Skocz do zawartości
Forum

Ogrzewanie domu


Gość sobieraj

Rekomendowane odpowiedzi

My mamy na parterze podłogowe i na piętrze w łazience. Uwielbiam jak jest ciepła podłoga :) dom ogrzewamy gazem. Jeszcze nie wiem ile nas to będzie kosztować bo gaz mamy podłączony od tygodnia dopiero i jeszcze rachunku nie było. wcześniej grzaliśmy butlami propan-butan jedna po około 40 zł i starczała na 2 dni maks. wiec miesięcznie koło 500-600 złotych wydawaliśmy na to

Odnośnik do komentarza

wszytko zależy od izolacji, techniki budowania oraz wielkości i gabarytów domu, a także gdzie ten dom ma stać. Podłogówka jest przyjemna i nie ma problemu z umiejscowieniem kaloryferów, gazowe na pewno tańsze i też przyjemne (można na sterowniku ustawić temperaturę).

W Polsce raczej są ciepłe zimy (ostatnio) więc nie wydajemy tyle na ogrzewanie, z drugiej strony, koniec maja a słońca nadal nie ma...

Odnośnik do komentarza
Gość lovinka33

Wszystko zależy od tego jaki jest to dom. Jakie ma ocieplenie. Sama polecam ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym. Instalacja nie jest droga, takie ogrzewanie jest również bardzo ekonomiczne ( oczywiście jeśli zdecydujesz się na dobrą firmę).
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Przed wyborem rodzaju ogrzewania musimy ustalić jakie media mamy dostępne w okolicy naszej działki. Najwygodniejszy i relatywnie tani jest gaz ziemny. Natomiast jeśli musimy wybrać coś innego to warto wcześniej ustalić nasze oczekiwania ws temperatury i komfortu użytkowania. W tej sytuacji warto poczytać fora i blogi branżowe.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Ok, do okazjonalnego rozpalenia kominek jak najbardziej, ale nie jako główne źródło ogrzewania. Nie mam zamiaru sobie robić z salonu kotłowni. Lubię porządek w domu i nie będę sobie dokładać sprzątania. My zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, ale gazu ziemnego w naszej miejscowości i okolicy nie ma, więc dzierżawimy zbiornik i ogrzewamy gazem płynnym ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem lepiej postawić na coś znacznie skuteczniejszego i ekonomiczniejszego. W domu mamy gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania i jest to urządzenie, które idealnie sprawdza się w chłodne dni. Dom nagrzewa się szybko, więc mróz nie stanowi dla nas problemu.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka.kowalczyk

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe [reklama usunięta]. Po kilku latach eksploatacji jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Początkowo sceptycznie podchodziliśmy do tego rozwiązania gdyż nie mieliśmy z tym nigdy styczności. Ale po 5 latach zdecydowanie mogę powiedzieć że to była dobra decyzja. Ciepło jest bardziej równomiernie rozprowadzone co jest o wiele zdrowsze i przyjemniejsze, gorąco polecam zamontować sobie takie cudo w domu. Mimo większych kosztów początkowych późniejsze rachunki są mniejsze niz naszych znajomych.

Odnośnik do komentarza

My w planach z mężem mamy instalację fotowoltaiki i pompy ciepła. Po rozmowie z fachowcami doszliśmy do wniosku, że im bardziej obniżymy koszty za ogrzewanie tym lepiej. Mam w związku z tym pytanie, jaką pompę ciepła z wysokim scop byście polecili? Tutaj https://nachlodno.pl/poradnik/cop-scop-pompy-ciepla/ eksperci piszą że należy na to zwracać szczególną uwagę

Odnośnik do komentarza

Witajcie, ostatnio trafiłam na świetny artykuł o procesie kawitacji przy pompach. Uważam, że każdy kto posiada pompę lub myśli nad jej montażem, powinien zapoznać się bliżej z tym artykułem https://www.dambat.pl/blog/co-to-jest-kawitacja-i-jak-jej-zapobiegac#. Jednak pompy kawitacyjne do ogrzewania domu to już zupełnie inny temat, jednak bardzo na czasie. Jest to ekologiczny sposób ocieplenia w najnowszej generacji. Warto poznać ten temat bliżej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...