Skocz do zawartości
Forum

Sukcesy i porażki naszych dzieci


NATKA08

Rekomendowane odpowiedzi

super gratuluję rozpoczęcia budowy to duże wyzwanie wymagające wielu wyrzeczeń.
piszesz że młodszej córce odpuścisz i dasz jeździć ale starszej nie ja mam z tym problem bo mój syn ciągle mówi ja jak byłem mały to nie mogłem po domu jeździć a jej pozwalacie !!!
ehhh nie dogodzisz wszystkim
ja mieszkam na wsi koło Warszawy niby nie ma tu nic po za lasami i czystym powietrzem ale nie narzekam bo mamy wszędzie blisko 15 minut do wielkiego centrum handlowego w Jankach, 20 minut do Piaseczna a 5 minut do mniejszego miasteczka do warszawy ok 25 km

Odnośnik do komentarza

DZIĘKI ,rozpoczęliśmy budowę , bo u teściowej mamy zbyt mało miejsca, nie ma to jak być panią własnego domku , u teściowej jest fajnie , ale wolałabym być już na swoim. Mieszkasz bardzo daleko , nie byłam jeszcze nigdy w WARSZAWIE ,ani nawet w pobliżu, u nas na wsi stoi ,dom kolo domu ,tez mamy małe lasy ,jedyny plus co mam to blisko na plac zabaw ,do szkoły ,woku i kościoła ,do miasta mamy pół godziny drogi ,jeżeli chodzi o te rolki ,to JESSICA nie może jeździć wcale po domu, a KINGA może ale TYLKO NA DYWANIE ,musimy jeszcze parę lat mieszkać u teściowej , więc te panele muszą jakoś wyglądać.

monthly_2013_10/sukcesy-i-porazki-naszych-dzieci_4240.jpg

Odnośnik do komentarza

Podobnie, jak nikawie, udało mi się przeczytać o wszystkich mamach, ich pociechach i zdolnościach. Cieszy mnie, że dzieci są takie fajniutkie i zdolne: i te malutkie, i te trochę starsze. Mnie wiele radości sprawiają sukcesy moich i innych dzieci, może z powodu pracy. Sukcesem mojej starszej córci jest to, że zdała z nagrodą za najlepsze wyniki do drugiej klasy, zajęła I miejsce w konkursie gminnym o wypadkach, bardzo ładnie rysuje, pani ją chwali, jest też chyba uzdolniona muzycznie, ma delikatny głosik, fajnie recytuje wiersze- całą sobą, teraz pojedzie na konkurs, bardzo, bardzo dużo czyta, czasami napisze jakieś swoje opowiadanko; a młodsza, choć nie ma jeszcze 5 lat, chyba idzie w ślady Lidzi, umie cały paciorek i wierszyki, które recytuje Lidzia, ładnie koloruje i rysuje, pisze krótsze wyrazy, czyta też takie krótsze, liczy po angielsku do 20, po polsku też, lubi wymyślać własne historyjki i tworzyć ludziki z plasteliny. Niestety często choruje, w tym roku w przedszkolu była 2 dni, co mnie ogromnie martwi. W ubiegłym chodziła może z 1,5 miesiąca. Katastrofa.
Odkryłam też coś, czego się zupełnie nie spodziewałam, czytając te strony. Mieszkam na wsi, około 50 kilometrów od Warszawy, a mój mąż pracuje w Piasecznie. Nie pomyślałam, że przeczytam tutaj o kimś, kto mieszka pewnie ze 25 kilometrów ode mnie. Niby daleko, a całkiem blisko.
Rozumiem tych, którzy mają małe mieszkanie, małe dzieci i ich duże chęci do zabawy w domu.

Odnośnik do komentarza

Byłam może ze 2 razy, ale częściej jeżdżę do Maximusa, tam znalazłam kilka fajnych rzeczy dla dziewczynek,
oczywiście, bardzo chętnie się spotkam z Tobą, miałam jechać na zakupy 2 tygodnie temu, nie wyszło, bo się rozchorowałam, tydzień temu też nie, bo miałam jeszcze zapalenie oskrzeli, ale jak tylko wyzdrowieję, a już mi przechodzi wybiorę się na pewno

Odnośnik do komentarza

Haha rzeczywiście temat zszedł;) ale napisałam, że cieszy mnie zaangażowanie syna w robótki ręczne ;) pochwale go, że potrafi odkąd skończył 3 lata zupełnie sam zrobić jajecznicę. Poczynając od pozbycia się skorupki. Ja tylko stoję na straży przy piecu, żeby włączyć prąd.
Lubię też bawić się z nim słowotwórczo, marzę by nauczył się czytać przed pójściem do zerówki. Potrafi już krótkie 2,3,4- wyrazowe słowa :) a córeczka potrafi się obracać z plecków na brzuszek i szybko pełzać do tyłu, to też jej sukces.

Odnośnik do komentarza

Natka08, no co TY?! Ja czekam na śniadanie do łóżka ;) myślę, że jak nie będziemy im zabraniac sobie pomagać, to ich zamiłowanie przetrwa. Ja wciąż mam dylemat, co do prasowania. Czy jak teraz zabronie, to już nigdy nie będzie przejawiał zainteresowania? K. strasznie się do tego rwie. A ja się boję. Ostatecznie pod moim czujnym okiem pozwalam prasować ręczniczki i pieluchy tetrowe dla siostry ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...