Pediatra

Leki na uspokojenie

katarzyna1234

katarzyna1234

Witam!

Mam pytanko.Otóż czy matka karmiąca może brać jakieś leki na uspokojenie?Czy są jakieś łagodne które nie zaszkodzą dziecku a pomogą?Pytam ponieważ mam 10mies dziecko które karmie jeszcze piersią i jestem strasznie nerwowa a na dzień dzisiejszy nie potrafię sobie z tym poradzić...Proszę o jak najszybszą odp.

Pozdrawiam

26634 katarzyna1234 Kobieta, 33 lata, mińsk mazowiecki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dr Dorota Dziemian

Dr Dorota Dziemian

Słowa "strasznie nerwowa" i "nie potrafię sobie z tym poradzić" zaniepokoiły mnie.
Ponieważ pani ma 10- miesięczne dziecko, które karmi piersią, nie zalecałabym eksperymentów z lekami ziołowymi. Leki tradycyjne uspokajające nie są wskazane podczas karmienia piersią. Natomiast instnieje możliwość poważniejszego problemu typu depresji poporodowej, która może objawiać się właśnie nerwowością.
Serdecznie pani radzę wizytę u specjalisty psychiatry, który porozmawia z panią na temat pani samopoczucia i, co najważniejsze, stwierdzi czy to nie depresja. Wówczas będzie pani mogła otrzymać właściwe i skuteczne leczenie lub poprzestać na lekach ziołowych, jeśli to wystarczy.
Niektóre matki z powodu niechęci do instytucji psychiatry cierpią z powodu depresji latami, oprócz nich cierpi również dziecko i cała rodzina.
Aby udać się do specjalisty, wystarczy namierzyć na internecie Poradnię Psychiatryczną, skierowanie nie jest wymagane.

28720 dr-dorota-dziemian Kobieta, 48 lat, Białystok
Malwinek

Malwinek

Właśnie szukałam odpowiedzi na rozwiązanie tego problemu. Myślałam, że chociaż jakaś melisa, ale czytam tutaj https://www.olej.edu.pl/melisa/ że nie bardzo. Rzeczywiście to prawda że nie znane są efekty, bo nikt nie robił badań na ciężarnych?

61010 malwinek Kobieta, 36 lat, Warszawa