Opiekunki, nianie

Czy lub jak płacić niani za wakacje?

fionka

fionka

Mam dylemat wymieniony w tytule. W jaki sposób wy rozwiązałyście sprawę wakacji z nianiami?. Czy płacić niani za wakacjie czy zapłacić inaczej? Umówiona jestem za stawkę godzinną w sumie jestem skłonna zapłacić za przepracowane godziny ale nie wiem do końca co zrobić.
Pozdrawiam

1776 fionka Kobieta, 41 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

tusia13

tusia13

My już przy zatrudnianiu niani dogadaliśmy się w ten sposób, że za wakacje i świeta jej pałacimy normalnie, czyli 7 zł za 8 godzin

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

2815 tusia13 Kobieta, 42 lata, Kraków
krysiak

krysiak

Myślę, że płącić, jeżeli niania pracuje jak na etacie, czyli codziennie min. 7 h i wiecie, ze nie dorabia. Kiedyś byłąm po tej drugiej stronie, czyli pracowałam jako niania i uwierzcie, ze trudno jest znaleźć pracę akurat w chwili, kiedy dziecko, którym się opiekuje jest na wakacjach pod opieką rodziców, a żyć trzeba... Jak rodzice zadbają o nianię i będą płacić za tzw. gotowośc do pracy, to niania się odwdzięczy i jest większa szansa, że nie ucieknie. W innym przypadku, gdy my dobrze bawimy się na wakacjach, to ona przeżywa ogromne trudnosci finansowe i żal, że zostałą tak potraktowana...

3404 krysiak Kobieta, 36 lat, Gdynia
Małgosia

Małgosia

płacić trzeba, wszystko moim zdaniem jest kwestią dogadania się, ale naszej nie zostawialiśmy w święta i wakacje bez wynagrodzenia ;)

dobrych decyzji życze

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
mama225

mama225

O Kurcze, nie pomyslałam o tym. Chyba nie płacic, nie wiem.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

11696 mama225 Kobieta, 45 lat, mazowieckie
marietta80

marietta80

ja uważam, że płacić. tak jak ktoś napisał wyżej, za coś żyć trzeba, a pracy nie znajdzie się tak o tylko na 2 tygodnie.

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Ulla

Ulla

dokładnie to praca jak każda inna i warto ustalić urlop w tym okresie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
ElenaZa92

ElenaZa92

temat trochę stary ale moim zdaniem warto jest płacić jeśli niania jest uczciwa i dobrze się opiekuje dzieciakiem, Niestety w Polsce szczególnie nowobogaccy nie szanują swojego opiekuna do dziecka często mają pretensje ze jak to jeszcze trzeba tej studentce lub starszej Pani płacić.

56157 elenaza92 Kobieta, 27 lat, Poznań