O wszystkim

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

kaśkaa

kaśkaa

Moje dziecko dość dużo korzysta z komputera. Spędza na nim swój wolny czas, ale też przygotowuje się w ten sposób do szkoły poszukując różnych informacji.
Coraz częściej zastanawiam się nad tym w jaki sposób mogę zadbać o jego bezpieczeństwo w sieci.
Tyle się teraz słyszy o stalkingu, wykradaniu danych z sieci, czy podszywaniu się na różnych portalach pod inne osoby. Dużo rozmawiam z synem, ale mimo wszystko mam wrażenie, że dzieci są nie do końca świadome tych zagrożeń.
Czy Wy w jakiś sposób kontrolujecie to co Wasze dzieci robią na komputerach?

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NATKA08

NATKA08

moze w takim razie warto pomyśleć o blokadach i filtrach rodzicielskich
Programy takie oferują różne opcje. Najważniejszymi są: kontrola nad stronami do których dziecko ma dostęp, czas i listę odwiedzonych stron, blokady pobierania plików i programów. Oto kilka przykładowych programów:

Beniamin - program dostępny pod adresem: www.beniamin.pl. Program jest bezpłatny do zastosowań domowych. Pełna lista funkcjonalności znajduje się na stronie producenta.
Naomi - program darmowy do pobrania ze strony: dobreprogramy.pl
Opiekun dziecka - program płatny, dostępny pod adresem: www.opiekun.pl. Cena programu to koszt rzędu 49 zł. Pełna lista funkcjonalności znajduje się również na stronie producenta.

30066 natka08 Kobieta, 42 lata, blisko Warszawy
Mauri

Mauri

Myślę, że tak jak już napisałaś bardzo ważna jest rozmowa z dzieckiem. Trzeba przede wszystkim uświadamiać im jakie zagrożenia mogą się pojawiać w związku z korzystaniem z Internetu.

Natka też podsunęła tutaj bardzo fajne rozwiązania dotyczące blokad czy kontroli rodzicielskiej.
Od siebie mogę dodać też artykuł który moim zdaniem jest warty uwagi. Można przeczytać w nim o bezpieczeństwie w sieci i np wykorzystaniu w tym celu SpyLoggera, ale też o innych proponowanych rozwiązaniach zagrażających sytuacji np w szkole czy na podwórku http://www.spyshop.pl/content/dziecko-w-sieci-czyli-o-bezpieczestwie-dziecka-75 Jeśli kogoś interesuje ten temat to warto poczytać.

47367 mauri Kobieta, 29 lat, Warszawa
Ulla

Ulla

Natka super wiadomości bo ja jestem zainteresowana tym bardzo

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
kaśkaa

kaśkaa

Podsunęłyście bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Sporo poczytałam na ten temat. Dzięki też za ten artykuł o bezpieczeństwie dziecka w sieci.
Póki co, chyba najbardziej mnie zainteresował ten spyLogger. Jeśli faktycznie dzięki temu mogłabym mieć kontrolę nad tym co dziecko robi nie tylko w sieci, ale też ogólnie na komputerze to chcę to.
Temat muszę przegadać jeszcze z mężem, ale ja zawsze byłam zdania, że najlepiej nie dopuszczać do powstawania różnych problemów niż potem głowić się jak je rozwiązać.

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa
marietta80

marietta80

o takich programach ze stronek niestety się nie wypowiem, bo nie wiem dokładnie jak działają, poza tym, że blokują dostęp do różnych stron...

co do Spyloggera wiem, że działa też tak, że robi zrzuty z ekranu, przechwytuje to co jest pisane na klawiaturze, czy udostępnia zawartość skrzynki e-mailowej. Mój mąż używał tego w pracy jak podejrzewał swojego pracownika o oszustwa...
jak dla mnie taka kontrola komputera dziecka jest jak najbardziej uzasadniona. Są momenty kiedy dziecko nie chce rozmawiać więc ciężko wtedy do niego dotrzeć.

27985 marietta80 Kobieta, 39 lat, Warszawa
NiepoprawnyPolitycznie

NiepoprawnyPolitycznie

Wystarczy spędzić trochę czasu przed kompem i poblokować niektóre adresy www, interesować się co nasze dziecko robi w sieci. Można też przeglądać historię odwiedzanych przez nie stron.

--

deska tarasowa Kraków

47622 niepoprawnypolitycznie Mężczyzna, 36 lat, Poznań
Ulla

Ulla

no właśnie to temat teraz bardzo istotny i warto go dobrze poznać

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno