Skocz do zawartości
Forum

keyboard dla chłopca


Gość Marta35

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
mój chrześniak ma niedługo 11 urodziny, więc trzeba było pomyśleć nad prezentem. Na szczęście pomysł od razu wpadł mi do głowy, bo od roku chodzi do szkółki muzycznej, gdzie właśnie uczy się grać na keyboardzie i wiem, że marzy o własnym sprzęcie. Myślę, że to dobry czas na zakup, bo rok minął, a fascynacja nie, więc szansa, że znudzi mu się granie za parę miesięcy jest mała. Ma może któraś z Was doświadczenie w zakupie takiego sprzętu? Ja jestem zupełnie zielona w tym temacie - chciałabym kupić coś, co nie będzie dla niego za skomplikowane, ale z drugiej strony posłuży mu przez dobrych kilka lat. Pomóżcie! :-)

Odnośnik do komentarza

Nie tylko Pani tu zaglądają ;)
To strasznie fajny pomysł bo muzyka ponoć świetnie wpływa na rozwój no i jest to znacznie lepsze hobby niż granie na tablecie.
Mój kolega swojemu synkowi (12 lat) ze trzy miesiące temu kupił taki fajny keyboard - taki z lekcjami za coś około 600 pln.
Nie pamiętam jakiej firmy bo sam się na tym nie znam. Chyba Yamaha albo Casio. Musiałbym się podpytać niemniej mówił, że młody "męczy" ich regularnie ;)

Odnośnik do komentarza

O proszę, to dla mnie miłe zaskoczenie ;)

Właśnie taki sprzęt do 600 zł chciałabym kupić. Jakbyś mógł to podpytaj znajomego co takiego mają, bo widze, że wiek dziecka podobny, wiec byłaby to dla mnie cenna wskazówka.
Jeszcze planuje wybrac sie do jakiegos sklepu muzycznego z keyboardami i porozmawiać ze sprzedawcami, którzy tam będą - może coś sensownego doradzą :)

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Sama kiedyś trochę grałam a raczej pogrywałam na keyboardzie ;) dobrze to wspominam - może poza świętami kiedy mam chciała żebym koniecznie nauczyła się kolęd i grała dla całej rodziny :)
Miałam jakiś model Casio - ale kompletnie nie pamiętam jaki... To było coś dla początkujących ale nie taki dla dzieci i służył mi przez kilka dobrych lat :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Enigmata za wskazówki - poczytałam już trochę w internecie i wiem, że zdecyduje się albo na Casio albo na Yamahe. Na dniach wybieram się do sklepu muzycznego, więc wtedy i posłucham jak co gra i zasięgnę opinii fachowca - myślę, że to mi sporo ułatwi wybór. Dam znać jak wrażenia i czy już się na coś zdecydowałam!

Odnośnik do komentarza

"Byłam w weekend w sklepie i tak jak obiecałam dzielę się swoimi wrażeniami :)

Trafiłam do super sklepu, Pan z obsługi był bardzo cierpliwy i pomocny – chyba godzinę go męczyłam. Pierwsza rzecz, która mnie totalnie zaskoczyła, że faktycznie słyszałam różnice w brzmieniu pomiędzy poszczególnymi instrumentami. Myślałam, że dla osoby takiej jak ja, której słoń nadepnął na ucho nie będzie to do wychwycenia, a jednak miła niespodzianka :P

Po pierwszej selekcji „na ucho” podpytałam przemiłego Pana – utwierdził mnie w przekonaniu, że dla 11 latka będzie to świetny prezent. To na co zwrócił mi uwagę przy zakupie to przede wszystkim klawiatura dynamiczna, która daje gwarancje, że sprzęt posłuży przez kilka lat. Ogólnie nie zagłębiając się w szczegóły to zastanawiałam się nad dwoma modelami : Yamaha PSR 253 i Casio CTK-3200. Ostatecznie wybrałam casio, bo raz, że sam dźwięk bardziej mnie przekonał, a dwa że ma więcej funkcji do nauki i zabawy – a to dla 11 latka chyba najważniejsze. Budżet trochę przekroczony, ale w granicach zdrowego rozsądku :-)

Odnośnik do komentarza

Witam . Uważam, że prezent wybrałaś dla dziecka był bardzo dobry a zarazem przydatny.
Z wyborem klawisza równiez bardzo dobrze wybrałaś ,
Casio 3200 ma bardzo dużo zalet np:
dynamiczna klawiatura
podłączenie usb
tworzenie sampli
cena
brzmienie
jakość
wygląd.
Casio ma naprawdę potencjał dlatego do nauki jak i średnio zaawansowenego grania sprzet bardzo dobry.
pozdrawiamm.

Odnośnik do komentarza

Hej, jestem już po urodzinach - młody zachwycony prezentem i śmiga, aż miło! Sprzecik tez super - szczególnie daja rade funkcje do zabawy, których jest mnóstwo – mlody co chwile przybiega do brata, ze odkrył cos nowego, radosc na jego twarzy nie do opisania :)
Jeszcze raz dzięki wszystkim za porady!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...