O wszystkim

Ogrzewanie domu

~sobieraj

~sobieraj

Cześć. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat sposobu ogrzewania domu. czy gazowe, podłogowe.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aga21

aga21

My mamy na parterze podłogowe i na piętrze w łazience. Uwielbiam jak jest ciepła podłoga :) dom ogrzewamy gazem. Jeszcze nie wiem ile nas to będzie kosztować bo gaz mamy podłączony od tygodnia dopiero i jeszcze rachunku nie było. wcześniej grzaliśmy butlami propan-butan jedna po około 40 zł i starczała na 2 dni maks. wiec miesięcznie koło 500-600 złotych wydawaliśmy na to

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
es_ze

es_ze

wszytko zależy od izolacji, techniki budowania oraz wielkości i gabarytów domu, a także gdzie ten dom ma stać. Podłogówka jest przyjemna i nie ma problemu z umiejscowieniem kaloryferów, gazowe na pewno tańsze i też przyjemne (można na sterowniku ustawić temperaturę).

W Polsce raczej są ciepłe zimy (ostatnio) więc nie wydajemy tyle na ogrzewanie, z drugiej strony, koniec maja a słońca nadal nie ma...

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
~lovinka33

~lovinka33

Wszystko zależy od tego jaki jest to dom. Jakie ma ocieplenie. Sama polecam ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym. Instalacja nie jest droga, takie ogrzewanie jest również bardzo ekonomiczne ( oczywiście jeśli zdecydujesz się na dobrą firmę).
[reklama usunięta]

~Dorki

~Dorki

Przed wyborem rodzaju ogrzewania musimy ustalić jakie media mamy dostępne w okolicy naszej działki. Najwygodniejszy i relatywnie tani jest gaz ziemny. Natomiast jeśli musimy wybrać coś innego to warto wcześniej ustalić nasze oczekiwania ws temperatury i komfortu użytkowania. W tej sytuacji warto poczytać fora i blogi branżowe.
[reklama usunięta]

~lenn

~lenn

Ok, do okazjonalnego rozpalenia kominek jak najbardziej, ale nie jako główne źródło ogrzewania. Nie mam zamiaru sobie robić z salonu kotłowni. Lubię porządek w domu i nie będę sobie dokładać sprzątania. My zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, ale gazu ziemnego w naszej miejscowości i okolicy nie ma, więc dzierżawimy zbiornik i ogrzewamy gazem płynnym ze zbiornika.

~euronek

~euronek

Ja jestem zadowolony z ogrzewania gazowego. Kilka lat temyu zdecydowałem się na zmianę. Od tego czasu ogrzewam za pomocą kotłowni gazowej [reklama usunięta], której źródłem energii jest kocioł koncensacyjny.

~Markowa

~Markowa

Moim zdaniem lepiej postawić na coś znacznie skuteczniejszego i ekonomiczniejszego. W domu mamy gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania i jest to urządzenie, które idealnie sprawdza się w chłodne dni. Dom nagrzewa się szybko, więc mróz nie stanowi dla nas problemu.
[reklama usunięta]

~agnieszka.kowalczyk

~agnieszka.kowalczyk

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe [reklama usunięta]. Po kilku latach eksploatacji jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Początkowo sceptycznie podchodziliśmy do tego rozwiązania gdyż nie mieliśmy z tym nigdy styczności. Ale po 5 latach zdecydowanie mogę powiedzieć że to była dobra decyzja. Ciepło jest bardziej równomiernie rozprowadzone co jest o wiele zdrowsze i przyjemniejsze, gorąco polecam zamontować sobie takie cudo w domu. Mimo większych kosztów początkowych późniejsze rachunki są mniejsze niz naszych znajomych.

Nikolaska

Nikolaska

Ogrzewanie podłogowe wcale nie jest takie tanie jak można nam się wydawać. Warto wybudować kominek w swoim domu.

61635 nikolaska Kobieta, 25 lat, Bielsko-Biała