Pediatra

Inhalacje pulmicortem

annaz

annaz

Witam serdecznie

Moja 2,5 letnie córka ma obturacyjne zapalenie oskrzeli dostała do inhalacji pulmicort 0.25 plus berodual.Inhalacje robię trzeci dzień, 2razy dziennie.Zauważyłam że po nich ma straszną chrypkę ledwo mówi.C zy powinnam zmniejszyć dawkę?mieszać z solą?

--

http://s2.suwaczek.com/20071006040113.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mma0t8blhm.png

http://s2.pierwszezabki.pl/039/0392269b0.png?3087

5584 annaz Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

tysia

tysia

annaz
Witam serdecznie

Moja 2,5 letnie córka ma obturacyjne zapalenie oskrzeli dostała do inhalacji pulmicort 0.25 plus berodual.Inhalacje robię trzeci dzień, 2razy dziennie.Zauważyłam że po nich ma straszną chrypkę ledwo mówi.C zy powinnam zmniejszyć dawkę?mieszać z solą?

wiem że to pytanie do eksperta wiec nie odpowiadam a pytam czy wiesz ze po każdej inhalacji powinnaś dobrze wypłukać dziecku buzie?

--

5335 tysia Kobieta, 37 lat, szwecja
kamka88

kamka88

I ja dodam coś od siebie, moja córka od ponad 2 lat leczona jest głównie Pulmicortem w inhalacjach i nigdy nie w "czystej" postaci tzn zawsze dolewa się soli fizjologicznej, nie wiem ile dajesz leku, myślę że z 10-15 kropli i wtedy dolewa się soli do 2ml:) I jak już tysia wspomniała koniecznie trzeba płukac buźkę.

--

http://s1.suwaczek.com/200608194865.png
http://s2.suwaczek.com/200905114562.png

7514 kamka88 Kobieta, 30 lat, Rumia
Dr Dorota Dziemian

Dr Dorota Dziemian

Ponieważ dzieci często nie wytrzymują długich inhalacji, a rozcieńczanie wydłuża czas podawania leku, nie należy rozcieńczać Berodualu solą fizjologiczną w ilości większej niż 2 ml. Czas inhalacji nie powinien przekraczać 5-6 min. Pulmicort nie musi być rozcieńczany. Jeśli dziecko jest stabilne, tzn. nie ma ostrego napadu, oba leki można podawać jednocześnie, co skróci czas inhalacji. Jeśli jest znaczna obturacja, wówczas w pierwszej kolejności podaje się Berodual w soli fizjologicznej, a po kilkunastu minutach Pulmicort ( bez rozcieńczenia lub rozcieńczony)
Wystąpienie chrypki lub pleśniawek to częste działania niepożądane związane ze stosowaniem Pulmicortu lub innych leków sterydowych. Należy się upewnić, że dziecko po inhalacji płucze jamę ustną lub można inhalować przed jedzeniem. W przypadku nasilenia pleśniawek można zastosować aftin miejscowo. Objawy te występują rzadziej, jeśli inhalacje z Pulmicortu są wykonywane raz dziennie- takę zmianę należałoby ustalić z lekarzem prowadzącym.

28720 dr-dorota-dziemian Kobieta, 48 lat, Białystok
~marta332s

~marta332s

Takim aparatem do wszystkich leków do różnych schorzeń to jest na pewno nasz PRO, nie ma tutaj ograniczeń co do konkretnych preparatów jakie można wlewać.

~gepi

~gepi

Polecam ten nasz inhalator – to jest dokładnie SAnity Pro – raz że szybki a dwa że lek dociera w głąb dróg nie osadza się tylko gdzieś na zębach, jamie ustnej itp.

~sabinkaaa

~sabinkaaa

Można dobrze lek podać do płuc przez inhalator Pro, on na tyle małą cząstkę produkuje że lek się nie zatrzymuje na gardle tylko schodzi na sam dół.

~emiliakosek

~emiliakosek

Mam Pro i raczej na niego nie narzekam, szybka inhalacja, lek dociera tam gdzie ma dotrzeć, nie zostaje gdzieś na gurze.

~annaklimer

~annaklimer

Dużo instrukcji i porad co do inhalacji opublikowali na https://inhalacja.pl. Jak kupowałam sprzęt to właśnie tam znalazłam pierwsze konkretne wskazuwki na co patrzeć, na jakie techniczne rzeczy. Aparat nam służy, nie zacina się, łatwo go doczyścić no i są efekty, zwłaszcza dla astmatyka.

~Millkaa

~Millkaa

Trzeba pamiętać, żeby inhalator nie miał dziur, bo inaczej do gardła dziecka nie trafi pełna dawka leku. Ja mam co prawda budixon neb, ale zasada nebulizacji jest ta sama.

~IzabelaGajda

~IzabelaGajda

Albo najlepiej też robić inhalacje poprzez ustnik . wiem ,ze są panie , które własnie tak robią i wtedy przynajmniej mamy pewność ,ze lekarstwo został dobrze dostarczone do organizmu. Od siebie moge jeszcze powiedzieć ,ze jeżeli dziecko ma problemy z krtanią bądź tchawicą to bardzo pomocnym urządzeniem jest jeszcze oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Zatrzymuje patogeny chorobotwórcze , wirusy itd. ;) Także jak macie panie możliwość to bardzo polecam https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-a60euw/