Opiekunki, nianie

Jak znaleźć dobrą nianię?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marietta80

marietta80

No własnie..jak znaleźc dobrą nianię ? Ja to cos chyba mam pecha. Ciągle trafiam na takie które mnie krótko mówiąc "oszukuja" i nie mam juz siły.

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa
anulkaWB

anulkaWB

marietta80
No własnie..jak znaleźc dobrą nianię ? Ja to cos chyba mam pecha. Ciągle trafiam na takie które mnie krótko mówiąc "oszukuja" i nie mam juz siły.

Najlepiej poptaj po znajomych czy nie znaja kogos takiego. ta droga jest najpewniejsza. chociaz ja mimo wszystko jednak moja opiekunkę monitoruję i to jest chyba jedyne 100% pewne rozwiazanie zeby miec kontrole nad tym co sie dzieje w domu podczas opieki nad dzieckiem.

28009 anulkawb Kobieta, 34 lata, Wawa
Ulla

Ulla

marietta80

a co takiego robią? czy to jakieś osoby z polecenia?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
marietta80

marietta80

Ulla
marietta80

a co takiego robią? czy to jakieś osoby z polecenia?

jedna była z polecenia, 2 nie.
jedna grzebała mi w rzeczach. zorientowałam sie jak miałam przestawiony kuferek z bizuzteria ktory rano byłam pewna gdzie zostawialam, a po powrocie zminil swoje miejsce i był "bałagan" w srodku.
przy jednej zdarzalo sie ze co wrocilam to dziecko mialo pelna pieluche ! zwrocilam delikatnie uwage, to wytlumaczenie bylo takie ze "no wlasnie mialam ja zmienic", ale powtarzalo sie to nagminnie, co szybko poskutkowalo odparzeniem dziecka.
innej dziecko spadlo z hustawki w domu !:/ bo niania na chwile wyszla do kuchni i zostawila dziekco samo w hustawce na co czulalam zeby tego nie robic... ehh..i takich rzeczy moglabym wymieniac i wymieniac...

anulka, hm monitoring ? troche strasznie to brzmi. przeciez nagrywanie jest zabronione bez zgody.

anulkaWB

anulkaWB

Przede wszystkim niania o tym wiedziała, to podstawa. Zapytalam jej czy zgodzi się na to, żeby była monitorowana podczas pracy.
Znalazłam w necie spy-shop.pl rozeznałam się w kamerkach, wybrałam mini kamerkę, zainstalowałam, i nagrywałam. ninia wiedziała, nie miała nic przeciwko, ja byłam spokojna o dziecko i każdy był zadowolony !
Ale np w niektórych pracach monitoring jest obowiązkowy i wszechobecny i jakoś pracownicy nie robią z tego powodu problemu ;)

marietta80

marietta80

anulkaWB
Przede wszystkim niania o tym wiedziała, to podstawa. Zapytalam jej czy zgodzi się na to, żeby była monitorowana podczas pracy.
Znalazłam w necie spy-shop.pl rozeznałam się w kamerkach, wybrałam mini kamerkę, zainstalowałam, i nagrywałam. ninia wiedziała, nie miała nic przeciwko, ja byłam spokojna o dziecko i każdy był zadowolony !
Ale np w niektórych pracach monitoring jest obowiązkowy i wszechobecny i jakoś pracownicy nie robią z tego powodu problemu ;)

aaa, no to to zmienia postac rzeczy. jesli niania się na to zgodziła to chyba wszystko ok. hm, przemyślę to, poszperam po sklepie, pogadam z mężem i zobaczymy. ale dzieki wiekie za rady.

anulkaWB

anulkaWB

marietta80

aaa, no to to zmienia postac rzeczy. jesli niania się na to zgodziła to chyba wszystko ok. hm, przemyślę to, poszperam po sklepie, pogadam z mężem i zobaczymy. ale dzieki wiekie za rady.

I jak tam sytuacja się rozwinęła? Jaką decyzję podjęliście z mężem?

marietta80

marietta80

anulkaWB

I jak tam sytuacja się rozwinęła? Jaką decyzję podjęliście z mężem?

taką Minikamera w budziku - Kamery szpiegowskie, Minikamery, mikro kamery - :P
forma taka, żeby po prostu nie kuło w oczy. ale z nianią o tym rozmawialiśmy. wie, że jest nagrywana, powiedziała nawet, że nie jest to dla niej nowość bo w poprzedniej pracy też rodzice ją monitorowali, więc nawet nie była zdziwiona A ja tak bardzo się stresowałam przed tą rozmową, że masakra. Jestem spokojna, także dzięki za pomoc ;)

kurczaczek

kurczaczek

kamerować nianię? ludzie trzeba trochę zaufania! Przecież, gdy my podejmujemy się pracy to również musimy lczyć na zaufanie u pracodawcy!
Jeśli chcecie zatrudnić nianię to trzeba zwrócić uwagę na:
-referencje- każda rodzina może je wystawić i jeśli była zadowolona z usług niani to to zrobi i zostawi do siebie kontakt
-staż pracy
-zadawanie podchwytliwych pytań w stylu: co byś zrobiła, gdyby dziecko nie chciało korzystać z nocnika? Co zrobisz jak dziecko się rozpłacze?
-warto jest też poszukać wśród znajomych ale... nie zawsze się to sprawdza
-można skorzystać z agencji niań, których coraz więcej jest na rynku
W każdym razie życzę Wam powodzenia w szukaniu niani :)

--

Pozdrawiam,

Kurczaczek :)

Nie można kochać innych, nie kochaj

30173 kurczaczek Kobieta, 31 lat, Łódź
mama225

mama225

Ja a właściwie córeczka ma juz 3a nianię, pierwsza wyszła za mąż i urodziła dziecko a druga poszła na staż.I tamte i obecna to osoby młode, ja wole młoda dziewczynę 20-25 , bo
1.słucha, co do niej mówię i czego oczekuję a nie niby tak, tak a wie lepiej,
2 ma więcej siły na noszenie, dźwiganie choćby wózka ze schodów
3 jest kreatywna,zna zabawy dla dzieci i sama z racji wieku ma więcej siły i chęci na wszelkie zabawy ruchowe
No i moje nianie były albo po studiach, albo w trakcie, więc na bieżąco z obecnymi trendami, systemem wychowywania dziecka,opieki,otwarte na nowości. Nie umniejszam zalet starszych pań, ale mnie się wydaje , że nawet mama, teściowa, ciocia itd niby się zgadza ze mną itd, a jednak uważa, że tak lepiej np ma tendencje do przegrzewania dziecka. Jakoś moim zdaniem z młodszą nianią można szybciej się dogadać zarówno mnie jak i dziecku.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

11696 mama225 Kobieta, 45 lat, mazowieckie