Skocz do zawartości
Forum

czy sa jakies mamy dzieci ze skaza bialkowa???


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki Gagawa. tak ja małego tylko dokarmiam butelka i to tylko raz a czasami 2 razy dziennie ale te kupki nieregularne zaczely sie od tego ale w zasadzie nie ma problemu z robieniem tych kpek tylko sa one co 4-5 dni wiec troche sie zaniepokoilam i wlasnie z tego wzgledu zaczelam podawac malenstwu jabluszko, a najlepsze w tym wszystkim ze bardzo mu smakowalo:smile_move: ale jak dostal te wysypke to mu odstawilam i posmarowalam mascia na takie rzeczy i zeszlo i nie wraca a kupki robil tak samo z jabluszkiem i bez wiec narazie nie bede mu nic dawac. Za miesiac jade do Polski to pojde do normalnego pediatry i alergologa, bo tutaj to juz chyba zadnemu lekarzowi nie zaufam. jeszcze raz wielkie dzieki naprawde mi pomoglyscie i teraz czuje sie troche spokojniejsza. Pozdrowionka i caluski

http://suwaczki.maluchy.pl/li-33408.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20060708290123.png

Evvunka

Odnośnik do komentarza

Wiesz, z tymi kekarzami to jest różnie, nawet w Polsce możesz trafić na gorszego. Moja rada, przed przyjazdem poczytaj rankingi lekarzy (szczególnie alergologów) w Twoim rejonie i wcześniej umów się na wizytę u takiego który cieszy się dobrą opinią (a ci niestety są oblegani i trzeba często wcześniej się z nimi umawiać)
Zerknij np tutaj: Ranking Lekarzy - przeglądanie lekarzy

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Trochę poczytałam Was, bo jestem zainteresowana tematem. Moja mała dostała na coś uczulenie i na razie nie wiadomo na co - pierwsze podejrzenie było, że to nietolerancja mleka krowiego w mojej diecie (bo karmię piersią), tym bardziej, że mała jeszcze sporo ulewa. Ale po ponad 2-tygodniach mojej diety nie było widać żadnych efektów - krostki nie zeszły, a nawet pojawiły się w nowych miejscach - najgorzej jest w zgięciach łokci i kolan, tam jest taka sucha skóra. Smaruję specjalną maścią, kąpię w Emolium, ale poprawy nie widać. Mała dostaje też Bebilon Pepti 2, ale tylko do kaszki, bo poza tym pije tylko moje mleko. Teraz padło podejrzenie, że może to proszek do prania - zmieniłam i zobaczymy.
Ale zastanowiło mnie to co napisałyście, że to może być też uczulenie na białko jaja kurzego, i że jednym z pierwszych objawów były zaczerwienione suche policzki - to też miała, mniej więcej jak miała 4,5-5 miesięcy.
Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Do tego zupełnie nie przybiera na wadze - w ciągu ostatnich 2 tygodni zaledwie 55g, pomimo dużego apetytu :(

Odnośnik do komentarza

Witaj NEWANIA
wiesz, to może być zarówno nietolerancja mleka krowiego jak i jajek... Jedno drugiego nie wyklucza. U mnie tak jest. Moja córka ma też uczulenie na mięso kurczka.
Jak wyeliminowałam mleko i przetwory nie było poprawy, po jajkach tez, dopiero odstawienie miesa przyniosło efekt. I to szybko.

Pamiętaj że Pepti też może uczulić (moją córkę uczula). Żadko ale może.

Skoro po 2 tygodniach od zmiany diety nadal pojawia się wysypka - znaczy sie że uczula coś innego. Może ten Bebilon? Odstaw go na tydzień a kaszki rób na własnym odciągniętym mleku. Albo na wodzie.

Ważne zeby w okresie pojawienia się wysypki nie wprowadząc żadnych nowych pokarmów do diety - bo duża wtedy szansa że dziecko uczuli.

Jeśli podejrzewasz uczulenie od proszku - to alergia kontaktowa - krostki nie powinny się pojawiac tam gdzie nie ma kontaktu z odzieżą.

Aha, a co do maści - Co to za maść? masz przepisaną od lekarza czy kosmetyczną? Bo jak nadal alergen działa w organizmie to i tak nie pomoze chyba zbytnio. Najpierw go musisz wyeliminować.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Gagawa za wyczerpujące wyjaśnienia.
Chyba jednak uczulenie było od proszku, bo po zmianie, teraz bardzo się poprawiło, zostały teraz właściwie jeszcze tylko nieduże zaczerwienienia w zgięciach kolan, a z brzuszka i plecków "szorstkość" cała zeszła, ma teraz tam ładną gładką skórę. Ale zostało ulewanie i mały przyrost wagi, więc jeszcze będziemy obserwować. A masć ma jakąś robioną w aptece na receptę od lekarki. Na razie skuteczna i przydatna też do smarowania pupki w razie odparzeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...