Skocz do zawartości
Forum

Naturalne planowanie rodziny


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka
jadzik
agusia20112
czyli jeśli cos pójdzie nie tak,będzie na Ciebie?
ale godząc się akceptuje ewentualna ciązę?

Moj mąż to odpowiedzialny człowiek, więc wie z czym taka metoda się wiąże ::): Na pewno nie byłoby z tego powodu jakiejś afery ::): Gadamy o wszystkim i pewnie jak już bym zaczeła tą metodę stosować, to maż by aktywnie się dołączył, ale póki nie zabraliśmy się do tego tematu, to nie wie do końca jak się do tego odnieść, jaka miałąby być jego rola, bo temp nie zmierzy i majtki za śluzem też nie bedzie zaglądał:Oczko: Oboje jesteśmy z wielodzietnych rodzin, ja najmłodsza z 6, a mój maz najstarszy też z 6. ::): I gdyby finanase nie stały na przeszkadzały, to pewnie i my taką dużą rodzinę byśmy mieli ::): Ale zobaczymy co przyniesie życie :D

gratuluje męża:):):) jego główna rolą jest akceptacja Twojego ciała i Twojego cyklu, więc ja rozumiem zadanie mężczyzny w tej kwestii jako nie namawianie i nie prowokowanie stosunku kiedy jest największa szansa na dzidzię, a się nie chce:)

I ewentualne studzenie zapałów rozpalonej żonki zamiast ulegania :hahaha:
A to już bardzo trudne zadanie :wink:

Odnośnik do komentarza

Witam Was serdecznie

Może ta kwestia była już po części poruszana podczas innych dyskusji, ale osobiście uważam i mam takie przekonanie, że warto o tym jeszcze raz wspomnieć, bowiem nie ilość argumentów się liczy, ale ich waga......

Mam żal i złość zarówno do niektórych lekarzy, jak i ogólnie pojętych 'massmediów' o nieinforowanie a czasem nawet dezinformację na temat tego, iż tabletki antykoncepcyjnie mogą działać wczesnoporonnie (aborcyjnie) - tabletki antykoncepcyjne niestety mają taką ‘zdolność’ – niedopuszczając do zagnieżdżenia się zarodka, w przypadku wystąpienia owulacji, nawet jeśli nie powinna ona nastąpić – a nastąpiła!!), Więcej o tym chociażby tutaj:

“Ze względu na minimalizację skutków ubocznych pigułki hormonalne mają obecnie stosunkowo niską zawartość hormonów. W czasie ich stosowania blokada funkcji jajnika nie jest całkowita, co sprawia, że w części przypadków dochodzi do jajeczkowania. Śluz nie zatrzymuje też wszystkich plemników. W takiej sytuacji może dojść do połączenia komórki jajowej i plemnika, czyli do poczęcia dziecka. Spowolnienie ruchu jajowodu powoduje, że powstały zarodek nie dociera do macicy w optymalnym do zagnieżdżenia momencie, które jest dodatkowo utrudnione ze względu na niedorozwój śluzówki macicy. Współczesne pigułki hormonalne nie mają wyłącznie antykoncepcyjnego (przeciwpoczęciowego) działania, są także środkami antynidacyjnymi, uniemożliwiającymi zagnieżdżenie się w macicy poczętego dziecka, przez co powodują jego śmierć.” - Życie i Płodność
Jest również wiele artykułów na ten temat w języku angielskim: wystarczy wpisać w Google: "breakthrough ovulation".

Dlaczego tak mało się o tym mówi? Wiele kobiet nigdy nie zdecydowałoby się na tabletki wiedząc o tym.....

Warto zaznaczyć (mam takie qrażenie), iż metody naturalne często są ośmieszane lub zwyczajnie ignorowane w dobie imperium wielkich korporacji produkujących środki antykoncepcyjne.

Niestety historie kobiet, które nie mogą zajść w ciążę lub mają komplikacje zdrowotne ze wzgędu na używanie tabletek antykoncepcyjnych nie są tak rozgłaśniane jak mity o metodach naturalnych, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Czy w takim razie takie nowoczesne komutery płodności, diagnozujące z 99% dokładnością dni płodne i niepłodne, uwzględniające anomalie temperaturowe i chorobowe oraz spełniające znakomicie swoją rolę jak np. Lady-Comp, Cyclo-Test czy Persona Monitor to też mity? Ileż z Was miało dostęp do informacji o tych nowoczesnych urządzeniach współgrających z naturalnym planowaniem rodziny bez potrzeby używania środków antykoncepcyjnych?

Ilu ginekologów miało całościowe i dogłębne szkolenie na temat metod naturalnych oraz praktycznych aspektów tych metod?

Taka niezajomość metod naturalnych odbija się także na ogromnym braku wiedzy o funkjonowaniu ciała kobiety nie tylko u samych kobiet, ale i mężczyzn – wpływając nie tylko na jakość parterstwa, ale i na ogólne niezrozumienie kobiety i jej złożoności.

Mocno odradzam tabletki i inne środki działające inwazyjnie i wczesnoporonnie - przecież nikt z nas nie chciałby zranić swojego dziecka, nawet jeśli dopiero co się poczęło.....

Z własnego doświadczenia wiem, że metody Naturalnego Planowania Rodziny genialnie zbliżają do siebie małżonków, otwierają umysł i motywują do poszerzania wiedzy na temat własnego ciała. SERDECZNIE REKOMENDUJĘ METODY NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY – jako najbardziej przyjazne nienarodzonym, człowiekowi i małżeństwu – wzbogacające fizycznie, emocjonalnie i duchowo!!!

Dla początkujących i niepewnych mocno polecam komputery płodności, określające dni płodne i niepłodne z 99% dokładnością - Lady-Comp, Baby-Comp, Cyclo-test oraz Persona Monitor, który odczytuje dane z moczu (8 testerów w miesiącu) na podstawie hormonów.....

pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji....

Odnośnik do komentarza

Świadoma siebie ja też znam kilka przypadków, że dziewczyny po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej w tabletkach przez kilka lat nie mogły zajść w ciążę, ale znam też takie, że stosowanie tabletek nie miało znaczenia i zaszły normalnie w ciążę, kiedy chciały...

zawsze myślałam, że tabletki nie dopuszczają do owoulacji, nie wiedziałam, że nie pozwalają na zagnieżdżenie się dzieciątka...

a co do kwestii npr też postaje kilka pytań, przede wszystkim, czy to są metody dobre dla każdej dziewczyny? a co z tymi, które mają nieregularny okres? bo tu chyba też za dużo komputery cyklu nie pomogą, skoro zanim komputer nauczy się naszego cyklu, trzeba przez trzy cykle wprowadzać dane...

i rzeczywiście ginekolodzy, choć nie wszyscy, nie traktują tych metod poważnie...nawet czasem ciężko poprosić o monitoring cyklu (jak palnuje się dzieci) w ramach funduszu...uznawane to jest za spacjalistyczne badanie...

Odnośnik do komentarza

Świadoma siebie co do dezinformacji na temat działania tabletek, o którym piszesz, to nie zgodzę się z Tobą. Jest to informacja zawarta w 'instrukcji obsługi' w każdym opakowaniu tabletek.
Co do tego czy rzeczywiście jest to środek wczesnoporonny jak go nazwałaś, to kwestia dyskusyjna. Przy prawidłowym przyjmowaniu tabletek praktycznie nie ma szans, żeby w ogóle doszło do owulacji, więc trochę demonizujesz.
Absolutnie nie chcę tu antykoncepcji hormonalnej wychwalać, bo nie miejsce ku temu, ale muszę się odezwać, bo wewnętrzny bunt czuję jak ktoś z jednej strony o dezinformacji lekarzy i masmediów pisze, a z drugiej taką propagandę wprowadza :) Bo Twój post niczym innym jak właśnie propagandą mi zalatuje.
Antykoncepcja to indywidualna sprawa każdej kobiety (czy pary), jednym pasują metody naturalne, innym hormonalne lub mechaniczne z bardzo różnych względów. Nie ma co nadmiernie uogólniać.

Odnośnik do komentarza

popieram wypowiedz Daff
stosuje tabletki dość długo i ani razu nie miałam problemu z zajściem w ciążę po odstawieniu
niech kto chce stosuje naturalne metody,ale nie stawiaj tabletek antykoncepcyjnych na równi z poronnymi
jak sama nazwa wskazuje maja one na celu zapobiegać

jestem świadoma kobietę ,uprawiam sex z partnerem ale nie chcę za każdym mozliwym razem zachodzić w ciążę
mam wybór i korzystam z niego
mam dwójkę zaplanowanych dzieci i biorę pigułki aby w niechcianej ciązy nie być

wiem,że było by nierozważne jakbym nie myślała o antykoncepcji,a nie chcę się ograniczać tylko do bezpiecznych dni
dzieci kocham i gdybym mogła sobie na to pozwolić miałabym ich więcej
nie sztuka jednak urodzić-dziecko trzeba jeszcze utrzymać

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wiktoria111

Jeśli nie planujecie dzieci - nie polecam absolutnie. Jestem dzięki tej metodzie w 3-ej ciąży - załamana po prostu i co mi teraz powie pani z poradni, która zapewniała o jej skuteczności. Byłam głupia i naiwna, w życiu nie chodzi o narobienie dzieci - no może księżom, bo więcej kasy za chrzty itd., więc wciskają ludziom kity.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...