O wszystkim

Jaki kupić samochód?

~Autority

~Autority

Nie wiedzialem gdzie dokladnie wrzucic to pytanie ale mam nadzieje ze pomozecie. Mianowicie mysle nad kupnem samochodu, potrzebuje takie w miare tanie ale porzadne. Jakies propozycje? Myslałem w sumie o peugeotcie ale wciąż się waham . Z gory dziekuje za pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

To takie pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy doradzi co innego.
Ja ci polecam Fiata Bravo :). Ekonomiczne w utrzymaniu, nie pali wiele, nie psuje się, 5-osobowe (nawet dla rodziny 2+3), spory bagażnik (400l.).

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Waniliowa

Waniliowa

A ja słyszałam że Peugeot'y często się psują i częściej u mechanika są niż to warte. ;P Ale wiadomo, że wszystko od właściciela i sprzętu zależy.
Sama osobiście polecam Ford Mondeo 1,8 tdci.
Posiadam, mam (w sedanie), pali około 6,7l/100km. Duży, duży i jeszcze raz duży. :) Wygodny za to, choć tylna szyba całkiem niepotrzebna (według mnie zbyt mała i gówniana - nocami szczególnie - no zupełnie nie pasuje mi patrzenie w tylną szybę, lusterka boczne już o wiele bardziej przydatne).
Dużo zależy od tego, ile osób zazwyczaj w aucie jeździ i w jakie trasy (po mieście czy wypady za miasto raczej?).

--

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
Dziubala

Dziubala

Waniliowa, a ja od różnych znajomych mających Mondeo słyszałam, że często się psują i każda z nich drugi raz by go nie kupiła. Czyżby zbieg okoliczności ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
marzen@

marzen@

Jest takie "przysłowie" o Fordzie i Fiacie, ale nie nadaje sie na forum, bo musiałabym sie sama ocenzurować ;)
Prawda jest taka, że te wszystkie stare "legendy" o samochodach, że niby japończyki nie do zdarcia, a francuzy sie psują można sobie dzis między bajki wsadzić. Mam peugeota, kolejnego zresztą i nie narzekam. W zasadzie wymienam tylko części eksploatacyjne. Na ten moment nie ma tak na prawdę aut niezawodnych. I tak na prawdę w jednej klasie wytrzymałość samochodów będzie podobna niezależnie od marki.
~Autority jesli kupujesz nowe auto to bierz takie, które ci sie podoba i spełnia twoje potrzeby m.in. ze względu na ilość miejsc, wielkośc bagaznika itp Co do uzywanych to trzeba miec kogoś zaufanego, żeby sprawdził co i jak, albo podjechać na jakiś serwis. gdzie sprzedający nie będzie nikogo znał. Na pewno nie warto jechać sprawdzać auta na serwis "polecony przez sprzedawcę" ;)

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~haniaaaa

~haniaaaa

ja jestem bardzo zadowolona z peugeota 308, bo technicznie jak i wizualnie bardzo się mnie się podoba. A do tego żeby kupić ten model jak i inne tej francuskiej marki to nie trzeba wydawać fortuny, bo trwają teraz te wyprzedaże i można sporo zaoszczędzić

caprice

caprice

Od dluszego czasu przymierzam sie do zakupu jakiegos samochodu. Jedna z moich znajomych namawiala mnie na zakup jakiegos uzywanego .. pomyslalam sobie czemu nie. Na miejsce zabralam ze soba zaprzyjaznionego mechanika .. to co dojrzal po kilku minutach mnie zmrozilo. Okazalo sie, ze auto bylo skladane z dwoch (widac bylo spawy na belkach) chyba nie musze mowic jaki wplyw ma to na bezpieczenstwo .. a raczej jego brak. Podziekowalam i teraz szukam czegos z salonu. Przejrzalam wiekosc ofert wiekszych producentow .. z takiej sredniej wielkosci samochodow Dacia ma pare fajnych modeli np. Nowe Sandero brzmi swietnie. Do tego mozna skorzystac z darmowej jazdy probnej https://www.dacia.pl/kontakt/jazda-probna.html Co sadzicie o takim wyborze? Bede wdzieczna za pomoc! Pozdrawiam

61881 caprice Kobieta, 37 lat, Koszalin
Nikolaska

Nikolaska

Do czego potrzebujesz samochód? Na dalsze trasy? Szybkie przemieszczanie się po mieście? Rodzinny samochód? Sprecyzuj.

61635 nikolaska Kobieta, 25 lat, Bielsko-Biała
MariaTymanska

MariaTymanska

To ma być nowy czy używany samochód? Bo to też sporo zależy. Proponuję kupić jakiś nowy samochód miejski - jeśli nie posiada Pani tyle gotówki, warto rozważyć leasing konsumencki. Ewentualnie używanego Opla. One mają tanie części.

64054 mariatymanska Kobieta, 31 lat, Poznań