O wszystkim

Ciekawa praca zazwyczaj tylko po znajomościach!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

Z własnego doświadczenia : tak,praca czy chociażby staże w urzędach są trudno osiągalne dla osoby z zewnątrz. 1.starałam się o staż w swoim urzędzie gminy;staż za psie pieniądze, ale jakieś perspektywy by były (studia humanistyczne).A,staż oczywiście z urzędu pracy-on mnie skierował właśnie do urzędu gminy.Miałam tylko pojechać podpisać papiery.Na miejscu usłyszałam, że niby miejsce jest otwarte,ale w praktyce zajęte - bo córka znajomej pani urzędniczki z odpowiedniego wydziału ma tu przyjść (córka jeszcze nie może przyjść, czekają na nią więc kilka tygodni jeszcze,no ale miejsce zajęte. A że nie mogą tego powiedzieć w urzędzie pracy,to urząd pracy kieruje ludzi na staż, którego i tak człowiek nie ma szans dostać ). Wscieklam się jak cholera...2.startowała w konkursie na urzędnicze stanowisko w urzędzie miasta.Akty prawne obcykane,tematyka egzaminu znana ze wzgl na studia,ale oczywiście nie przeszłam dalej.Co było później? Znajomy mojej mamy (nota bene urzędnik w UM) wywalił przy mnie z tekstem "to czemu nie mowilyscie,że startowalas? To INACZEJ byśmy to załatwili "...!!!!
Także od urzędów będę się trzymała z dala...

Swoją pracę (w zagranicznej korporacji) zdobyłam sama,bez znajomości - w co wiele osób nie chciało mi uwierzyć :)
Od ponad miesiąca pracuję w innej korpo,też zawdzięczam to tylko i wyłącznie sobie (może i znam kilka osób z mojej obecnej firmy, ale nikt mi w tym nie pomagal). Wiem,że po studiach humanistycznych może być ciężko, ale trzeba trochę "przebiedowac " na początku (staż,praktyka,niższa pensja),a potem jest już super :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
Margeritka

Margeritka

o urzędach też słyszałam, że nie jest ciekawie dla kogoś z "zewnątrz" i zgadzam się, że trzeba zaczynać od niższego stanowiska, być solidnym i pracowitym, tylko wtedy Cię docenią

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Umiliana

Umiliana

Warto szukać samemu, czasami się udaje. Nie zniechęcajcie się.

57580 umiliana Kobieta, 34 lata, Rzeszów
Nela33

Nela33

A ja się nie zgodzę...
Jeśli człowiek jest wykształcony, pracowity i zdolny to spokojnie znajdzie dobrze płatną pracę. Na rynku jest mnóstwo ofert i zobaczyć ile jest deficytowych zawodów! I nie są to "byle jakie prace". Lekarze czy kierowcy (których potrzeba) zarabiają naprawdę nieźle :)

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice