O wszystkim

Suplementy tu pomogą?

dzoana4

dzoana4

Witam, mój narzeczony od kilku miesięcy jest zmęczony. Pracuje 12 godzin dziennie i nie ma na nic siły. Jest przepracowany, bez energii, bez życia. Czytałam już kilka artukułów o diecie ale u nas się to nie sprawdzi, na szybko zjada śniadanie, później wraca i szybki obiad, nie ma mowy o jakiś wymyślnych daniach a już na pewno o 5 posiłkach. Jak sobie z tym radzic? Na rynku jest wiele suplementów, na witalność, energię, ale czy to coś chociaż w malym stopniu mu pomoże? Co wybrać sposród tylu reklamowanych produktów?

47073 dzoana4 Kobieta, 25 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

IlonaFilon

IlonaFilon

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój narzeczony niszczy sobie zdrowie? Niektórych czynności nie da sie obejść, są obowiązkowe. Mam tu na myśli zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość snu i czas na relaks. Nie może chodzić cały czas, bo odbije się to na jego stanie zdrowia i psychice. Przemęczenie bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i nastrój. W końcu pojawią się problemu, które zaczną wpływać na wasze relacje. Postaraj się coś zrobić póki jeszcze można.

49577 ilonafilon Kobieta, 32 lata, Opatów
dzoana4

dzoana4

Niestety życie nie jest usłane różami i nie kazdy może sobie pozwolic na 8 godzinną prace w biurze czy parogodzinny relaks. Narzeczony ma charakter twardziela. Kto ma koło siebie choć jedną taką osobę to zrozumie, że takiego człowieka trudno na cos namowić. On lubi swoja prace, robi to co lubi, chcialabym mu pomoc, dlatego pytam o jakies suplementy, ktore choc troche go wspomoga.

47073 dzoana4 Kobieta, 25 lat, Lublin
martamama

martamama

W takim razie powinnaś go uświadomić w kwestii przemęczenia organizmu. Suplementy to rozwiązanie tymczasowe. Nie wytrzyma na nich przez cały czas. Możesz mu dawać wiele owoców, witamin, robić porządne obiady, ale zmęczenia psychicznego i fizycznego to nie rozwiąże. Każdy mężczyzna to twardziel i nie chce by wyszło, ze z czymś sobie nie daje rady. Jednak od tego jest partnerka by pomogła i zadbała o mężczyznę. Chociażby pod pretekstem tego, że Ci go brakuje niech zmniejszy ilość przepracowanych godzin i spędzi z Tobą czas jednocześnie odpoczywając.

49580 martamama Kobieta, 40 lat, Kraków
diet91

diet91

Nie wytrzyma na nich przez cały czas.
Chyba nawet nie można ich brać cały czas. Musi być jakaś przerwa. Ja staram się ograniczać suplementy zastępując dietą. Mam też napięty dzień. Kiedyś brałem L-Karnitynę ale przestałem. Można spróbować ale zapytaj lekarza.

--

dietetyk w warszawie

50901 diet91 Mężczyzna, 27 lat, Pomorskie
marianka40

marianka40

Oczywiście, że nie wytrzyma na samych suplementach cały czas. Suplementy są po to, aby uzupełnić niedobory w naszym organizmie. Zatem te substancje powinniśmy stosować tylko wtedy, kiedy nasz bilans w diecie jest niewystarczający dla poszczególnych składników. Okres ten powinien trwać do momentu, kiedy uda nam się uzupełnić ubytki. Na pewno na poszczególnych opakowaniach są zawarte informacje dotyczące dawkowania, długości przyjmowania, korzyści jak i zagrożeń. Dlatego warto przeczytać ulotkę i stosować się do niej.

49573 marianka40 Kobieta, 33 lata, Kraków