O wszystkim

Naturalne planowanie rodziny

Margeritka

Margeritka

zapraszam wszystkie dziewczyny, które stosują naturalne planowanie rodziny, wymieńmy się doświadczeniami!

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

a używanie jakiś komputerów cyklu jak lady comp czy coś takiego? ja się zastanawiam, czy w to nie zainwestować, ale to strasznie drogie jest...

~jadzik

~jadzik

Ja bym chciała stosować, ze względów praktycznych (takich samych jak madziuleczka:D) i poglądowych, poza tym wg mnie fajnie tak znać swoje ciało/organizm, bo można zaobserwować jak dzieje się coś nie tak, jak jest jakaś infekcja/choroba ::): Ale nie wiem od czego miałabym zacząć... No i kiedy, czy juz teraz w ciąży mogłabym.

Margeritka

Margeritka

jadzik w ciąży to za bradzo nie zaobserwujesz, ale warto już po porodzie stosować, chociaż po porodzie nie jest łatwo, wiem to z doświadczenia, mierzenie temperatury i obserwacja śluzu, bo raz wstajesz do dziecka o 5 raz o 6 i kiedy tu mierzyć temperaturę, a śluz raz jest raz nie ma...mnie ginekolog zaleciła po porodzie tabletki antykoncepcyjne, bo powiedziała, że jeśli szybko po cc zajdę w drugą ciążę, to może ona zagnieździć się w bliznie macicy i w ogóle cesarka rok po roku nie jest zbyt bezpieczna, ale nie brałam tych tabletek, bo nie uznaję tej metody antykoncepcji.

~jadzik

~jadzik

Jak już będzie to możliwe, to pewnie spróbuję, nawet z czystej ciekawości ::): Już wcześniej potrafiłam mniej więcej określić kiedy mam płodne dni, a kiedy nie i nawet długo nie stosowaliśmy żadnego anty z dobrym skutkiem, ale w pewnym momencie pojawiła się Oliwka :Oczko: Ale przyjmowałam mozliwość jej pojawienia się,takze tragedii nie było ::): Ale teraz chyba warto podjeść do sprawy profesjonalnie, bo trzeciego póki co nie planujemy ::):

anka599

anka599

Ja również z powodzeniem mogę do Was dołączyć. Od początku tego roku nic nie stosuję. Tabletki zmniejszały mi całkowicie libido, wiec je odstawiłam. Okres mam co 28 dni, nareszcie regularnie i wiem kiedy mam dni płodne bo odczuwam ból jajników.

--

http://www.suwaczek.pl/cache/6b95887841.png

http://www.suwaczek.pl/cache/9b7b482066.png

29330 anka599 Kobieta, 30 lat, Okolice Rzeszowa
Margeritka

Margeritka

jadzik
Jak już będzie to możliwe, to pewnie spróbuję, nawet z czystej ciekawości ::): Już wcześniej potrafiłam mniej więcej określić kiedy mam płodne dni, a kiedy nie i nawet długo nie stosowaliśmy żadnego anty z dobrym skutkiem, ale w pewnym momencie pojawiła się Oliwka :Oczko: Ale przyjmowałam mozliwość jej pojawienia się,takze tragedii nie było ::): Ale teraz chyba warto podjeść do sprawy profesjonalnie, bo trzeciego póki co nie planujemy ::):

no to jak my, trzeciej dzidzi póki co niet:) tylko te naturalne metody to tez dla mnie najlepsze rozwiąanie, jak się planuje dzieci, bo bywają ciężkie chwile, kiedy nie planuje się dzieci, a tu owulacja i się "chce", a nie powinno się, jak się nie chce mieć dziecka...