O wszystkim

Pogaduchy o wszystkim i o niczym

Odpowiedzi znajdują się poniżej

es_ze

es_ze

Dziś za to jest typowo wiosennie: umiarkowana temperatura, deszczowo. Ciekawa jestem jak mi rośliny wyskoczą po takich dniach.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
es_ze

es_ze

hello,
czy któraś z Was zna farbę do drewna o odcieniu biały mleczny lub biały stare drewno? Szukam takich, nie typowo białych, śnieżnobiałych...

--

adasaga3

adasaga3

Es_ze, niestety nie pomogę. Kupowałam co prawda ostatnio w Castoramie farby, ale do metalu. Może przejedź się do dobrze zaopatrzonych sklepów z farbami i tam zapytaj sprzedawców. A co będziesz malować na taki jasny kolor?

Jak tam Twoje roślinki? Mnie w tym roku czeka w ogrodzie dużo pracy bo w lutym wycięliśmy sporo starych drzew i teraz muszę zapełnić czymś puste miejsca, postanowiłam też przenieść część roślin w zupełnie inne miejsca. Duży masz ogród? Uprawiasz też jakieś warzywka czy owoce?

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
es_ze

es_ze

Adasaga rośliny wyskoczyły jak oszalałe :) Jak parę lat temu brat mi powiedział, że "teraz sadzisz, a za parę lat będziesz patrzeć, co tu usunąć" to byłam sceptyczna do tego. Ale ja nie mam jeszcze dużo swoich roślin, bo fizycznie i materialnie nie mogłam od razu pozwolić sobie na wszytko, co chciałam. Więc postanowiłam co roku coś zrobić, coś przekopać, zaadoptować, usunąć (mam ponad 25 wysokopiennych drzew z tyłu, więc wiem o czym piszesz mówić usunąć parę drzew). A Ty masz jakiś pomysł na tegoroczne obsadzenia?

Właśnie, może nasz jakiś gatunek drzewa, które będzie po pierwsze liściaste (musi zrzucać liście na zimę) a po drugie o pokroju raczej kulistym a nie strzelistym, zwisające liście też były by na plus. Bo chcę przed frontowym oknem na schodu coś posadzić, żeby dawało cień w lecie a w ziemie jak opadną liście będzie trochę słońca do południa.

Farbę znalazłam, pan mi wymieszał i nawet nie zapłaciłam dużo. Jest bardzo zadowolona ze sklepu do którego mi polecili jechać.

--

es_ze

es_ze

dziś też uświadomiłam sobie, ze został mi niecały miesiąc do maratonu. mało a jednocześnie ekscytująco. to mój pierwszy taki poważny dystans po urodzeniu najmłodszej.

--

zorg2208

zorg2208

es_ze biega? Podziwiam ☺
Co do ogrodu mój jeszcze w wersji dzikiej. 3 lata temu kupiliśmy dom i ogród jeszcze nie ruszony.
U nas cieplutko.
Za chwilę idę po młoda do szkoły. Starsza na szkolnej wycieczce na Morzu Śródziemnym.

Miłego dnia

--

http://www.suwaczek.pl/cache/6feea84f18.png

51124 zorg2208 Kobieta, 47 lat, Stekene/ Belgia
es_ze

es_ze

Szkolna wycieczka na morzu śródziemnym to się nazywa życie! :) Aż nie chcę z zazdrości pytać, co to za kraj...
No i podejrzewam, ze u Ciebie Zorg jest tak cieplutko, ze pewnie by mi się nie chciało biegać ;) Może kupiliście dom z jako takim ogrodem i nie ma sensu wiele ruszać oprócz prac typu koszenie, podcinanie, zaważanie?

--

zorg2208

zorg2208

es_ze
My w Belgii a tu młodziez an mkoniec szkoły jezdzi na takie wypasne wycieczki ale typu Barcelona czy Londyn. NAtomiast moja córka jest na ostatnim dyplomowym roku turystyki wiec to jest przyjemne z pozytecznym bo maja cwiczenia ,zadania i na koniec egzamin a pytania z tego beda rowniez do dyplomu właczone. A poza tymm własnie dostałam fotke jak sie byczy na leżakach na pokładzie....zazdraszczam ;-)
Tu jest ciepło. Ok 15-16 st ale odczuwalne wyzsza, a bieganie non stop, nawet w deszczu. ;-)

--

http://www.suwaczek.pl/cache/6feea84f18.png

51124 zorg2208 Kobieta, 47 lat, Stekene/ Belgia