Pediatra

odrobaczanie dzieci a toksyny wydzielane przez pasozyty

inka

inka

Witam

Jestem mamą 3,5 letniej Mai. Od kilku miesięcy Maja w nocy zgrzyta nam zębami, ma przez to dosc niespokojny sen. Po rozmowie z pediatra, oraz dentystą dostalismy skierowanie na badanie kału w kierunku pasozytów. Niestety badania takie nic nie wykazały po 3 krotnym powtórzeniu. Ostatnio dowiedzielismy sie o tzw mikroskopowej analizie żywej kropli krwi, zrobilismy wiec takie badanie i zobaczylismy obraz glisty ludzkiej w krwi naszego dziecka.
Moje pierwsze pytanie brzmi na ile wiarygodne są takie takie badania, bo pediatra dziecka dosc bagatelizująco podszla do temu...odrobacza nas ale bardziej profilaktycznie jak stwierdzila niż leczniczo
Drugie pytanie jak powinien wygladac proces odrobaczania...mam tu na mysli jakies zmiany poscieli, pranie pizamek, pokrowców z materacy....czy kazdorazowo po podaniu leku(po kazdej nocy)...czy raz po 3 dniowej kuracji...i potem ponownie po 2 tygodniach(po 3 dniowej kuracji)....moze to błahostka...ale przeciez sam lek to nie wszystko bo trzeba sie pozbyc intruzów z otoczenia rowniez, a ja niestety nie otrzymalam żadnych wskazówek
Trzecie pytanie, wyczytałam gdzies iz podczas wydalania, czy procesu niszczenia pasozytów wydalają się toksyny, ktore maja rowniez wplyw obciązajacy na organizm...czy powinno sie podawac cos dodatkowo dzieciom poza pyrantelum medana??

Z góry dziękuję a odpowiedz
Justyna

--

Justyna,Maja i Milenka

http://ticker.7910.org/an1cA7_0alX0010ODAwNjhqfDQwODcwMzQybGF8TWFqZWN6a2EgaXM.gif
http://ticker.7910.org/an1cEQb-Wnm0010MDQyODI0ZHwwOTg3NzhwYXxNaWxlbmthIGlzIA.gif

35 inka Kobieta, 38 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Przychodnia Tolek

Przychodnia Tolek

Proces odrobaczania dziecka sprowadza się do podania dziecku odpowiedniego leku zaleconego przez prowadzącego lekarza. Częstsza zmiana poscieli, pizam dziecka, czy wietrzenie materaca z łóżka nie ma wpływu na rozwój choroby czy też jej powstrzymanie. Poza przepisanym przez prowadzącego dziecko pediatrę nie należy podawać dziecku żadnego innego leku bez wiedzy lekarza.

lek.med. Agata Liebert, pediatra i dermatolog dziecięcy Przychodni dla dzieci TOLEK

--

20525 przychodnia-tolek Kobieta, 0 lat
~Karamba

~Karamba

Koszmarna porada lekarska: "nic nie wolno podawać bez wiedzy lekarza!" oraz "proszę brać to co przypisze lekarz". Jak dla mnie to jest niepoważne. Autorka zadaje pytanie - jak sobie radzić z toksynami wydzielanymi przez pasożyty. Czy tak ciężko jest odpisać coś sensownego? Czy na każde pytanie będzie odpowiedź "zrob to co mówi lekarz" i na tym koniec? Po co tacy pseudo-lekarze na takim portalu. Już lepiej wstawić bota, co będzie ciągle powtarzał to samo.

~Kalina12

~Kalina12

Potwierdzam Karamba.
Strzeżcie się ludzie takich lekarzy jak Pani Agata, tak potraktować matkę, która zadała konkretne i mądre pytania.