Skocz do zawartości
Forum

Dom czy mieszkanie?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
Curry u Was pewnie dach tak mocno podniósł cenę? Bo wielospadowy?

Dach wielospadowy niestety. Na cały dach poszło 80 tys. :lup: Ale dachówkę mamy ceramiczną.

Ulala1986
cyrry wow :smile_move: to już jest duuuuzy domek :smile_move:
My mamy budowę w wiosce koło milicza
Daff dlatego myslmy wybierali dach 2 spadowy bo najtaniej. Nie chcelismy dużego kredytu i jak na razie udaje się bez ale na wyposażenie się już chyba trzeba będzie się zapozyczyc.

Ohhhh Milicz :love sick: Taka piękna okolica, będzie się cudownie mieszkać. Lasy, powietrze, śliczne widoki, tylko pozazdroscić...

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
cyrry wow :smile_move: to już jest duuuuzy domek :smile_move:
My mamy budowę w wiosce koło milicza
Daff dlatego myslmy wybierali dach 2 spadowy bo najtaniej. Nie chcelismy dużego kredytu i jak na razie udaje się bez ale na wyposażenie się już chyba trzeba będzie się zapozyczyc.

My też dwuspadowy będziemy robić. Ze względu na cenę, bo wizualnie bardziej wielospadowe z 'jaskółkami' mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza

Curry jak już zamieszkany to zapraszam w okolice stawów milickich :smile_move:
Daff my na początku wybraliśmy kopertowy ale wymogi są na 2 spadowy więc nie było wyboru. ale za to co kasa miala byc na 4 spadiwy zrobiliśmy porządnie - bo z podbitka, papa i dachówka ceramiczna więc będzie na długie lata :smile_move:
Ulał no ja tez tak wybierałam :)

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
Curry jak już zamieszkany to zapraszam w okolice stawów milickich :smile_move:
Daff my na początku wybraliśmy kopertowy ale wymogi są na 2 spadowy więc nie było wyboru. ale za to co kasa miala byc na 4 spadiwy zrobiliśmy porządnie - bo z podbitka, papa i dachówka ceramiczna więc będzie na długie lata :smile_move:
Ulał no ja tez tak wybierałam :)

Dziękuję kochana :23_30_126:, z wielka przyjemnością się wybiorę :love:

My tez tak dach robiliśmy tylko zamiast papy pełne dekowanie ale my mamy specyficzny dach i żeby było na pewno szczelnie i nie wiało musieliśmy zrobić to deskowanie.

Odnośnik do komentarza

No ta podbitka to deskowanie wlasnie :) zapomnialam tego słowa :sofunny:
My mieliśmy robić tylko folie i blachę. Ale u nas kolejny wymóg budowlany to dachówka więc trzeba było wzmocnić dach deskowaniem i papa żeby utrzymać dachówke .
No a z waszym dachem to trzeba było porządnie bo tyle spadków to wież to potem naprawiaj:hmm:

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
No ta podbitka to deskowanie wlasnie :) zapomnialam tego słowa :sofunny:
My mieliśmy robić tylko folie i blachę. Ale u nas kolejny wymóg budowlany to dachówka więc trzeba było wzmocnić dach deskowaniem i papa żeby utrzymać dachówke .
No a z waszym dachem to trzeba było porządnie bo tyle spadków to wież to potem naprawiaj:hmm:

To racja, z resztą nie mam już mocy do budowlanki więc chcę to zrobić i o tym zapomnieć raz na zawsze :hahaha:

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
Wy już mieszkacie? Bo mnie czeka faza 2- cały środek :noooo:

Mieszkamy od początku listopada :D Wykończeniówka jest najgorsza, bo zawsze się okazuje, że "fachowcy" zrobią coś inaczej niż chciałaś :lup:
Wiesz..."będzie Pani zadowolona...." :glass:

Odnośnik do komentarza

Wszystkie projekty suuuper :)

curry masz domek moje marzenie projekt taki disine czy jak to się piszę :D Ale niestety nie na naszą kieszeń :)

i u nas w warunkach zabudowy dach TYLKO dwu spadzisty (nasz dach wyszedł 22tys z robocizną - same pokrycie ,sama dachówka + jeszcze dodatkowo kontsrukcja, papa itd także jakoś ok 30tys wyszedł cały) ,bungalowy odpadają także my mamy Projekt domu Drabant Lux (TDX-437) - 119.5m˛ tylko góra troszkę zmieniona zamiast dużej sypialni z garderobą mamy przedzielony ten pokój i są teraz dwa pokoje dla dzieci :) także u góry mamy 4 pokoje zamiast trzech

♥Perełka♥

To zależy od regionu Polski... bo u mnie - w sąsiadującym mieście - mieszkania są po 100 tysięcy, a wiadomo - domku za tyle nie kupisz/ nie wybudujesz;
A cena działki w mojej miejscowości to też.. 100 tyś.

wiadomo ,że zależy od miejsca napisałam że w trójmieście takie ceny dlatego ja wolałam za taką sumę wybudować dom niż mieć mieszkanie

♥Perełka♥
Ulla
no wiadomo, szeregowce też fajne domki, ale to wszystko za drogie, ja mam domek ktry można już metodami dostepnymi wybudowac za 150tys i to mi sie widzi a ziemia droga chyba ze w odleglosci o 35km za 40tys kupie ale 70km jezdzic codziennie do pracy - och srednio to widze

No, u mnie ten plus, że zarówno rodzina moja, jak i męża ma działeczki;

My kilka lat temu sprzedaliśmy za grosze - w centrum miasta....

Ulla - a piwnica rzecz ważna... wierz mi, brat nie zrobił i teraz żałuje... no chyba, że masz jakiś domek gospodarczy podpiwniczony obok.

za 150tys w życiu nie da się wybudować, ja też jestem na bieżąco. Nam tylko ekipa stawiała dom,wylewke robili, dach, ocieplenie i ściany a cała wykończeniówka (kafle ,panele, malowanie itd) to już mój mąż sam dlatego trwało to ok roku zanim się wprowadziliśmy ,bo pracował przy tym po pracy

Teraz mało kto robi piwnicę. ja nie mam i w ogóle nie żałuję

Ulla
no doemak jest metodą drewnianą robiony, taki składaczek a co do ziemi, mam teściów z ziemią w bieszczadach ale nawet o tym nie myślę by prosić a droga będzie drożeć więc w sumie sama nei wiem, mi się podoba ten, wiadomo kosztorys jest umowny więc jak w 200 tys bym się zamknela to super Projekt - Archipelag

17km od Gd jest osiedle z takich domków drewnianych kumpelka ma i dla mnie ceny masakryczne! Dali 336tys za 77m domek + jeszcze małe podwórko oczywiście do tej ceny dochodzi jeszcze wykończeniówka bo w cenie były schody, kominek ,wylewki i cekolowanie. Cała reszta dodatkowo także liczyli i ponad 400tys ich wyszło

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

No i w tym momencie cieszę sie ze szwagier nadzoruje budowę :sofunny:
On nam wybudował wszystko od podstawy. Biednego ciesle zjechał bo zostawił centymetrowa szczekline Między belkami i cieska musiał na własny koszt wymieniać. Co do kafelkowania to tez ma swojego fachowca więc i to mam z głowy :) zostaje mi wybieranie kolory ścian i kafelek :) to co tygryski lubią najbardziej :smile_move:

Odnośnik do komentarza

Nam ekipa wzięła 22tys chyba po sam dach także jak za darmo ,bo inna chciała za ten projekt 60tys :alajjj:

A za kładzenie kafli i paneli to też przecież coś wezmą czy za free :D? bo jak tak to zazdraszczam!!!!! nam NIKT nie pomagał, zresztą mój A nawet nie chciał żeby potem ktoś nie wypomniał że "ja tu pomagałem mu" albo coś także wszystko zrobiliśmy sami własnymi rękoma i jesteśmy dumni tzn ja z mojego mężolka :love:

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Dla mnie wybieranie tego wszystkiego to było najgorsze właśnie :lup: tyle tego ,że zdecydować się nie mogłam a jak coś mi się podobało to za drogie ! mam u góry prawie 18m łazienkę także kafli tam poszło i nie chciałam wybierać drogich Teraz jak już się mieszka to wszystko zrobiłabym od nowa :D mam w brązach ,a zaczęły podobać mi się szarości także na wiosnę przemalowujemy, jakaś fototapeta też będzie i trzeba będzie kanapę nową a ta pójdzie do gościnnego

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Rorita on jest szefem i ma swoich ludzi więc im płaci oczywiście, ale od mas nie bierze tyle co normalnie więc zawsze to jakaś pomoc.
Ja już szukałam i łazienkę na dolemchcd pomarańczowa a mała łazienkę na czarno :smile_move:
Z kuchnia mam problem bo mie mam pojęcia jaki kolor.....
U nas ciesla wziął 7 tys za materiał i 7 tys za robocizne

Odnośnik do komentarza

No to nie dużo :)

Mój szwagier wybudował domek 170m i jemu wszystko fachowcy robili, do salonu kąpielowego projektanta brał (sam projekt 5tys) ale tu ma 28m także można się ganiać, ogólnie on to ma bajerów jakieś sufity podwieszane na pilota ,świecące itd (po co to komu w łazience to ja nie wiem :D) kamień na podłogach itd i do wszystkiego ludzi brał to matulu ille miał poprawek ,ile czasu i nerwów go to kosztowało a porobione było tak jak z tego serialu "usterka" :lup: Także dobrze jest mieć kogoś zaufanego ,bo wiadomo że na odpieprz nic nie zrobią tylko będą się przykładali

Ja mam na dole kuchnie otwartą z jadalnią i salonem także tu jakoś grać ze sobą wszystko musiało no ale po czasie to ja sobie mogę haha ściany przemaluję ,meble mogę zawsze zmienić ale już kuć kafelki to nie w tym życiu chyba haha

Mam duuże kafle ,jasne od kuchni po hol te same i jasna fuga i to moja zmora ,bo co je wyszoruję ,jedno mycie i znowu czarne :leeee:

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Ja mam teraz kafelki chropowane i nigdy takich w domu nie założe - nie umyjesz podłogi mopem tylko szorowac trzeba:noooo:
A ja zbytniej pierdol nie chce bo kto to będzie sprzątać a bym tez bym chciała sie za życia wprowadzić :sofunny:
Ja będę miała powieszane sufity bo mam strop drewniany więc jakoś sufit trzeba stworzyć :) ma któraś z was może tem odkurzacz centralny?

Odnośnik do komentarza

Ulala1986

Ja będę miała powieszane sufity bo mam strop drewniany więc jakoś sufit trzeba stworzyć :) ma któraś z was może tem odkurzacz centralny?

ja odkurzalam takim odkurzaczem:D
fajna sprawa:lol:
ale nie wiem czy bym taki chciala w domu- wiec nie wiem nic wiecej oprocz ze fajnie sie takim odkurza:sofunny:

Odnośnik do komentarza

curry
A ile miejsca zabiera ten odkurzacz? W ogóle jak to się chowa w ścianach?

Ja też czytałam o tym odkurzaczu i ludzie sobie chwalą.
Co do instalacji, to ponoć nie jest to bardzo skomplikowane i część osób robi to samodzielnie, ale na etapie budowy.
My do wszystkiego będziemy brać ekipę, bo mój M. zacięcia do takich rzeczy nie ma za grosz, więc samodzielne montowanie odkurzacza centralnego raczej w grę nie wchodzi :)
Pomyślimy jeszcze nad tym, chociaż podejrzewam, że jak przyjdzie co do czego, to każdy grosz się będzie liczył i na coś innego będę wolała te pieniądze wydać :whistle:

A co do miejsca, to jest tylko jednostka centralna, którą umieszcza się gdzieś w kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym i tyle. Wszystkie rury idą w ścianach.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
curry
A ile miejsca zabiera ten odkurzacz? W ogóle jak to się chowa w ścianach?

Ja też czytałam o tym odkurzaczu i ludzie sobie chwalą.
Co do instalacji, to ponoć nie jest to bardzo skomplikowane i część osób robi to samodzielnie, ale na etapie budowy.
My do wszystkiego będziemy brać ekipę, bo mój M. zacięcia do takich rzeczy nie ma za grosz, więc samodzielne montowanie odkurzacza centralnego raczej w grę nie wchodzi :)
Pomyślimy jeszcze nad tym, chociaż podejrzewam, że jak przyjdzie co do czego, to każdy grosz się będzie liczył i na coś innego będę wolała te pieniądze wydać :whistle:

A co do miejsca, to jest tylko jednostka centralna, którą umieszcza się gdzieś w kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym i tyle. Wszystkie rury idą w ścianach.

A co jak jakaś rura się zepsuje (np. ze starości) - trzeba kuć ścianę? Bo wysunięcie rury (to jest łatwe :wink:), a potem wsunięcie z powrotem (a to już chyba nie :D) wydaje mi się karkołomne. Ale może się mylę :) Pewnie jest na to jakiś patent.

Odnośnik do komentarza

curry
Daffodil
curry
A ile miejsca zabiera ten odkurzacz? W ogóle jak to się chowa w ścianach?

Ja też czytałam o tym odkurzaczu i ludzie sobie chwalą.
Co do instalacji, to ponoć nie jest to bardzo skomplikowane i część osób robi to samodzielnie, ale na etapie budowy.
My do wszystkiego będziemy brać ekipę, bo mój M. zacięcia do takich rzeczy nie ma za grosz, więc samodzielne montowanie odkurzacza centralnego raczej w grę nie wchodzi :)
Pomyślimy jeszcze nad tym, chociaż podejrzewam, że jak przyjdzie co do czego, to każdy grosz się będzie liczył i na coś innego będę wolała te pieniądze wydać :whistle:

A co do miejsca, to jest tylko jednostka centralna, którą umieszcza się gdzieś w kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym i tyle. Wszystkie rury idą w ścianach.

A co jak jakaś rura się zepsuje (np. ze starości) - trzeba kuć ścianę? Bo wysunięcie rury (to jest łatwe :wink:), a potem wsunięcie z powrotem (a to już chyba nie :D) wydaje mi się karkołomne. Ale może się mylę :) Pewnie jest na to jakiś patent.

Powiem Ci szczerze, że aż tak dogłębnie w temat nie wnikałam :)
Pytanie czy ona się może zepsuć... Te rury pełnią tylko rolę doprowadzania śmieci do jednostki centralnej. Ssanie też tylko z jednostki. Już większe ryzyko takie, że mogłaby się czymś zapchać, ale podejrzewam, że są takiej grubości, żeby tego ryzyka uniknąć.
Na pewno przed montażem trzeba by się tym bardziej zainteresować i dopytać o wszystko, bo podejrzewam, że wymiana takiej rury już z kuciem ścian się wiąże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...