Skocz do zawartości
Forum

Lekarz odmówił aborcji nieuleczalnie chorego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny takie jest prawo i kto go nie przestrzega to ponosi konsekwencje,.Już nie kłócąc się o poglądy. Kobieta miała prawo usunąć ciąże, Doktor miał obowiązek zgłosić to do przełożonego i tego nie zrobił.Zgłosiłby, że w jego szpitalu jest taki przypadek i sprawa potoczyła by się dalej i nie miał by żadnych konsekwencji. Jeśli służby badające ta sprawę znalazły nieprawidłowości a Prezydent odwołała go z posady czyli złamał prawo, inaczej byłby dalej Dyrektorem. Więc tu nie chodzi o nasze poglądy czy gusta, bo o aborcje zawsze będzie spór.Prawo jest prawem. Jesli ja przekraczam prędkość na drodze też czekają mnie konsekwencje czy mi się to podoba czy nie, czy znak jest zbędny na drodze którą jadę i mam inne zdanie na ten temat to nikogo to nie obchodzi, bo obowiązuje mnie prawo obowiązujące w polsce.

Odnośnik do komentarza

mama ali ja rozumiem, że prawo jest od tego aby go przestraszać ale ja nie znajduję tu żadnych przesłanek świadczących o złamaniu prawa przez dr Chazana
Oficjalny raport urzędu miasta Warszawa:

Zarówno w dokumentacji wewnętrznej Szpitala Św. Rodziny jak i w dokumentacji medycznej pacjentki wytworzonej w tym Szpitalu kontrolujący stwierdzili uchybienia i błędy, które wprawdzie nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla pacjentów szpitala, ale mogą świadczyć o sprawowaniu niedostatecznego nadzoru zarówno w kwestiach formalnych jak i merytorycznych. W szczególności:
- odwoływanie się w obowiązujących procedurach do nieaktualnych regulaminów (na podstawie dokumentacji wewnętrznej)
- prowadzenie dokumentacji medycznej: niekompletność dokumentacji pacjentki, lakoniczność opisów badań, naruszenie zasady niezwłoczności przy dokumentowaniu istotnych zdarzeń.

2. Niepoinformowanie Pacjentki o granicznym terminie dokonania wcześniejszego zakończenia ciąży (upływającym w ostatnim dniu 24 tygodnia jej trwania) stanowi ograniczenie prawa Pacjentki do informacji, zagwarantowanego w art. 9 ust. 2 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Wprawdzie powyższa sytuacja miała również miejsce wcześniej w Instytucie Matki i Dziecka, jednak w żaden sposób nie może stanowić usprawiedliwienia dla Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny.

3. Nieuzasadnione było oczekiwanie na wynik badania kariotypu, podczas gdy w dyspozycji lekarzy, kontrolowanego szpitala, były już wyniki wcześniejszych badań, jednoznacznie wskazujące na istnienie ciężkiego uszkodzenia płodu - opinia Konsultanta Krajowego.

4. W obecnie obowiązującym stanie prawnym administrator szpitala nie mógł odmówić Pacjentce prawa do zabiegu przerwania ciąży. Może zrobić to jedynie lekarz prowadzący.

Chcę przeanalizować punkty po kolei:
1. Pacjenta była na początku prowadzona w klinice in vitro NOVUM gdzie została cześć jej dokumentacji- potem była prowadzona w prywatnym gabinecie ADAD - dokumentacja z jaką zgłosiła się do szpitala była całą jaką posiadali- nie ma w Polsce opływu dokumentacji medycznej między placówkami.
Kontrolerzy odkryli błędy merytoryczne i stosowanie nieaktualnych regulaminów- pozostawię to bez komentarza.
Kolejny zarzut to lakoniczność:
1. Lakonizm (gr. lakōnismós, fr. laconisme, niem. Lakonismus) - zwięzłość i precyzja w wyrażaniu myśli, lapidarny i oszczędny sposób wypowiadania się, wedle tradycji właściwy Spartanom, mieszkańcom starożytnej Lakonii.
Czy to jest zarzut i jakieś wykroczenie?

2. Niepoinformowanie pacjentki o rzeczy wiadomej powszechnie- lekarzem prowadzącym pacjentkę był lekarz inny niż Dr Chazan - skierowali ją najpierw do instytutu Matki i Dziecka a ten zlecił badania.Wcześniej lekarz prowadzący poinformował ją o możliwości dokonania aborcji jednak ona zwlekała 2 tygodnie i przyszła 14 kwietnia do dr Chazana kiedy już było po czasie a ten odmówił i lekarz prowadzący ją skierował do szpitala Bielańskiego.

3. nieuzasadnione czekanie na wyniki: zlecone przez Instytut. Kobieta wcześniej nie zgłaszała chęć poddania się aborcji więc jej dziecko było traktowane jak pacjent i diagnozowane.
4 Skoro dr chazan nie mógł odmówić aborcji to nie mógł jej też dokonać- logiczne wnioski- skoro odmówić mógł tylko lekarz prowadzący kobieta w ogóle nie powinna prosić o aborcje lekarza innego niż prowadzący- do Chazana zgłosiła się tylko na konsultacje jednorazowe i to 14 kwietnia a termin dokonania aborcji minął w weekend 12- 13 kwietnia.

Wszystko ma ręce i nogi trzeba tylko połączyć fakty.

Jeszcze co do prawa - np Chinach jest takie prawo, że można mieć jedno dziecko wszystkie inne zastrzyk w serce po urodzeniu albo aborcja.
W III Rzeszy było prawo do eksperymentowania na ludziach, do zabijania Żydów, zabijania kalekich, ułomnych.
Nie można porównywać celowego łamania przepisów do tej sprawy.

Dr Chazan nie został zwolniony- urząd miasta przedstawił dopiero wyniki kontroli a do tego długa droga- szpital ma teraz prawo się odwołać. Żadne decyzje personalne nie zapadły.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

warto tez zastanowić się nad samym zabiegiem. ze względu na to który to był tydzień ciąży możliwe było wywołanie porodu lub wyłyżeczkowanie płodu kiedy dziecko wciąż żyje i czuje. W rezultacie całej sprawy babka miała zrobioną cesarkę - co ja uważam za działanie które mogło być zrobione od razu, bo przy tym dziecko jak by nie było chore nie musi cierpieć. Najgłupsze w tym jest nałożenie kary na szpital! szpital gdzie za te pieniądze leczone byłyby inne kobiety!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Ta kobieta ma pretensje właśnie o cesarkę bo chciała od razu zajść w kolejną ciążę... a tak musi rok czekać i jest stratna .. tak wypowiadał się doktor Dębski ze szpitala Bielańskiego. To chore dla mnie jakaś paranoja- współczuję jej że nie ma dzieci ale chyba czas się zastanowić nad adopcją skoro 5 dzieci straciła.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Iga to chyba naturalne, że chce się urodzić dziecko i chyba tylko ktoś bardzo nieczuły nie może tego pojąć. Bardzo jej współczuję dramatycznych przeżyć i mam nadzieję, że doczeka się urodzenia upragnionego zdrowego dziecka.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Chyba mamy inny poziom "wrażliwości". Niestety nie pojmuję jak można chcieć usunąć chore dziecko aby móc szybciej zajść w kolejną ciążę. Ojciec tego dziecka całkiem się skompromitował w wywiadzie: on chce zaspokoić swoje samcze instynkty, jest też jedynakiem a dziadkowie chcą mieć wnuka ( tak apropo dlaczego Nie adoptują) - jeszcze jakby się dało wybrać kolor oczek i włosków byłoby idealnie. :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

moja znajoma urodziła chore dziecko przez cc, wiedziała, że dziecko umrze, że może nawet nie przeżyć podoru, chłopiec przeżył 3 tygodnie...miał nieuleczalną wadę serca, w następną ciążę zaszła jeszcze w tym samym roku i prowadzona była przez tego samego lekarza, co w pierwszej ciąży, jakoś nie widział przeciwwskazań co do tego, że nie upłynął rok od cc, kiedyś w szpitalu, gdzy byłam z moim dzieckiem na zapalenie oskrzeli, poznałam matkę, ciąża bliźniacza, jedno dziecko zdrowe, drugie chore, też marne szanse na rozwój, lekarz namówił ją do poprowadzenia ciąży, chłopiec urodził się zdrowy, dziewczynka zmarła, ona szczęsliwa, że ma chociaż jedno dziecko z tej ciąży

a co do tego ojca, to słów mi brakuje do jego podejścia, strasznie przedmiotowo myśli o ciąży, dzieciach...

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/7/2014 o 7:12 PM, mamaali napisał:

Nie wiem jak wy ale dalej podtrzymuje swoją wypowiedź, dziecko się urodziło z mózgiem na wierzchu bez powiek i bez nosa.Są mu podawane silne leki przeciwbólowe i lekarze mówią, że będzie umierać w cierpieniach, bo płuca ma zdrowe.... i to ma być człowieczeństwo?? Lekarz nie będzie za nich cierpiał, a za matkę zadecydował dla mnie to chore.

podczas aborcji tez umiera w cierpieniu. Tutaj - po urodzeniu - ma znieczulenie. Dajcie Mu godnie odejsc, w znieczuleniu, zrobic pogrzeb, jak człowiekowi. a rodzicom zasiłki poporodowe. aborcja to morderstwo ze szczegolnum okrucienstwem

Ratunek - hospicja perinatalne - pomoc dla Matki i Dziecka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...