Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję pracy.
Pisałyście o tych grzybach, grzybkach...aż i nas dopadło. Zaliczyliśmy swoje pierwsze grzybobranie w rodzinnym gronie w minioną niedzielę. Dzieciaki wypatrzyły więcej grzybów ode mnie :p A wyjeżdżając z lasu odkryliśmy aleję kasztanową. Zaczęło się kasztanobranie ;) Dziś skup kasztanów u nas. Ciekawe jestem ile kilogramów zebraliśmy. Czy Wy również z zbieracie kasztany?
Ponadto drugi tydzień obchodzimy urodziny synka ;)

Odnośnik do komentarza

u nas kasztanów mnóstwo, jedno drzewo koło drugiego, w parku, przy drogach, przy placu zabaw. Ponoć kiedyś było ich jeszcze więcej bo były całe aleje kasztanowe. Nazbieraliśmy ich mnóstwo, cały stół zastawiony żyrafami, jeżykami, ludzikami, pieskami, bałwankami itp. a córce ciągle mało. Właśnie słyszę jak na dole krzyczy do męża by zrobił jej biedronkę. :-)

Odnośnik do komentarza

Do Natki-wspaniale że udało Ci się znaleźć zupełnie inną pracę, nie jest łatwo przekwalifikować się. A można wiedzieć w jakiej branży będziesz pracować, że aż tyle tych szkoleń? I nie chciałabym żeby to źle zabrzmiało ale zawsze myślałam że staże przysługują tylko bardzo młodym ludziom, np. zaraz po studiach. Co do długiej przerwy i kilkuletnim" siedzeniu" z dziećmi w domu to myślę, że niejedna osoba Ci może pozazdrościć. Wiele matek chciałoby odchować dzieci, nacieszyć się nimi, a nie posyłać do żłobka czy przedszkola i widzieć je tylko wieczorami. Ale nie każdego na to stać, bo nasze państwo raczej nie stosuje polityki prorodzinnej.

Odnośnik do komentarza

Siostrzeniec dziś sprzedawał w szkole. Po zważe iu przecierał oczy. Miał ponad 200kg :) dostał ponad 130zł.
Chyba muszę poszukać jakiejś alei kasztanowej, też coś nazbieram.
Kasztany są skupowane dla przemysłu farmaceutycznego, a także używane są do produkcji perfum. Ponoć robi się z nich również mąkę dla zwierząt. Spore zastosowanie. Niestety drzewo często jest zjadane przez Szrotówek Kasztanowcowiaczek (lubię tę nazwę ;) ) i z tego powodu owoców jest mniej. W tym roku są też dość małe kasztany, być może spowodowane jest to upalnym latem (choć aż takim znawcą nie jestem ;) ).

Odnośnik do komentarza

To prawda, żołędzie też skupują. Jednak nie mogą być robaczywe, a niestety większość jest. Dlatego nie zbieramy ;)
Dziś podczas zbierania kasztanów z moją córeczką spotkałam starszą panią, która również je zbierała. Mówiła, że chowa pod łóżko/ za łóżko, bo odciągają złą energię... Z takimi czarami jeszcze się nie spotkałam, ale kilka jej oddałam. Była o kulach, więc miała trudniej się schylać, choć nie poddawała się.
Betty, a dlaczego Twój synek potrzebuje logopedy? Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza

Mój wujek też pamiętam spał na kasztanach wkładał pod poduszkę
Nikawa - wymawia t zamiast k , r nie mówi jeszcze Czasem przekręca literki i co najlepsze Na dobranoc jak mówi kolorowych snów ,Pchły na noc to zamiast pchły mówi chu...na noc Śmiejemy się z tego ale nie powie pchły to dla niego za trudne Zasób słów ma duży jednak nad mową ćwiczymy

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...