermatologów w Polsce i zagranica. Przeszedł testy wziewne, alergiczne, testy na pasożyty i nic nie wykazywało. Do tego dochodziły ciągle afty w buzi. Chciałam mu pomóc ale nie wiedziałam jak. Aż pewnego dnia ktoś podsunął mi pomysł żeby zrobić biorezonans magnetyczny. Trochę się z tego śmiałam mój mąż to już wogole mówił że mi odbiło. Ale poszłam z synem mimo to. Wyszło że ma pasożyty owsiki poza tym jakiegoś pierwotniaka w buzi. Pan kazał kupić lek na pasożyty ( na szczęście w kraju w którym mieszkamy jest bez recepty). Pomogło jak ręką odjął. Moje dziecko od ponad roku ma piękną twarz bez strupów i cieknących wypieków. Walczyliśmy 2 lata smarując go sterydami i innymi maściami. Nagle przeszla astma! Dziecko jest szczęśliwe i radosne. Nigdy by mi nie przyszło do głowy że pasożyty mogą dawać takie objawy dla mnie owsiki kojarzyły się że swędzeniem pupy. Testy na pasożyty robiono w laboratorium kilkukrotnie i nigdy nic nie wykazały.

cutiron

cutiron

Wszystko zależy od rodzaju pasożyta, który zaatakował organizm. Jego charakter i wpływ na organizm, poznamy jedynie po wykonaniu specjalistycznych badań. Jednak znajomość objawów, jakie dają poszczególne pasożyty, może znacznie usprawnić cały proces diagnostyczny. Najczęstszym pasożytem który atakuje dzieci, jest lamblia która dostaje się do organizmu najczęściej przez nieumyte ręce. Szerzej opisano ten przypadek na stronie http://medigo.pl/lamblie-objawy-lambliozy-u-doroslych-i-dzieci/ skąd można poznać więcej szczegółów dotyczących konkretnych objawów oraz metod leczenia.

37543 cutiron Mężczyzna, 34 lata, Olsztyn