O wszystkim

Otwieram własną działalność - pomocy

~Kiga

~Kiga

W przyszłym roku w końcu otwieram coś swojego. Jednak pozostała kwestia faktur. Lepiej zdecydować się na księgową czy program? Pomocy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MarlenaBa

~MarlenaBa

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z księgową, to musisz liczyć się z ciągłymi telefonami i nagonką o zaległe faktury. Według mnie mało to komfortowe. Program pozwoli ci na samodzielność. W każdej chwili sama będziesz mogła wystawić fakturę i wejść w bazę danych, żeby porównać ceny. Ponadto najlepiej wybierz program, którego nie będziesz musiała instalować na komputerze. Znacznie lepiej sprawdza się oprogramowanie, które działa na zasadzie dostępu do internetu i aktywnej przeglądarki www.

Dziubala

Dziubala

Zdecydowanie lepsza księgowa. Nie musisz się niczym martwić ani o niczym pamiętać. A w razie kontroli to księgowa się tym zajmuje a nie ty.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Kiga

~Kiga

Ok. Ale czy takie oprogramowanie jest łatwe w obsłudze? Czy muszę zaopatrzyć się w jakiś super, nowoczesny sprzęt? Jeżeli działa on za pośrednictwem internetu, to nie muszę martwić się o bezpieczeństwo danych mojej firmy?

~MarlenaBa

~MarlenaBa

Moja firma korzysta [reklama usunięta]. Obsługa tego oprogramowania wbrew pozorom jest bardzo łatwa i każdy na pewno da sobie radę. Co do sprzętu, to wystarczy dostęp do internetu i przeglądarka, co zapewnia dużą oszczędność. Odnośnie bezpieczeństwa to oprogramowanie jak tak zaprojektowane, żeby zapobiegać wszelkiego rodzaju włamaniom na konto użytkownika.

marzen@

marzen@

Wszystko zależy od tego co konkretnie będziesz robić, jak się rozliczać, będziesz vatowcem czy nie, będziesz wystawiać faktury tylko w złotówkach czy w walutach również, czy zatrudnisz pracowników itp. Księgowa to nie tylko wygoda, ale też koszt. I z tą wiedza księgowych to tez bywa różnie, jedne są bardzo kompetentne, inne wręcz odwrotnie. Jeśli będziesz sama się rozliczać, to musisz być na bieżąco z przepisami.
Co do programu to większość tych dostępnych on-line ma darmową wersje testową. Można wypróbować kilka i porównać, który bardziej odpowiada twoim potrzebom.
A jeśli działalność jest mała i wystawiasz maksymalnie kilka faktur miesięcznie tylko w PLN to można zrobić sobie arkusz KPiR w excelu, a do wysyłania JPK i wystawiania faktur skorzystać z zupełnie darmowego rządowego programu.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
Nikolaska

Nikolaska

Nie bierz wszystkiego na swoją głowę. Lepiej wynająć księgową nawet online.

61635 nikolaska Kobieta, 25 lat, Bielsko-Biała
whileme

whileme

Też jestem za księgową, ona ma większą wiedzę z tego zakresu, będzie pamiętać o wszystkich opłatach do urzędu, dodatkowo jak zmienią się jakieś przepisy to również nie omieszka Ci o tym wspomnieć. Jeśli na czas będziesz odnosić jej faktury z danego miesiąca, to nikt nie będzie Ci dzwonił i siedział na głowie, po prostu trzeba być odpowiedzialnym w tym, a nie liczyć, że księgowa będzie nam cały czas o czymś przypominać, to nie jest nasza osobista asystentka. Ja sobie bardzo chwalę współpracę z księgową, w razie jakichkolwiek problemów,pytań zawsze mogę zgłosić się do niej o poradę.

63749 whileme Mężczyzna, 25 lat, Olsztyn
whileme

whileme

Dodatkowo księgowa bądź biuro rachunkowe może posiadają w swojej ofercie wdrożenie rodo gdynia, więc wszystko będziesz miał załatwione w jednym miejscu

63749 whileme Mężczyzna, 25 lat, Olsztyn
Vivian

Vivian

Jak dopiero otwierasz biznes, to pewnie wszystkie nie wiesz, więc może jest lepiej rzeczywiście skontaktować się z jakimś dobrym biurem, albo samodzielną księgową. Ja od siebie mogę jeszcze doradzić zastanowienie się nad reklamą, np. pozycjonowaniem w internecie. Dużo osób mi to polecało jak zaczynałam ze swoim biznesem, ale szkoda mi było ryzykować, bo na początku budżet miałam mocno ograniczony. Teraz korzystam z usług tej firmy https://www.inseo.pl/ i załuję, że wcześniej tego nie zrobiłam, bo czuć duże różnice prawie od razu po rozpoczęciu przez nich prac.

63995 vivian Mężczyzna, 32 lata, Warszawa