Pediatra

Czy istnieją domowe sposoby na alergię?

~Radzia

~Radzia

Moje dzieci (chłopiec w wieku 2 lat i 7-letnia dziewczynka) są uczuleni na różne pokarmy oraz jedno z nich na sierść królika. Czy są jakieś domowe sposoby, aby uniknąć albo zmniejszyć objawy alergii?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alergolog Juliusz Bokiej

alergolog Juliusz Bokiej

Odpowiedź eksperta

Nie wiem, o jakich objawach mówimy. Choroby alergiczne to bardzo konkretne schorzenia. Występują zawsze wtedy, gdy mamy kontakt alergenu z osobą na niego wrażliwą. Jak z tego łatwo wywnioskować - nie ma alergenu, nie ma objawów choroby. To jedyny racjonalny sposób postępowania. Czy to sposób domowy - można tak to nazwać.

39354 alergolog-juliusz-bokiej Mężczyzna, 44 lata, Jelenia Góra
~Katiusza

~Katiusza

Wapno, wit D i ścisła dieta. Oczywiście nie obejdzie się bez wizyty u lekarza.

~Kingaaa

~Kingaaa

Alergia na sierść królika jest bardzo częsta, kiedyś kupiłam na prezent dziecku, do którego moja córcia szła na urodziny i okazało się niestety, że ma ten mały solenizant alergię, ale nie było problemu, bo wszystkie dzieci ustawiały się w kolejki żeby po 5 min się nim bawić i kilka się kłóciło kto weźmie do domu. Z domowych sposobów na pewno wapno, wit. d - nawet starszym dzieciom daje.

~Kajmierka

~Kajmierka

A czytałaś może książkę Bożeny Kropki na temat alergii? Łap http://wydawnictworodzina.pl/ Ja się zawiodłam na wielu lekarzach, nie wiedziałam jak poradzić sobie z moja alergią i dopiero ta książka przywróciła mi wiarę w to, że można żyć bez wiecznego kataru i wysypek...

martamama

martamama

Pierwszy pomysł jaki przyszedł mi do głowy to po prostu wyeliminowanie czynników, które powodują objawy alergii. Pozbycie się z potraw tych produktów, które dają alergie. Chociaż to może być trochę trudne i będziesz musiała albo gotować osobno dla dziecka albo gotować dla wszystkich bez tych produktów. Jak i niestety zrezygnowanie ze zwierzaczka. Można go oddać do rodziny dalej albo sąsiadom. Dzięki czemu dzieci raz na jakiś czas będą mogły się z nim pobawić, a i my sami będziemy mieli pewność, że zapewniliśmy naszemu pupilowi odpowiednią opiekę. Ewentualnie możesz spróbować z odczulaniem dzieci, ale jest to dość długi proces.

49580 martamama Kobieta, 38 lat, Kraków
kkkarolka87

kkkarolka87

u dzieci chorych na alergie warto zastosowac kuracje probiotykiem na alergie Latopic, trzeba go stosowac przez dluzszy czas, najlepiej kilka miesiecy ale warto, probiotyk wspomaga tworzenie sie wlasciwej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, co lagodzi objawy alergii, wspomaga wytworzenie sie tolerancji pokarmowej, wiec warto! jest calkiem bezpieczny, bez zadnych skutkow ubocznych

--

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw49n737aziiaay.png

49621 kkkarolka87 Kobieta, 30 lat, krakow
~karokar

~karokar

Do leczenia przy alergii fajnie się nadaje Alergia STOP. Mamy go od paru miesięcy w domu i zdaje egzamin. Dla dzieci, dla dorosłych, wygodny w podłączeniu i używaniu.