Skocz do zawartości
Forum

Ubezpieczenie medyczne


Gość Yvone

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukamy ciekawej propozycji firm ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczenia medycznego. Takiego ubezpieczenia, które pozwala na korzystanie z usług medycznych w każdym miejscu, wystarczy telefon. Szukamy takiej propozycji dla całej rodziny, także więc żeby można było także ubezpieczyć nasza roczną córcię.
Czy korzystacie z takich ubezpieczeń, może możecie coś polecić? jakie są Wasze doświadczenia?
Kiedyś w pracy miałam takie grupowe ubezpieczenie i byłam bardzo zadowolona, teraz poszukujemy czegoś prywatnie.

Odnośnik do komentarza

Od początku września mam w Medicoverze, ale jeszcze nie korzystaliśmy z ich usług, więc nie napiszę czy warto :)
Natomiast przez 5 lat korzystałam z LIMu (grupa Lux Med) i jak dla mnie super. Mieliśmy pakiet z wizytami domowymi, co przy dziecku bardzo się przydaje.
Wizyty u specjalistów też ekspresowo, czasem nawet z dnia na dzień.
Oprócz samego pakietu sprawdź sobie ile dana firma ma placówek w Twoim mieście. Im więcej, tym krótszy czas oczekiwania na wizyty.

Odnośnik do komentarza

Margeritka wykupujesz w firmie ubezpieczeniowej taką usługę, że oni Cię umawiają do lekarza. dzwonisz i najpóźniej 2 dni później masz wizytę. ja jako pracownik kiedyś miałam w Signal Idunie, gdziekolwiek byłam, gdzie się rozchorowałam, dzwoniłam na infolinie, podawałam swój kod, co mi jest, gdzie jestem za 5-10 minut oddzwaniali gdzie i na którą i do kogo mam się zgłosić.
patrzałam na LuxMed to u nas nie ma placówek chyba. Medicover znowu się ceni nieźle.

Odnośnik do komentarza

Yvone
Margeritka wykupujesz w firmie ubezpieczeniowej taką usługę, że oni Cię umawiają do lekarza. dzwonisz i najpóźniej 2 dni później masz wizytę. ja jako pracownik kiedyś miałam w Signal Idunie, gdziekolwiek byłam, gdzie się rozchorowałam, dzwoniłam na infolinie, podawałam swój kod, co mi jest, gdzie jestem za 5-10 minut oddzwaniali gdzie i na którą i do kogo mam się zgłosić.
patrzałam na LuxMed to u nas nie ma placówek chyba. Medicover znowu się ceni nieźle.

Ja mam to szczęście, że firma mi płaci. Z mojej pensji idzie tylko podatek, 34 zł miesięcznie, ale w tym pakiecie mam praktycznie wszystkie usługi dla naszej trójki włącznie z drobnymi zabiegami i wizytami domowymi. Tylko dentysta płatny dodatkowo, ale też z jakimiś zniżkami. Tzn plomba, bo kontrola bezpłatna.

Odnośnik do komentarza

ja chcę się umówić z panem z Avivy jak to u nich cenowo i zakres usług jak wygląda, zobaczymy co mi powie, bo na stronie nie ma kalkulatora składek.

Margeritka
dzięki dziewczyny za wyjasnienia, ja nie mam czegoś takiego, ale u mnie na przykład pediatrę mam w innej przychodni niż ginekologa, w jeszcze innej ortopedę dla Oli, więc w sumie to by się raczej u mnie nie sprawdziło...
Yvone a moze warto podzwonić po przychodniach z twojego miasta i zapytać co i jak z cenami dla osób prywatnych?

no to może tak być, że wyślą do innego. to jest takie ubezpieczenie, ze firmy ubezpieczeniowe mają podpisane umowy z kilkoma przychodniami i ja do nich w razie potrzeby dzwonię i jeśli mi nie zależy na konkretnym lekarzu ale na czasie to kierują mnie tam gdzie najszybciej.
mi nie chodzi, o to, żeby być przywiązanym do konkretnej przychodni, tylko mieć szybką pomoc wszędzie i o każdej porze.

Odnośnik do komentarza

Yvone ja kiedyś miałam tylko dla siebie w Compensie, płaciłam 90 zł, teraz mamy w trójkę w PZU za 82 zł. Zarówno wtedy jak i teraz korzystałam z poradni LuxMed i bardzo sobie chwalę. Wizyty domowe, badania, specjaliści najpóźniej w tydzień od umówienia wizyty. Do tego oczywiście bardzo miła obsługa, wszystko wprowadzane do komputera i nawet jak idę do innej poradni to oni mają wgląd do historii choroby itp

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy9vvjer34y26l.png
Kiedy zapadnie zmierzch cienie otocz

Odnośnik do komentarza
Gość Werka17

Ja polecam ubezpieczenie w Lux Med. Masz wielu specjalistów i placówek w prawie całej Polsce. Dodatkowo wizyty umawiasz sobie w łatwy i szybki sposób za pomocą opcji Portal Pacjenta. Mają szeroki wybór ofert dostosowanych do wieku pacjenta.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens bawienia się w pakiety medyczne, to dodatkowy wydatek, a przecież z pensji każdemu pobierają pieniążki na leczenie.. jezeli ktoś nie ma na co wydawac pieniędzy to taki wydatek jak znalazł. ja nie widze żadnych plusów....

Odnośnik do komentarza
Gość szalona mamuska

Czy się ma piakiet medyczny czy nie i tak ponosi sie koszty. Ja bardziej myślę pod kątem dzieci bo czasem potrzebuje alergologa, czasem dermatologa + alergologa.Do tego koszt leków itp wiec nie wiem czy nie lepiej juz pakiet dla nich. W przedszkolu tez ciągle wirusy... w tym przypadku jedynm plusem możliwość zapisania się przez internet a nie dzownien lub wizyta(!) jak w przypadku nfz....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...