O wszystkim

Czy oddalibyście bliskiego do domu opieki/spokojnej starości?

~Anulenka

~Anulenka

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym?
Co by musiało się stać byście się na to zdecydowali?
Czy sami na starość chcielibyście trafić do takiego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

es_ze

es_ze

Jest to decyzja, która ma masę emocji. W Polsce jeszcze "nie oddaje się rodziców do domu starców" - denerwuje mnie ten zwrot, bo to nie jest oddawanie kogokolwiek, tylko decydowanie się na system opieki. Co musiałoby się stać? To, ze nie miałabym możliwości opieki (różne są powody).

Ja, jeśli będę niesprawna fizycznie lub co gorzej umysłowo, chcę, aby moje dzieci mnie umieściły w takim ośrodku. One też potrzebują swojego życia. A ja nie chcę się czuć kulą u nogi dla nich, takie rozwiązanie jest świetne.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 38 lat, już nie Kraków
Aneke

Aneke

To trudna decyzja, moi znajomi tak zrobili, gdy wyjeżdżali za granicę, że ich rodzice poszli razem do takiego ośrodka na starość, a ze sprzedaży mieszkania są opłacane opłaty.
Tylko lepiej patrzeć po domach o podwyższonym standardzie.

51951 aneke Kobieta, 47 lat, Kraków
~nulenka

~nulenka

Najważniejsze to żeby zbadać taki ośrodek tak mi się teraz wydaje.
I co popierasz taką decyzję o pójściu do domy opieki czy domu starców?

Aneke

Aneke

To decyzja danych osób, ja mogę powiedzieć jedynie, że jest wiele domów opieki, które mają wysokie standardy. Przykładowo domy opieki Zapiecek jest kilka w kraju, inna sprawa, że ceny ciągle są dosyć wysokie po 3 tys takich lepszych ośrodków.

~nulenka

~nulenka

No ceny niestety wysokie, ale akurat z tego sobie zdaję sprawę bo już się orientowałam. W Zapiecku też bo to jednak jedne z bardziej rozpoznawalnych ośrodków w kraju.

Aneke

Aneke

Wysoka jakość wyższa cena mam nadzieję, że podpowiedziałam:)
Aha bo Ci nie napisałam odpowiedzi na pytanko jedno wcześniej. Ja sama też bym wolała już iść do takiego domu opieki niż sie męczyć na starość sama w domu. Już zarabiam na to

aga21

aga21

Ja też wolałabym na starość wylądować w takim domu opieki gdybym już byłą niepełnosprawna. Oczywiście w dobrym domu, bo to co czasami słyszymy w tv co opiekunowie potrafiąrobić to jakiś horror. Osobiście moją teściową z chęcią bym tam wysłała za kilka lat, bo niestety zapowiada się na to, że gdy już nie będzie w stanie o siebie zadbać to zamieszka z nami, czego bardzo nie chcę. Ani żaden z jej synów nie chce opiekować się nią ani ojcem na starość więc możecie spobie wyobrazić jacy to ludzie :/
Gdyby moja mama żyła, to myślę, że nie oddałabym jej do domu starców.

50739 aga21 Kobieta, 27 lat, gdzieś
~koralova

~koralova

Sama nie wiem, co bym zrobiła... Raczej chyba wolałabym zatrudnić osobę, która by przychodziła codziennie. Widziałam, że na stronie Kochaj i Dbaj można takie osoby znaleźć. Starsza osoba na pewno lepiej się czuje we własnym domu.

aga21

aga21

Tylko pytanie czy zaufałabyś obcej osobie żeby opiekowała się Twoimi Rodzicami? Rozumiem jeszcze kogoś kogo znamy, ale zupełnie obcej opiekunki w życiu bym nie zatrudniła. Nawet do dziecka bym takiej nie wzięła.

50739 aga21 Kobieta, 27 lat, gdzieś