O wszystkim

Ślub, wesele... Jak zaplanować, o czym pamiętać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lerry

Lerry

Ślub sam w sobie jest fajnym przeżyciem ale planowanie i przygotowania zawsze niszczą tą radość

58630 lerry Kobieta, 44 lata, wrocław
Ela78

Ela78

Witam. Bardzo proszę o informacje czy ktoś z was brał ślub w którym z ciekawych Krajów gdzieś na plaży i jak to załatwialiście, oraz jakie były koszty . Myślę o terminie około czerwca 2018 chciałabym wziąć w Dominikana ślub skromny, tylko najbliżsi, rodzice, rodzeństwo.Bardzo proszę o pomoc i doradzenie, bo nie wiemy za bardzo od czego zacząć, i jakie są koszta takiego ślubu.

55194 ela78 Kobieta, 41 lat, Bydgoszcz
Delicata

Delicata

Radzę nie zapomnieć o torcie i nie zostawiać tego na ostatni moment, bo bywa, że ciężko jest znaleźć odpowiedniego cukiernika. Ja zamawiałam tort 2 tygodnie przed ślubem i strasznie przepłaciłam.

57071 delicata Kobieta, 32 lata, Gliwice
~Ankowa

~Ankowa

Ja planując swoje wesele pamiętałam niemal o wszystkim. Przynajmniej tak mi się wydawało. Dopiero na kilka tygodni przed całym wydarzeniem zorientowałam się, że nie ustaliłam z fotografem sesji ślubnej. Niby chcieliśmy sesję na tle Warszawy, bo to dla nas ważne miasto, ale nie udało nam się już dograć terminu z fotografem, który był na samej uroczystości.
[reklama usunięta]
Uwielbiam wracać do tej sesji i gdybym mogła to jeszcze raz podjęłabym taką samą decyzję.
Inna kwestia, że teraz prowadziłabym jakiś dziennik, żeby sobie zapisywać wszystko, co już mam załatwione, a co jeszcze nie, żeby się w tym wszystkim nie pogubić, bo o to wcale nie tak trudno.

~ZareczonaZofia

~ZareczonaZofia

Ja mam troche problem ze znalezieniem fotografa. Macie moze jakies porady na co zwracac uwage? W lokalnej gazecie nie ma zbyt wielu ofert, gdzie jeszcze warto szukac ofert?

~Kataryna89

~Kataryna89

Wybor fotografa jest jedna z trudniejszych decyzja jaka musimy podjac. Niestety efekt jego pracy bedzie dopiero widoczny po uroczystosci, wtedy tez dowiemy sie czy wybor byl trafny. Co innego jesli mowimy o orkiestrze majacej swoj przygotowany repertuar piosenek na kazda ewentualnosc. Nie mozna tego porownac tez do salonu ze sukniami slubnymi gdzie wchodzimy i widzimy co jest wlasciwie dostepne. Praca fotografa jest uzalezniona od masy czynnikow, ktore maja wplyw na efekt koncowy. Z tych wazniejszych mozna wymienic pogode, oswietlenie kosciola i sali oraz zachowanie gosci. Warto miec na uwadze, ze zdjecia pokazywane w portfolio sa tymi wykonanymi w idealnych warunkach. Nie kazde z pewnoscia uda sie tak dobrze wykonac. Dobrym pomyslem jest zapytanie innych par odnosnie opinii na temat lokalnych fotografow. Trzeba sobie zbudowac wieksza baze potencjalnych studiow fotograficznych. Moze nam w tym pomoc wyszukiwarka ofert typu - https://www.weselezklasa.pl/fotograf-slubny,37/ gdzie mozemy przefiltrowac wyniki pod katem naszego zamieszkania. Wszystko zalezy od naszego budzetu dlatego porownanie cen bedzie sprawa priorytetowa. Czasami mozna zobaczyc dosc duze roznice nawet na przykladzie tego samego miasta.

~Altarker

~Altarker

Sama zastanawiałam się ostatnio nad atrakcjami weselnymi i wiem, ze na pewno będę miała
fotobudkę
stój wiejski ( byłam na wielu weselach i stól taki zwykle jest oblężony)
jak również zastnawiam sie nad barmanem

Co sądzicie o pokazach pirtechnicznych? https://www.pirosklep.pl/31-pokazy-pirotechniczne W sensie pokazie fajerwerków na weselu? Na poczatku nie byłam pozytywnie nastawiona ale w ostatnim czasie coraz poważniej biorę to pod uwagę. Chcialabym gosci czymś zaskoczyć :)

~irmira

~irmira

Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się impreza weselna. Jeżeli rozglądacie się za czymś na terenie Białegostoku to polecam wam http://sosnowezacisze.pl/ Jest to przepiękna sala bankietowa i elegancki hotel. Sama byłam tam ostatnio na bardzo udanym weselu.