Skocz do zawartości
Forum

Jakie konto?


agatko

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję założyć konto dla klienta biznesowego w banku, nie wiem jakie będzie najlepsze, nie wspominając o tym, że nie wiem w jakim banku będzie najlepiej. Nie znam się specjalnie na tym i nie wiem czy jest mi potrzebne np. wypłacanie na całym świecie z bankomatów, jest trochę tych kont, Możecie mi polecic konkretny produkt w konkretnym banku?

Odnośnik do komentarza

Agatko powinnaś usiąść i spisać jakie masz oczekiwania wobec konta, no i oczywiście ile jesteś w stanie za nie płacić. Zastanawiasz się czy jest Ci potrzebne konto z bezpłatnymi bankomatami na świecie- sama musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie-sama wiesz najlepiej czy i jak często wyjeżdżasz za granicę i czy wypłacasz tam gotówkę z bankomatów, jeśli nie wyjeżdżasz wcale lub rzadko i nie wypłacasz tam pieniędzy taka opcja nie jest Ci potrzebna. Jeśli robisz dużo przelewów przez internet koniecznie powinny być darmowe lub jak najtańsze. Bardzo ważne byś mogła bezpłatnie wybierać środki pieniężne z bankomatów różnych banków, nie musisz wówczas latać po mieście i szukać bankomatu "swojego" banku (bo trzeba pamiętać że wypłata z "obcych" bankomatów może słono kosztować, często jest to jakiś procent wypłaconej kwoty). Z taką lista oczekiwań przejdź się po kilku bankach, zapytaj o konto dla klienta biznesowego i notuj wszystko lub poproś o o szczegółowy "cennik" konta. Potem porównaj oferty i wybierz to co Ci najbardziej będzie odpowiadać. Doradcy bankowi lubią ludzi którzy wiedzą czego szukają, łatwiej rozmawia się z klientem który wie czego chce, a i Ty nie dasz się naciągnąć nieuczciwemu pracownikowi który będzie chciał Ci wcisnąć jakieś konto tylko dlatego że musi wykonać plan. Niektórzy pracownicy mogą Cię nakłaniać do wzięcia droższego konta, z full opcją na wszystko, z czego i tak nie będziesz korzystać lub rzadko. Inni mogą proponować darmowe konto które w rzeczywistości darmowe nie będzie bo będziesz dużo płacić za kartę bankomatową czy za przelewy. Zwróć uwagę czy i ile będziesz płaciła za wszystkie operacje wykonane w oddziale banku. To ważne, bo bardzo często w przypadku bezpłatnych kont i darmowych przelewów internetowych każda wpłata czy wypłata w placówce banku jest płatna, tak samo jak każdy przelew wykonany przez pracownika banku. Generalnie nie ma z tym problemów, trzeba tylko o tym pamiętać (i o tym wiedzieć wcześniej), w końcu po to są wpłatomaty by tam wpłacać pieniądze a nie biegać z "utargiem" do kasy bo za to już w przypadku niektórych kont trzeba będzie zapłacić. Ja sama mam konto Direct w Banku Śląskim (ale takie zwykłe), całkowicie bezpłatne-wszystkie bankomaty, przelewy internetowe, karta (muszę tylko wykonać operacje kartą powyżej określonej kwoty), ale za to gdybym chciała wykonać przelew w banku lub wpłacić pieniądze w kasie banku musiałabym już za to zapłacić. Mam nadzieję, że trochę pomogłam "zwracając uwagę na to na co warto zwrócić uwagę". ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...