Skocz do zawartości
Forum

Mleko i tylko mleko


Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgulaMamula

dorotea72
maczetka może rzeczywiście nie zbyt jasno napisałam o co mi chodzi stąd rozwinęła się dyskusji

po pierwsze zgadzam się z tobą że do 6 miesiąca dziecko powinno pić tylko mleczko z piersi lub z butelki - ze smoczkiem lub bez - jak komu wygodnie, można podawać też specjalnym kubeczkiem lub łyżeczką ale to dla wytrwałych

natomiast od 6 miesiąca warto jest uczyć dziecko picia płynów z kubeczka niekapka oraz jedzenia łyżeczką stałych lub półpłynnych potraw i to cały czas próbuję przekazać
dobrze wiem że nie jest to proste, jednak spotkałam się na forum z pomysłami by po zakończeniu karmienia piersią po 6 miesiącu lub później uczyć duże maluchy picia z butelki ze smoczkiem, trochę się zdziwiłam i próbuję dociec logiki takiego postępowania
pozdrawiam

PS jak na razie moja opinia jest w mniejszości więc nie masz co się obawiać linczu:)
Dorotea widzę, że dokarmiałaś swojego synka, mam pytanie, kiedy zaczęłaś wprowadzać inne pokarmy? po 4 czy w 6 m-cu?
Ja Karolinkę dokarmiam dwa razy dziennie mlekiem modyfikowanym, czasem zje tylko raz dziennie, reaszta na cycu i nie wiem od kiedy wprowadzić inne pokarmy, a zapomniałam się ostatnio spytać pediatry:what:I tak uważam za sukces to , że dokarmiam tylko dwa razy dziennie, bo był czas, że mała jadła butle po każdym podaniu piersi:what:
Starszy syn był karmiony sztucznie i już po 3 m-cach wcinał zupki, ale uważam, ze karmienie piersią jest super i faktycznie zostajemy same z problemami. Gdyby nie to forum to pewnie nie dałabym rady wytrwać tak długo. Mam zamiar karmić jaknajdłużej a o odstawianie będę się martwić później:what:
Co do smoczków uspokajaczy, to i syn i córcia ich nie używają ( czyli że sposób karmienia nie ma wpływu na chęć cmokania smoka) po prostu nie tolerowali silikonu i dławili się ( Chociaż Karolcia dokarmiana butlą)A uspokaja się łatwo i to nie koniecznie przy cycu. Zresztą płacze jak czegoś potrzebuje, lub coś jej dolega. Wystarczy wsłuchać się w płacz i zaspokoić jej potrzebę. To niełatwe zadanie ale nie zatykam jej buzi dla świętego spokoju:what:

Odnośnik do komentarza

hmm ja mam mały problemik z moim Skarbem...
on je praktycznie mleko i tylko mleko. i tylko z cycusia. niestety nie toleruje mleka modyfikowanego, nawet nie mogę mu podawać kaszek na mleku mod. bo jakimś sposobem go wyczuje, krzywi się, wypluwa to, co ma w buzi i więcej nie chce jeść. czasami jadał sobie zupki warzywne, kleiki, kaszki, ale od jakiegoś miesiąca strajkuje. zaczęło się wszystko gdy zaczęły mu jednocześnie wychodzić trzy zęby. jedzenie z cycusia przynosiło mu jakąś ulgę i w dodatku jedzenie bylo w postaci płynnej więc było mu lepiej jeść w ten sposób a i mi było lżej jak patrzyłam na najedzonego Roberta, jak nie musiałam ciągle za nim chodzić i prosić go żeby zjadł łyżeczkę kaszki, czy zupki. a teraz niestety Robsonik przyzwyczaił się do tego stopnia do cyca, że nie wyobraża sobie bez niego jakiegokolwiek posiłku. chciałam w wakacje odzwyczaić małego od piersi ale boję się, że w takiej sytuacji nie uda mi się. Robert nie pije z butelki, nawet wodę podaję mu z łyżeczki ale też nie za dużo jej popija, smoka nie gryzie, niekapków nie toleruje i w ogóle wybredny jest. nie wiem czy podejmować próbę odzwyczajania od cyca, czy poczekać trochę zanim znowu nie zacznie jeść zupek itd. (bo zęby już wyszły więc może nie będzie go już tak bolało gryzienie pokarmów itp.)
poradźcie co zrobić, jak najlepiej odzwyczaić małego...

Odnośnik do komentarza

AgulaMamula
Dorotea widzę, że dokarmiałaś swojego synka, mam pytanie, kiedy zaczęłaś wprowadzać inne pokarmy? po 4 czy w 6 m-cu?

AgulaMamula po 5 zaczęłam próbować podawać kleik ryżowy, tzn. gotowałam ryż i przetarty mieszałam z mlekiem, ze stałymi pokarmami czekałam do 6 miesiąca, gdy syn zaczął pewniej siedzieć w foteliku i nie wypluwał zawartości łyżeczki
pozdrawiam

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

kaina87 lato nie jest dobrym momentem na odstawianie od piersi, jest ciepło więc mały ma duże zapotrzebowanie na płyny więc jeśli masz chęci dalej karmić piersią to czemu drastycznie odbierać mu praktycznie główne pożywienie:) zwłaszcza gdy zawzięcie ząbkuje, raczej przyzwyczajaj małego do stałych posiłków w coraz większych ilościach,
powodzenia

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

kaina87

on je praktycznie mleko i tylko mleko. i tylko z cycusia. niestety nie toleruje mleka modyfikowanego, nawet nie mogę mu podawać kaszek na mleku mod. bo jakimś sposobem go wyczuje, krzywi się, wypluwa to, co ma w buzi i więcej nie chce jeść.



Emilia je kasze na wodzie:)
(mozna ja podawac tez na mleku,ale nie ma takiej koniecznosci-przynajmniej te co mala palaszuje)

ma prawie rok i jeszcze nie jest prezkonana do picia czegos innego niz mamy cyc:D
cos tam czasem pociagnie tego picia,ale...no wlasnie ale:D
ale podawane ma picie do kazdego posilku-zeby sie przyzwyczajala:wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...