Skocz do zawartości
Forum

Jak żyć z alkoholikiem?


Gość anna_:)

Rekomendowane odpowiedzi

Życie z alkoholikiem jest bardzo trudne. A skąd wiem? Bo to ja byłem alkoholikiem i pamietam co robiłem, pamiętam płacz żony, dzieci... To jest straszne. Niech mąż się zgłosi jak najszybciej do ośrodka odwykowego Nefo. Mi tam pomogli. Najpierw miałem detoks pod okiem lekarza, w kontrolowanych warunkach. A potem to już terapie, zajęcia relaksacyjne i sportowe. Mają tam dobry i skuteczny program odwykowy. U mnie zadziałał i juz 2 lata nie pije. Po wyjściu z ośrodka kontynuowałem jeszcze terapię online, a teraz uczęszczam na spotkania AA od jakiegoś czasu, żeby po prostu trzymać rękę na pulsie.

Odnośnik do komentarza

Implantacja tabletki z Esperalem klasyfikuje się do formy terapii powodującej awersję. Oznacza to, że po jej zastosowaniu alkoholik zaczyna stronić od spożywania napojów procentowych. Zabieg jest prosty i bezbolesny – pod skórą pacjenta lekarz chirurgii wprowadza lek. Do tego zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, dlatego też w błyskawicznym tempie pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków. Podaje się, że działanie wszywki alkoholowej wynosi od ośmiu do dwunastu miesięcy, a jej efektywność uwarunkowana jest od cech osobistych. Najważniejszym wymogiem, który musi zrealizować chory przed wszyciem Esperalu stanowi utrzymanie abstynencji alkoholowej przed zabiegiem przez przynajmniej 48 godzin.

http://esperalwroclaw.com/esperal-wszywka-alkoholowa-walbrzych-legnica

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...