O wszystkim

Kolczyki - ropiejące ucho

Odpowiedzi znajdują się poniżej

serduszko87

serduszko87

U mnie się to ostatnio pojawiło. Nie mogę nosić kolczyków z każdego materiału - ani złota, ani srebra, ani metalu.

33649 serduszko87 Kobieta, 32 lata, Piekary Śl.
martamama

martamama

Dziurki w uszach bardzo często ropieją podczas noszenia kolczyków z tworzywa sztucznego. Jeśli masz taką szansę to wystrzegaj się tego. Jeśli już dojdzie do sytuacji, że ropa się pojawi to oczyść ranę i przemywaj solą fizjologiczną. Pamiętaj następnym razem by porządnie odkazić kolczyka zanim założysz go. Być może teraz po porodzie wystąpiła reakcja alergiczna na domieszki metali znajdujące się w kolczyku. Po ciąży często organizm jest wrażliwszy niż przed. Najbardziej neutralnym i najbezpieczniejszym metalem jest tytan. Sugeruję na czas gojenia się dziurki wymienić kolczyki na wykonane z takiego materiału.

49580 martamama Kobieta, 40 lat, Kraków
~Kasia_M

~Kasia_M

Mnie z kolei ucho ropiało jak w kolczykach był nikiel, nie stać mnie na złote kolczyki, zazwyczaj biżuterię kupuję sztuczną, ale dbam by nie było w niej niklu np. [reklama usunięta]

serdecznica

serdecznica

Ja też zdjęłam jak miałam małe dzieci, potem zarosły dziurki, przyzwyczaiłam się i nie brakuje mi raczej i jakoś się nie zebrałam żeby przekłuć na nowo.

54315 serdecznica Kobieta, 40 lat, Mysłowice
Antonina019

Antonina019

Ja też tak miałam i się okazało, że miałam uczulenie na nikiel

53559 antonina019 Kobieta, 34 lata, Ruda Śląska
~baretka

~baretka

Sama zwracam uwagę na materiał, z którego jest zrobiony kolczyk. Jeszcze ze srebra czy złota nie mam zaczerwień albo wycieków ropnych natomiast po niklu mogę się tego spodziewać. Drogiej biżuterii nie mam zbyt wiele, a nawet gdybym ją miała, to i tak lubię założyć coś innego, mniej kosztownego, często bardziej uroczego i nastrojowego to znaczy się, coś ze sztucznej biżuterii. Na szczęście są już sklepy [reklama usunięta], które oznaczają z jakiego materiału są wykonane kolczyki i czy mogą uczulać. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym się zawiodła.

cutiron

cutiron

najwidoczniej to jakieś zakażenie albo alergia. Najpierw idź do lekarza a potem zrób sobie odpowiednie badania żeby sprawdzić czy nie masz uczulenia.

37543 cutiron Mężczyzna, 34 lata, Olsztyn