Skocz do zawartości
Forum

Całkowity zakaz aborcji


mika17

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie żadnych prac nie ma, bo póki co wczoraj miał byc odczytany list biskupów w tej sprawie, a organizacje pro-life miały zbierać czy też zbierają podpisy w tej sprawie.
Jestem zwolennikiem całkowitego rozdziału kościoła od państwa. Księża moga sobie nawoływać, by wierni stosowali się do zasad takich czy siakich, ale nie powinni wpływać na rządzących i mieszać się do polityki.
Prawo aborcyjne mamy bardzo restrykcyjne. Poza tym nikt nie zmusza kobiet do usuwania ciąży w tych trzech dozwolonych przypadkach - to ich decyzja, zawsze bardzo trudna do podjęcia, jakakolwiek by nie była.
Prawda jest taka, że jak zwykle zamożne kobiety sobie poradza - prawo uderzy w grupę biedniejszych czy niezaradnych.

Odnośnik do komentarza

Mnie strasznie wkurza to wtrącanie się kościoła do wszystkiego, a niby mamy państwo świeckie, tiiia, chyba w teorii.
Szkoda, że zamiast skupiać się na aborcji nie skupią się na dzieciach, które są ciężko chore i ich rodzice nie mają ich za co leczyć czy wykonać zabiegu, bo często trzeba to zrobić zagranicą. NFZ nie refunduje rzadkich chorób czy pewnych grup leków i trzeba je we własnym zakresie załatwiać. A niewiele osób stać, by wydawać tysiące złotych na leki czy operacje. Wiele dzieci umiera albo jest np. niepełnosprawna, bo rodzice nie mają pieniędzy. Dla mnie to jest niewyobrażalne. Gdzie wtedy jest kościół??? Dlaczego nie pomaga żyjącym potrzebującym dzieciom tylko skupia się na komórkach ciążowych.

Odnośnik do komentarza

Bo "ratowanie" zapłodnionej komórki jajowej nic nie kosztuje. A w pomoc osobom dotknietym różnymi nieszczęściami trzeba zainwestować czas, pieniądze i energię. To nie jest tak proste jak grzmieć z ambony o wiecznym potępieniu.
I ciekawa jestem, gdzie są księża i prolajferzy, gdy jakas matka umrze za sprawą ciąży zgrażającej życiu mając w domu inne dzieci?

Odnośnik do komentarza

Jak z wszystkim innym, ktoś będzie ZA, ktoś PRZECIW. Nikt nikogo do niczego nie powinien zmuszać w kwestii aborcji. Ważne w tym wszystkim, by myśleli o kobietach, a nie o tym co biskupi każą robić. Prawdziwa katoliczka ciąży nie usunie i nie potrzebna jej do tego żadna uchwała. A reszta kobiet powinna móc postąpić wg własnego sumienia.

Odnośnik do komentarza

To nie kwestia konserwatywnego katolicyzmu, bo wszystkie sygnatariuszki listu też są katoliczkami. To jest kwestia braku własnego zdania lub raczej niechęci jego wyrażenia z jakiegoś powodu. Nawet Maria Kaczyńska, choć z tej samej co Pani Dudowa opcji politycznej, nie bała się spotykać z feministkami i bronić praw kobiet, choć o. Rydzyk ją od czarownic wyzwał.

Odnośnik do komentarza

Włożę kij w mrowisko - powiem tylko tyle, że bogatych żadna zmiana nie dotknie. Dotknie to tylko średnie i biedniejsze grupy społeczne.

Chciałabym też konsekwencji w działalności organizacji broniących prawa do życia - niech się zdefiniują, ze zaadoptują każde dziecko, które matki nie będą chciały, ale które urodzą,dziecko które będzie z przestępstw lub też ciężko chore. Dlaczego nie ma takiego zobowiązania tych organizacji?

Odnośnik do komentarza

O tak, to byłoby fair ze strony organizacji tak zaciekle broniących życia od zapłodnionej komórki, by adoptowały takie dziecko. Albo jeśli z jakiś względów nie będą chciały czy mogły zaadoptować, to wtedy niech się pisemnie zobowiążą do finansowania leczenia takiego dziecka do końca jego życia, biorąc pod uwagę rehabilitację, leki, psychologa itd.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
w temacie postu, wiecie o tej akcji?:
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/czarny-protest-w-poniedzialek-ulicami-krakowa-przejdzie-marsz-milczenia-kobiet/

"Czarny protest w poniedziałek. Ulicami Krakowa przejdzie marsz milczenia kobiet
Już blisko 4 tysiące kobiet zapowiedziało swój udział w ogólnopolskim strajku, który odbędzie się w Krakowie w najbliższy poniedziałek. Ulicami miasta przejdzie marsz milczenia. Jego uczestniczki nie zgadzają się z zapisami projektu ustawy antyaborcyjnej."

Pewnie takie protesty są też w innych miastach. Myślicie, że to coś zmieni?

Odnośnik do komentarza

Tak dziewczyny, macie racje.

Ja jestem wdzięczna, tym wszystkim kobietom, które wyszły na ulice - w Nas siła! Dziękuję :)

A ludzie, którzy są przeciwni: drodzy, moja mama w socjalizmie urodziła dziecko, które lekarze poleci jej abortować (stan zdrowia), więc zawsze można się uprzeć i urodzić dziecko. A jeśli chcecie, by kobiety rodziły chore dzieci i z przestępstw, to tak jak pisałam wcześniej, mam propozycję: proszę pisemnie się zdefiniować, że zaadoptujecie takie niechciane dziecko, albo całe życie będziecie na nie łożyć finansowo, i wspierać rodzinę z takim dzieckiem, wtedy wasze poglądy mają jakąś wagę, bo obecnie to czcze słowa...

Na szczęście, mam nadzieję, na razie koniec tematu.

Odnośnik do komentarza

I znów wyciągnięto temat aborcji. Kolejny projekt przewiduje całkowity zakaz oraz ograniczenia w dostepie do antykoncepcji.
Na avaaz.org można podpisać petycję w tej sprawie - do zebrania 100 tys. podpisów, już niewiele brakuje. Tak więc dziewczęta podpisujcie
"Do Premier RP Beaty Szydło, posłów i posłanek:
"Polki, które dokonują aborcji, są młodsze i starsze. Są katoliczkami i niewierzącymi. Mają dzieci, mężów, partnerów lub żyją samotnie. Są wśród nas. Potrzebują naszej empatii, a nie potępienia. "
W zeszłym roku wyrzuciliśmy ustawę o całkowitym zakazie aborcji do kosza, ale ten przerażający pomysł powrócił. Już za 24 godziny posłowie będą debatować o nowym projekcie. Musimy znów wygrać!

Jarosław Kaczyński wraz ze swoją partią chce, by Polki rodziły dzieci, które umrą tuż po porodzie! To jest szaleństwo! Ale kilka miesięcy temu nasze olbrzymie protesty wystraszyły rząd. Jeśli pokażemy, że nie poddamy się, dopóki nie przestaną atakować Polek, znów nam się uda!

Posiedzenie w Sejmie już jutro! Dołącz do wielkiej petycji, udostępnij ją na Facebooku i wszędzie indziej. Kiedy zbierzemy 100 tysięcy podpisów, nasza petycja trafi do Sejmu i wszystkich mediów. Będziemy walczyć dopóki się nie wycofają!"

[https://secure.avaaz.org/campaign/pl/solidarity_with_polish_women_nonsig/?cPCobkb]Link do petycji[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...