Skocz do zawartości
Forum

Napisałyście już list z dzieckiem do Św. Mikołaja?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

'Niestety' uprzedziła nas Pani w przedszkolu. Ona nie naprowadzała:p
Chciałam, żeby napisał ze mną, to on na to, że już przecież listonosz przyszedł do dzieci i zabrał listy.
Namalował dwa misie i piłkę.
Wcześniej w domu prosił słownie o plastelinę i rodzynki.
Zapytałam, czy nie chciałby puzzli, to mi odpowiedział, że nie umie malować puzzli...
Będzie trzeba napisać list do Gwiazdora, innej rady nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Ja pamiętam jak byłam mała wysłałam list do Laponii,bo w tv pokazywali adres hmmm tylko list na pewno nie doszedł bo na poczcie przykleiłam znaczek zwykły polski hehe

Julka namalowała list do Mikołaja,ja podpisałam i powiedziałam małej że list już wysłałam.A prezent już zakupiony,tylko czekać do 6 grudnia.
A tak apropoprezenty swoim dzieciom dajecie na 6 grudnia,czy może w wigilię?

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam, co W nim napisałam :) Na pewno nie były tylko prośby o prezenty, ale coś o mnie, mimo iż na pewno mnie zna ;) i podziękowania za poprzednie lata..pamiętam jak przez mgłę. Byłam w podstawówce.
List, który przybył z Laponii był listem wydrukowanym, pewnie mają zapisany tekst w wielu językach świata i wysyłają dzieciom. Był bez znaków diakretycznych, ale i tak czułam się wyróżniona ;)

Odnośnik do komentarza

Podaję adres z koperty (1995)
Santa Claus Main Post Office
96930 Arctic Circle
Finland

Śliczny jest ten list, teraz czytam go synowi, nasz ulubiony fragment. Podzielę się z Wami, możecie czytać dzieciom:
'...czy wiesz, że mój dom znajduje sie w Korvatunturi i ma kształt wielkiego ucha? I dlatego właśnie słychać tutaj głosy wszystkich dzieci i dorosłych z całego świata, wesołe śmiechy i małe grymasy. Mam tez ogromna trabe, ktora przykladam do ucha i slysze wtedy wszystko, takze Twoj glos. Chwileczke, co powiedzialas...? (...)'

Prawda, że ładne ? :) jest też fragment o tym, ile pojawiło się nowych krasnoludków 'okrągłych bobasów', które mają pokój dziecinny wykuty w skale :)

Święty Mikołaj istnieje ;)

Odnośnik do komentarza

nikawa
Podaję adres z koperty (1995)
Santa Claus Main Post Office
96930 Arctic Circle
Finland

Śliczny jest ten list, teraz czytam go synowi, nasz ulubiony fragment. Podzielę się z Wami, możecie czytać dzieciom:
'...czy wiesz, że mój dom znajduje sie w Korvatunturi i ma kształt wielkiego ucha? I dlatego właśnie słychać tutaj głosy wszystkich dzieci i dorosłych z całego świata, wesołe śmiechy i małe grymasy. Mam tez ogromna trabe, ktora przykladam do ucha i slysze wtedy wszystko, takze Twoj glos. Chwileczke, co powiedzialas...? (...)'

Prawda, że ładne ? :) jest też fragment o tym, ile pojawiło się nowych krasnoludków 'okrągłych bobasów', które mają pokój dziecinny wykuty w skale :)

Święty Mikołaj istnieje ;)


pięknie nikawa masz wspaniałą pamiątkę a Mikołaj oczywiście że istnieje:)

Odnośnik do komentarza

Oj u mnie najstarsza jak podała listę to niestety świetego na nic nie stać bo ma jeszcze inne dzieci.Młodsze to jakieś latające koniki,lalki ,misie itp.
Tzn:najstarsza wie że to święci rodzice daja prezenty i jakoś jej tą listę zweryfikowała i uświadomiłam.
Z maluchami jest natomiast tak że w tym dniu cieszą się z tego co dostają.Przyznaję kiedys było łatwiej tzn:jak my byliśmy mali.Wtedy cieszyły pomarańcze ,czekolady a teraz dzieci mają wszystko.
Ja na 6 daje w buty skromne niespodzianki a na wigilię większe prezenty. U nas 6 grudnia to Mikołaj potrafi nawet obierki od ziemniaków dać niegrzecznym dzieciom

Odnośnik do komentarza

Nikawa, ale masz niesamowite wspomnienia i fajniutki list....łezka kręci się w oku sama..może my też napiszemy list pod wskazany przez Ciebie adres?
U nas listy też już napisane, jeden w przedszkolu: pani z grupą Darusi napisała list - zaproszenie i dołączyła rysunki dzieci, każde narysowało, co by chciało, a drugi my razem w domu. Był dłuuuugi...zobaczymy, co Mikołaj przyniesie.
Na mikołajki też kupujemy drobniejsze upominki, a takie pod choinkę już bardziej pokaźne, droższe, zawsze jest po kilka dla dziewczynek, bo od nas, dziadków, chrzestnych.

Odnośnik do komentarza

JSmolarek KONIECZNIE spróbujcie.
Dziewczynki wcale nie muszą czekać na odpowiedź (czyli jak zawsze), ale namów je, żeby napisały wyjątkowy list do Mikołaja, nie tylko z prośbami. Lidka da radę, a Daria może coś narysować, albo swój list wyślę za kilka lat :)
Ja mam nadzieję, że ten list będzie wędrował u nas z pokolenia na pokolenie. Może to tylko kawałek kolorowej kartki z pismem komputerowym, który może sobie każdy wydrukować. Ale mam nadzieję, że pomoże zbudować magię przedświąteczną z tymi mniejszymi dziećmi.
Ulla, jak mogłaś zagubić? Pewnie Skrzaty Ci schowały ;)

Odnośnik do komentarza

Nikawa, ten drugi w domu wyszedł naprawdę....ładny. Jest nie tylko o prezentach. Lidzia napisała go na dwóch stronach i obie go ozdobiły rysunkami prezentów, dodały kilka rzeczy i wyszedł taki świąteczny. Tylko długi, do koperty nie wejdzie. Powiem Lidzi, żeby go przepisała, to bez tych ozdóbek można by go było wtedy wysłać. A ....gdyby tak się udało otrzymać odpowiedź.....
Ogromne szczęście..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...