Skocz do zawartości
Forum

Co robicie z niepotrzebnymi ubraniami?


NATKA08

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczęta dziś robiłam porządki w szafie i postanowiłam pozbyć się rzeczy których od dawna nie noszę, powiem szczerze że zebrało się tego trochę, i nie wiem co z nimi zrobić czy wyrzucacie takie ubrania do pojemników na używaną odzież? bo ja słyszałam kiedyś że ktoś robi na tym niezły biznes i nie koniecznie rzeczy te trafiają do potrzebujących.

Odnośnik do komentarza

Natka jeśli chcesz pomóc potrzebującym, to poszukaj u siebie organizacji caritas i zapytaj, czy przymują odzież (co jakiś czas mają zbiórki, myślę, że przed zimą zbierają), możesz też do kontenerów, albo do domu samotnej matki lub domu dla bezdomnych, u mnie to wygląda tak, że moja siostra takie rzeczy wysyła do mnie, ja wybieram coś dla siebie, a resztę zawożę do mamy, ona zanosi bezpośrednio potrzebującym (najczęściej ktoś tam z naszej miejscowości lub od niej z pracy)

Odnośnik do komentarza

Właśnie o tym chciałam napisać też ...Ja już mam przygotowane ciuszki dla koleżanki Nawet część swoich jej oddałam np różowych bo nie lubię tego koloru a siostra też mi przysyła dla synka i się nazbierało więc się dzielę a wolę dać komuś kto wiem że tego potrzebuje niż żeby później nie wiadomo gdzie te ciuszki by wylądowały ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Ja jednym czasem wrzucałam rzeczy do kontenerów na odzież.Ale jak widział potem,że te kontenery są regularnie niszczone,ubrania z nich plątają się w koło,to odpuściłam.Czasem jak było coś ok to wystawiałam na internecie za grosze,albo dawałam osobie która będzie w tym chodziła i o tym wiedziałam.Są też punkty gdzie skupują ubrania,ale jak pytałam co i jak to mi by się nie opłacało,jechać specjalnie ponad 20 km i dostać za dwie bluzki 1 zł.to nawet bym się nie ośmieszał.

Odnośnik do komentarza

Dobrym sposobem na pozbycie się za małych, nie potrzebnych ubrań jest przekazanie ich na cele charytatywne. Ja polecam akcję "Pomaganie przez ubranie", której celem jest niesienie wspracia różnym fundacjom. Wystarczy spakować ubrania do specjalnego worka i przesłać bezpłatnie kurierem. Nie będę tu szczegółowo opisywać całej procedury, wystarczy zajrzeć na stronę lub fb akcji. Uważam, że to wspaniała inicjatywa i sama mam zamiar przekazać kilka niepotrzebnych mi już rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dziecięce ubranka przekazuje dalej jak są jeszcze dobre tylko dziecko wyrosło. Ale ze swoimi mam kłopot bo jestem niepoważna i nie potrafie zrobić radykalnych porządków. Wszystko chomikuje na zasadzie, to sie przeciez przyda jak będzie zimno, to na po domu jak znalazł, to będzie w sam raz jak w koncu troche schudne, tego szkoda bo tyle kosztowało no ale nie wbije sie, poczeka na lepsze czasy :D

Odnośnik do komentarza
Gość Elwira86

Ja staram się robić porządki w szafie regularnie, żeby mi niepotrzebne rzeczy nie zajmowały miejsca. Kiedys sprzedawałam ciuchy przez neta, ale zabierało mi to zbyt wiele czasu. Koleżanka poleciła mi oddanie rzeczy w akcji Pomaganie przez ubranie i od pewnego czasu korzystam już tylko z tego sposobu, bo jak dla mnie jest bardzo wygodny. Nigdzie nie zanoszę rzeczy, po prostu je pakuję, zamawiam kuriera i on przyjeżdża i bezpłatnie odbiera ubrania :)

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Monika15

Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat. Jest tu dużo pomysłów, co można zrobić ze starymi ubraniami. Na przykład jeśli ubrania nie nadają się do oddania komuś, można je oddać do schroniska i w ten sposób pomóc bezpańskim psom i kotom. Przydadzą się w schronisku jako koce dla psów. Można też przerobić stary T-shirt na torbę na zakupy. :) Tutaj jest napisane, jak można zrobić taką torbę: https://rozkminki.pl/recykling-ubran-jak-wykorzystac-stare-ubrania/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...