Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
Czytałyście? Naukowcy obalają "mit" Matki Teresy
Nigdy wcześniej mnie to raczej nie interesowało, teraz jednak przeczytałam i jestem delikatnie mówiąc zaskoczona :Szok::Szok::Szok:

Zaskakujący tekst, choćby ten kawałek:

(...) "Domy umierających" w Indiach

Naukowcy dotarli do dokumentów, z których wynika, że misje prowadzone przez Matkę Teresę w Indiach były w istocie "domami umierających"; przybywający do nich ludzie szukali pomocy medycznej, ale jej nie otrzymywali, w wyniku czego część z nich zmarła.

Lekarze wizytujący te miejsca podkreślają, że panowały w nich nieodpowiednie warunki dla chorych - nie dbano o higienę oraz zapewnienie odpowiedniego wyżywienia czy środków przeciwbólowych.

Jak podkreślano, problemem nie był jednak brak pieniędzy, lecz dość osobliwe postrzeganie samego faktu cierpienia i śmierci. Cytowane są słowa Matki Teresy, która powiedziała, że "jest coś pięknego w akceptacji cierpienia przez biednych, tak jak cierpiał Jezus Chrystus. Świat zyska dużo na tym cierpieniu".

Słowa te przytacza także Christopher Hitchens, dziennikarz krytycznie nastawiony do błogosławionej. Jak podkreśla, gdy Matka Teresa potrzebowała opieki paliatywnej, nie skorzystała z pomocy lekarskiej w swoich misjach, lecz udała się do szpitala w USA (...)

Co o tym myślicie?

cos kiedys czytalam o Matce Tersie- cos w stylu, ze nie byla taka swieta na jaka sie kreowala
poczytam linki w wolnej chwili:)))

Odnośnik do komentarza

nawiedzona z lekka- cierpienie cos pieknego, i jako wsparcie dla powaznie chorych, umierajacych -modlitwa i medalik
przy takich finansach jakimi dysponowala(nie wazne czy ona bezposrednio, czy jej mijse)

przelozeni w wiekszosci(jak nie w kazdym) wyznaniu to licza tylko zyski; materializm i jeszcze raz materializm

a przestrzeganie zasad religijnych tylko dla szarego czlowieka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...