Pediatra

Pasożyty a objawy u mojego dziecka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mamaski

Mamaski

Znowu nie doczekałam się porady eksperta. Czyżby nasz przypadek wszystkich przerastał :/ ???

--

Puszor i Milka :)

5044 mamaski Kobieta, 37 lat, Suchy Las
Dr Dorota Dziemian

Dr Dorota Dziemian

Odpowiedź eksperta

Pozwoliłam sobie wkleić pod spodem Pani post, żeby inni rodzice mogli też skorzystać z udzielonej odpowiedzi.
Reasumując córeczka prezentuje przewlekły katar, nawracające krótkotrwałe wysypki, bóle stawowe i objawy brzuszne oraz lękowe, a wykonana diagnostyka nie ujawniła nieprawidłowości, łącznie z wykonanymi testami alergicznymi wziewnymi i pokarmowymi. Niestety wyniki laboratoryjne zawarte w poście są dla mnie nieczytelne, ale ufam, że tam różwnież jest wszystko w porządku.
Radziłabym rzeczywiście poszerzyć badania o pasożyty w kale, lamblie ( jednym z objawów mogą być biegunki i wysypki). Jeżeli badania kału wypadną ujemnie, warto zrobić badania z krwi.
Dodatkowo polecam wykonanie testów w kierunku nietolerancji pokarmowych. To reakcja organizmu na pewne pokarmy, która pojawia się od kilku godzin do kliku dni po jedzeniu, a może trwać do kilku tygodni. Niestety to badanie płatne, no. Food Detective, można je między innymi wykonać na stronie: cambridge-diagnostics.pl.
Bardzo istotna wydaje się konsultacja u psychologa dziecięcego z całą rodziną. Zdecydowanie polecam też rozmowę z wychowawcą szkolnym w celu zidentyfikowania źródła niepokoju. Za wcześnie winić materiał 8-latka za taką reakcję lękową.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Serdecznie .
Na początku opisze co mnie nęka. Córka obecnie ma prawie 8 lat. Z 2 lata temu miała problemy z oddychaniem i oddychała przez buzię. Usunięto jej 3 migdał (kontrolę miała w grudniu 2013 i nie odrósł ). Nos drożny i z prawidłową budową ...lecz nadal ma zapchany. Cały czas oddycha buzią i ma przewlekły katar od 2 lat (zielony). Robiłam wymaz ostatnio w lutym tego roku i wyszło wszystko dobrze. Miała również robione testy alergiczne na wszelakie pyłki , kurze itd i wszystko wyszło dobrze - nie ma uczuleń. Robiłam też test na allergie pokarmowe i również nic nie wyszło. Córka ma równiez bóle głowy, bóle stawów, i przewlekłe wysypki (pokrzywka) pojawiająca się bez powodu lecz najczęściej jak się zgrzeje / spoci z nerwów. Wysypki występowały zimą i latem i na całym ciele. W zgięciach rąk czasem ją wysypuje i tu zostaje na dłużej. Ma również 2 place na głowie jakby łuszczyca pojawiło się to z 3 miesiące temu. Również bardzo jest nerwowa ma ataki paniki bez powodu tzn siedzi i nagle mówi że się czegoś boli a nie umie powiedzieć czego...Wtedy się przytula i czasem płacze. Ma również lęki szkolne że np boli sie jechac na wycieczkę lub iść po prostu do klasy choć bardzo lubi szkołę. Ma również sporadyczne bóle brzucha w okolicy pępka i bardzo często chodzi kupę i ma czasem taką pod biegunkę. Obecnie więcej mi się nie przypomina ale lekarze mówią że to na tle nerwowym choć dla mnie to za dużo objawów te bóle głowy i stawów np . Leki na allegrie brała 2 miesiące i nic nie pomogły . Wszystko jak było tak było. Robiłam też badanie na tarczyce i wyszły ok . Wyniki moczu lub krwi miała z małymi odchyleniami ale to w razie potrzeby mogę sprawdzić w internecie i napisać.

Przepraszam za pomyłkę nos drożny to mam namyśli to że jak dmucha wszystko co w nim zalega wychodzi i nie ma oznak złej budowy .
Jeszcze co do pokrzywki to jest drobna , wychodzi na chwilę i po paru minutach sama schodzi. Czasem jak wysypie ją w zgięciach to schodzi z 3- 4 dni i zostaje po niej suchy ślad. Miała z 2 razy też 2 suche place , raz na rece i raz na nodze które same zeszły po dłuższym okresie czasu.
Byliśmy na wakacjach to bardzo ją wysypywało po kontakcie ciała z pisakiem wtedy to była prawie cała czerwona ale dopiero jak się wcześniej zmoczyła w wodzie a w kontakcie z suchym ją nie wysypuje.

28720 dr-dorota-dziemian Kobieta, 48 lat, Białystok
~Ankabe

~Ankabe

Witaj. Mój syn przez dwa lata cierpiał na ciągłe wysypki na twarzy i dłoniach czesto zamieniały się w stany ropne. Kaszle astmatyczne jak wtedy twierdzono. Chodziliśmy do wielu lekarzy pediatrow dermatologów w Polsce i zagranica. Przeszedł testy wziewne, alergiczne, testy na pasożyty i nic nie wykazywało. Do tego dochodziły ciągle afty w buzi. Chciałam mu pomóc ale nie wiedziałam jak. Aż pewnego dnia ktoś podsunął mi pomysł żeby zrobić biorezonans magnetyczny. Trochę się z tego śmiałam mój mąż to już wogole mówił że mi odbiło. Ale poszłam z synem mimo to. Wyszło że ma pasożyty owsiki poza tym jakiegoś pierwotniaka w buzi. Pan kazał kupić lek na pasożyty ( na szczęście w kraju w którym mieszkamy jest bez recepty). Pomogło jak ręką odjął. Moje dziecko od ponad roku ma piękną twarz bez strupów i cieknących wypieków. Walczyliśmy 2 lata smarując go sterydami i innymi maściami. Nagle przeszla astma! Dziecko jest szczęśliwe i radosne. Nigdy by mi nie przyszło do głowy że pasożyty mogą dawać takie objawy dla mnie owsiki kojarzyły się że swędzeniem pupy. Testy na pasożyty robiono w laboratorium kilkukrotnie i nigdy nic nie wykazały.